واکنش مدیر مسئول روزنامه شرق به گزارش نهادهای امنیتی در مورد نیلوفر حامدی

واکنش مدیر مسئول روزنامه شرق به گزارش نهادهای امنیتی در مورد نیلوفر حامدی

به نقل از برخی رسانه های داخلی، مهدی رحمانیان، مدیر مسئول روزنامه شرق درباره بیانیه مشترک نهاد‌های امنیتی کشور و اتهام جاسوسی و آموزش نیلوفر حامدی (خبرنگار روزنامه شرق) در خارج از کشور به نیت اغتشاش، گفته است:

این‌ها خبرنگار هستند و کار خبری خود را کرده‌اند. می‌گویند این خبرنگاران توسط بیگانگان آموزش دیده‌اند که بروند خبر تهیه کنند! خب چرا بیگانگان آن‌ها را آموزش بدهند؟

هر چه درباره او می‌گویند دروغ است. ایشان اولین بار عکس مهسا امینی را منتشر نکرده و قبل از او عکس‌هایی منتشر شده بود. نیلوفر از ابتدا تا انتهای این موضوع با من هماهنگ بود. انتشار عکس و خبر توسط خبرنگار رسالت یک خبرنگار است و اگر کسی این کار را انجام داده وظیفه خبرنگاری خود را انجام داده است.

مگر برای آموختن کار خبر حتما باید به خارج بروند؟ در همین کشور هم امکانات آموزشی فراوان است…در عجبم چگونه دو جریان مهم امنیتی کشور وقت خود را صرف اینگونه مطالب می‌کنند.

مدیر مسئول روزنامه شرق درباره بیانیه مشترک نهاد‌های امنیتی کشور و اتهام جاسوسی و آموزش نیلوفر حامدی (خبرنگار روزنامه شرق) در خارج از کشور به نیت اغتشاش، گفته است

در بیانیه مشترک وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که دیروز منتشر شده بود، با اشاره به اینکه نیلوفر حامدی- خبرنگار روزنامه شرق که گزارشی از ماجرای مهسا امینی تهیه کرده بود- در خارج از کشور و توسط سرویس ها و عناصر معاند آموزش دیده است، آمده است:

ردّ اطلاعاتی و عملّیاتی تعدادی از عناصر مذکور در اغتشاشات اخیر و پیش از آن نیز مشاهده و حسب مورد اقدام مقتضی به ­عمل آمده است. به ­عنوان مثال انتشار اولین عکس از مرحومه امینی روی تخت بیمارستان توسط «ن.ح» صورت گرفت که از آموزش­ دیدگان همین دوره­ ها در خارج از کشور بود. او با استفاده از پوشش خبرنگاری از اولین افرادی بود که در بیمارستان حضور و استقرار یافته، به تحریک بستگان متوفی و ارسال اخبار جهت­‌دار پرداخت. همچنین است اقدامات «الف.م» که با استفاده از همان پوشش با حضور فوری در شهرستان سقز، به تحریک اطرافیان مرحومه، کارگردانی برخی صحنه­‌ها و انعکاس اخبار و تصاویر جهت­‌دار از مراسم تشییع، تدفین و تجمعاتِ شکل­‌گرفته در آن شهر به ایفای مأموریت پرداخت. این فرد نیز آموزش­‌دیده­‌ی دوره­‌های رژیم مافیایی آمریکا در کشورهای خارجی است؛ ضمن آن­که هر دو نفر نقش منابع اولیه­‌ی خبرسازی برای رسانه­‌های بیگانه را ایفا کرده­‌اند.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۰ نظر

ورود

 • احسان آبان ۷, ۱۴۰۱

  معلومه که تو هم جاسوسی مثل عبدی خائن

 • محمدرضا آبان ۷, ۱۴۰۱

  این روزا هرکس اعتراضی دلره یا خلاف میل یسری رفتار میکنه فارق از درست یا غلط بودن رفتارش انگ جاسوس و نفوذی بهش میچسبونن کاش برای هر ادعایی مدرک داشتن ، البته جور کردن مدرک دروغی کار سختی نیست واسشون …

