همه ادعاها درباره بازداشت آرمیتا عباسی ، مرگ دکتر پریسا بهمنی و مائده جوانفر + ویدئو

همه ادعاها درباره بازداشت آرمیتا عباسی ، مرگ دکتر پریسا بهمنی و مائده جوانفر + ویدئو

آرمیتا عباسی، دکتر پریسا بهمنی و مائده جوانفر اسامی جدیدی هستند که در اخبار اعتراضات این روزهای کشور به چشم می خورند.

آرمیتا عباسی دختر ۲۰ ساله ی اهل کرج و از بازداشتی های اعتراضات اخیر است که در روزهای گذشته ادعا شد بعد از چند روز بازداشت، به بیمارستانی در کرج منتقل شده و در آنجا مشخص شده بود مورد تجاوز قرار گرفته است.

خبرگزاری میزان، رسانه قوه قضاییه درباره ی آرمیتا عباسی نوشت:

طی روزهای گذشته، در فضای مجازی ادعاهایی در رابطه با دختری به نام آرمیتا عباسی منتشر شد مبنی بر اینکه بعد از یک هفته بازداشت، به بیمارستانی در کرج منتقل شده و در بیمارستان مشخص شده است که وی مورد تجاوز قرار گرفته است.

در همین راستا حسین فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری استان البرز بیان کرد: با توجه به گزارش سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ۲ نفر در شهرستان ساوجبلاغ دستگیر شدند که در اقاریر خود اعلام کردند فردی که به عنوان سرشبکه این دو نفر را برای انتشار فراخوان‌ها و مطالب در فضای مجازی هدایت و تغذیه می‌کرده است، خانمی به نام آرمیتا عباسی است.

وی با بیان اینکه صفحه مجازی این فرد در فضای مجازی اقدام به انتشار فراخوان برای اغتشاش می‌کرده است گفت: این افراد قصد داشتند تا با استفاده از کوکتل مولوتوف به پایگاه‌های بسیج، کانکس‌های انتظامی و کلانتری‌های این منطقه حمله و اقدام به آشوب کنند.

وی با بیان اینکه پس از دریافت این اقاریر دستور بازداشت و بازرسی منزل خانم عباسی در کرج صادر شد، گفت: در بازرسی از منزل این خانم چند بطری ۱.۵ لیتری بنزین، ۱۰ عدد کوکتل مولوتوف آماده و تعدادی فندک کشف شد.

وی افزود: پس از تفهیم اتهامات، این فرد به بازداشتگاه اعزام شد که در تاریخ ۲۵ مهر ماه اعلام کرد که روده‌هایش مشکل دارد که با توجه به ادعای وی با دستور قضایی این خانم برای بررسی موضوع و درمان به بیمارستان امام علی (ع) کرج اعزام شد.

رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به اینکه ادعای تجاوز از اساس دروغ است، بیان کرد: پس از انجام معاینات پزشکی مشخص شد که این خانم از گذشته دارای مشکلات گوارشی مربوط به بیماری هموروئید بوده و در معاینات انجام شده مشخص شد که در حال حاضر مشکلی خاصی ندارد و کمتر از ۲۴ ساعت از بیمارستان ترخیص شد که به محض مرخص شدن، دستوراتی مبنی بر انجام معاینات تکمیلی برای این فرد صادر شد تا در ادامه مشکلی برای سلامتی وی ایجاد نشود.

وی افزود: این خانم به دلیل نوع اتهام و جرایم و اینکه لیدر اغتشاشات بوده و اقلام و تجهیزات آشوبگرانه از منزل وی کشف شده، با صدور قرار تعقیب بازداشت موقت در زندان فردیس به سر می برد و همچنین براساس قانون با خانواده خود در تماس است.

فاضلی هریکندی تاکید کرد: شایعات منتشر شده در مورد فوت و یا تجاوز به این فرد از اساس کذب است و صحت ندارد.

دکتر پریسا بهمنی، جراح عمومی اهل زنجان بود که ادعا شد در تجمع اعتراضی روز چهارم آبان پزشکان در مقابل ساختمان نظام پزشکی تهران در اثر تیراندازی مأموران جان خود را از دست داده است.

خبرگزاری فارس درباره ی مرگ دکتر پریسا بهمنی نوشت:

پلیس در اطلاعیه‌ای علت فوت دکتر پریسا بهمنی جراح عمومی را تصادف رانندگی اعلام کرد.

در اطلاعیه پلیس پایتخت آمده است: ساعت ۱۹:۱۰ مورخه سوم آبان سال جاری در اتوبان چمران بعد از خروجی آیت الله هاشمی رفسنجانی، در پی برخورد کامیون شرکت واحد با خانم دکتر پریسا بهمنی متخصص جراحی عمومی که در حال عبور از عرض اتوبان(خط ویژه) بوده، نامبرده به دلیل شدت جراحات وارده فوت می کند.

