پیش بینی یک ابرکامپیوتر از جام جهانی ۲۰۲۲؛ قهرمانی آرژانتین و شکست ایران در بازی اول

پیش بینی یک ابرکامپیوتر از جام جهانی ۲۰۲۲؛ قهرمانی آرژانتین و شکست ایران در بازی اول

یک ابرکامپیوتر با تحلیل آمار و ارقام توانسته نتایج جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را پیشگویی کرده و از سرنوشتی تلخ برای کریستیانو رونالدو و تیم ملی پرتغال در فینال این تورنمنت معتبر دنیای فوتبال خبر داده است. بر اساس تحقیقتی که توسط BCA Research صورت گرفته، مشخص شده است که تیم ملی آرژانتین قهرمان جام جهانی قطر خواهد بود. بر اساس این پیش بینی، تیم ملی پرتغال و کریستیانو رونالدو در فینال جام جهانی مغلوب تیم ملی آرژانتین و لیونل مسی خواهد شد. پرتغال تاکنون هرگز نتوانسته به فینال جام جهانی برسد اما آمار EA Sports FIFA و نمونه ای از مسابقات واقعی در چهار دوره قبلی جام جهانی نشان می دهند که تیم فرناندو سانتوس به فینال جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خواهد رسید.

پیش بینی یک ابرکامپیوتر از قهرمان جام جهانی 2022 قطر

در مورد گروه ایران نیز این ابر کامپیوتر پیش بینی کرده که انگلیس همان عملکرد جام جهانی قبلی را تکرار کرده و به نیمه نهایی خواهد رسید اما در رسیدن به فینال ناکام مانده و با شکست در مقابل پرتغال به دیدار رده بندی خواهد رفت. این دو تیم سابقه رویارویی در جام جهانی را دارند و در سال ۲۰۰۶ بود که تیم انگلیس به سرمربیگری سون گوران اریکسون در مرحله یک چهارم نهایی در ضربات پنالتی به پرتغال باخت و از دور مسابقات حذف شد. بر اساس پیش بینی ابرکامپیوتر، تیم انگلیس در گروهی که با تیم های ایران، ولز و ایالات متحده دارد به عنوان صدرنشین به دور بعدی صعود خواهد کرد. پیش بینی شده که تیم گرت ساوتگیت در اولین مسابقه خود برابر تیم ملی ایران ۸۴ درصد شانس برد دارد.

پیش بینی یک ابرکامپیوتر از قهرمان جام جهانی 2022 قطر

شانس بردن مسابقه دوم برابر ایالات متحده کمتر بوده و پیش بینی شده که انگلیس تنها ۵۴ درصد شانس برای بردن تیم آمریکا دارد در حالی که شانس برد برابر تیم ملی ولز ۷۷ درصد برآورد شده است. بدین ترتیب تیم ملی انگلیس هر سه بازی خود در مرحله گروهی را با پیروزی به پایان خواهد رساند. همچنین بر اساس برآوردهای این ابرکامپیوتر، تیم ملی انگلیس در دور دوم به ترتیب تیم های سنگال و مکزیک را شکست می دهد و به یک چهارم نهایی راه می یابد. تیم فرانسه به عنوان قهرمان دور پیشین جام جهانی، نیز در گروه خودم دوم شده و در دور دوم با شکست برابر آرژانتین حذف خواهند شد. در نهایت آرژانتین در ضربات پنالتی پرتغال را شکست داده و قهرمان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خواهد شد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • hosain razayi آبان ۹, ۱۴۰۱

    تو فوتبال خیلی از احتمالات صفر میشه و نتیجه برعکس میشه

  • Azadi آبان ۱۲, ۱۴۰۱

    چه پیش بینی خوبی کردی امیدوارم تیم ملی ببازه