  • خیلیا هستن آبان ۸, ۱۴۰۱

   من خودم دانشجو هستم. دانشگاه ازاد . چندبار ادمایی اومدن داخل دانشگاه که اصلا قبلا ندیده بودیم. چندتاشونو گرفتن از داخل محوطه دانشگاه. حتی دانشجو نبودن. بعدم تو دنیا معموله از خبرنگارا برا جاسوسی استفاده کنن. اونم به خاطر ماهیت شغلی هست.
   روسیه مثلا یکی از جاسوساش با همین پوشش خبرنگاری اومد. اطلاعات یا سپاه دستگیرش کرد. بعد چند روز با پرواز اوکراینی خارج شد. نمیدونم سال پیش بود یا دو سال پیش.
   یا خبرنگار خودمون تو ترکیه رو گرفتن.
   یه خبرنگار دیگه که سالها تو هلند بود و حتی تابعیت هلندی داشت و تو تلویزیون هلند کار میکرد. اینو تو هلند دستگیر کردن. بگم برا …جاسوسی میکرد.

  • سید محمد آبان ۱۰, ۱۴۰۱

   مدرک هست دوست عزیز،شما پیگیرش نیستی ‌‌ خانم حامدی تو آفریقا تحت نظر سیا آموزش دیده ،فیلم و عکساشم موجوده .این غربگراها ماله میکشن چون پای خودشون هم گیره.

 • احسان آبان ۷, ۱۴۰۱

  فقط بیاید بگویید چطور اعتراف مازیار ابراهیمی را پخش کردید اما بی گناه بود ؟! چطور ؟! هیچ کس هم پاسخگو نبود.

  • ابی آبان ۸, ۱۴۰۱

   دوستمون ی سوال خوب پرسید چجوریاست قضیه مازیار ابراهیمی؟؟؟
   اغای ساندیس خور اگه میخوای مازیارو ماستواای کنی بگو برات آب صابون بیارم صورتو سیرتتو باهم بشوری…
   بابا چندبار تکرار شده اینکاراتون مگه تاج زاده رسواتون نکرد سر بمب گذاری حرم مطهر؟؟؟تونسین جوابشو بدین؟؟؟خب عالم و ادم فهمید کار خودتون بود اینکه دیگه کاری نداره انگ بهش بزتید ماشالا هزار ماشالا میگید روی موضوع سوارید.یدونه دلیل و سند بیارید.عکس بیارید فیلم بیارید ک این زیر نظر موساد و سی ای ای اموزش دیده.چرا بهتان میزنید.اینایی هم که تایید میکنن فکر نکنن کاری نکردن صد در ثد تو ریختن خون مظلوم با ادم ظالم شریکن.نونشون تو خون هست

   • سید محمد آبان ۱۰, ۱۴۰۱

    طرف علنا خبر رو به جای پخش تو رسانه کشور داده دست سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی ،اینترنشال . بعد شما از تهمت حرف میزنید ؟؟ بازی شما غربگرا ها جواب نمی‌ده .مردم شناختنتون.برای هم پیام میذارید چون پای همتون گیره . ضمنا وزارت اطلاعات چندتا از عکسها و فیلمهای تو آفریقا زیر نظر سیا رو منتشر کرده. آخ آخ ،نکنه همتون لو رفتید که سر حامدی اینقدر بالا و پایین می‌پرید . هزارتا جاسوس گرفتن. یکیش هم شد به اشتباه مازیار ابراهیمی. همین در درستیشون بس که خودشون تحقیق کردن و از سرزنش امثال شما نترسیدن و خون بیگناه ریخته نشد

   • بعنی تو منتظر مدرکی ! بعدش قبول میکنی ؟! نه داداش دیوار انکار شماها بلندتر از این چیزاس بهمن ۱۵, ۱۴۰۱

    یعنی فقط ما در خون شریکیم ؟؟ شما داداشای قاتل پرست نیستین ؟! اونم خون بهترین و شریفترین ادمها در ضمن این خودشون دقیقا کیه ؟ متاسفم برای این حد از بلاهت و حماقتتون

 • PH آبان ۷, ۱۴۰۱

  ماست فروش نمیکه ماستم ترشه

 • سید محمد آبان ۱۰, ۱۴۰۱

  خیلی جالبه ،طرف با رسانه آل سعود معامله داشته و به کشور متخاصم اطلاعات می‌داده ،تو آفریقا از طرف سیا آموزش دیده ،بازم غربگراها ماله میکشن .