لازم به ذکر است رسانه های معاند در روزهای اخیر از سر استیصال و درماندگی برای تشویش اذهان عمومی و دروغ پردازی و وارونه نمایی اتفاقات مختلف، تلاش داشتند که این حادثه را سیاسی نشان دهند درحالی که علت فوت خانم دکتر پریسا بهمنی حادثه رانندگی در اتوبان چمران است.

همچنین خبرگزاری ایرنا درباره ی مرگ این پزشک نوشته است:

مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کل کشور گفت: دکتر پریسا بهمنی متخصص جراحی عمومی براثر تصادف جان باخته است و خبر کشته شدن وی توسط ماموران امنیتی صحت ندارد.

دکتر رضا لاری پور افزود: دکتر بهمنی عضو سازمان نظام پزشکی زنجان بود و بر اساس اظهارات سازمان نظام پزشکی شعبه زنجان، وی در سانحه رانندگی جان خود را از دست داده است و مراسم خاکسپاری این مرحومه نیز برگزار شد.

وی تاکید کرد: البته پزشکی قانونی در حال بررسی مرگ دکتر بهمنی است و بزودی نتیجه آن در رسانه ها نیز اعلام می شود.

لاری پور، برخی شایعات در مورد اینکه دکتر بهمنی روز چهارم آبان در تجمع پزشکان در مقابل ساختمان نظام پزشکی تهران و در حمله ماموران حکومت تیر خورده و در نتیجه کشته شده است را کذب دانست و آن را تایید نکرد.

برخی کانال ها در فضای مجازی مدعی شدند که دکتر پریسا بهمنی جراح عمومی زنجانی در روز چهارم آبان با شرکت در تجمع پزشکان مقابل ساختمان نظام پزشکی تهران از طرف ماموران تیر خورده است و امروز جان خود را از دست داد.

مائده جوانفر، ۲۸ ساله، اهل رامسر و پرستار بیمارستان رشت بود که ادعا شد در اعتراضات روز ۴ آبان جان خود را از دست داده است.

خبرگزاری تسنیم درباره ی مرگ مائده جوانفر نوشت:

رسانه‌های ضد انقلاب چند روز گذشته مدعی شده‌ بودند، دختر پرستاری به نام “مائده جوانفر” با همان ادعاهای دروغ پیشین در اغتشاشات کشته شده است.

اما بررسی‌ها خیلی زود مشخص کرد این ادعا هم مانند بسیاری دیگر از این موارد، دروغ است و فوت این خانم هیچ ارتباطی با حوادث اخیر کشور ندارد.

«سیدمهدی فلاح‌میری» دادستان مرکز استان گیلان شایعات منتشره درمورد فوت مائده جوانفر در اغتشاشات را مردود دانست و گفت: این فرد در اثر تصادف فوت شده است. مائده جوانفر پرستار شاغل در گیلان بوده است که در اثر تصادف در اتوبان رشت به قزوین جان خود را از دست داده است.

وی ادامه داد: فوت نامبرده هیچ ارتباطی با تجمعات و اغتشاشات اخیر ندارد و شایعه کشته شدن وی مانور دشمن برای انحراف اذهان عمومی و فضاسازی منفی است.

همچنین، طبق گزارش پلیس راهور، افسر کارشناس علت فوت را عدم توانایی در کنترل وسیله، ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه برابر ماده ۱۲۹ آیین‌نامه راهور تشخیص داده که مصدوم پس از انتقال به بیمارستان شهید رجایی قزوین به علت شدت جراحات وارده فوت می‌کند.

همچنین خبرگزاری فارس ضمن انتشار ویدئویی تحت عنوان «فیلم صحنه تصادف مائده جوانفر» درباره ی این پرستار جوان نوشته است:

مرحومه مائده جوانفر از پرستاران خدوم و زحمت‌کشی که در دوران کرونا فعالیت‌های فداکارانه ای داشته است در ساعت ۱۷ روز سوم آبان ماه پس از شرکت در کلاس آموزشی خود در استان قزوین از گردنه کوهین استان قزوین به رشت با خودرو ۲۰۶ خود که به صورت تنها حضور داشته در مسیر بازگشت به منزل بوده که به دلیل خواب آلودگی، خودرواش دچار انحراف شده و به گاردریل جاده برخورد می‌کند.

طبق گزارش پلیس راهور افسر کارشناس علت فوت را عدم توانایی در کنترل وسیله ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه برابر ماده ۱۲۹ آیین نامه راهور تشخیص داده که مصدوم پس از انتقال به بیمارستان شهید رجایی قزوین به علت شدت جراحات وارده فوت می‌کند، اما باز هم امپراتوران دورغ وی را به عنوان کشته‌ اغتشاشات اخیر معرفی کردند.

در این ویدئو تصادف خانم جوانفر از نظر پلیس راهور در سر صحنه تشریح می‌شود.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • بها آبان ۸, ۱۴۰۱

  دیگه یک طوری دارند شور قضیه رو در میارند که اون کسانی هم که واقعا در اعتراضات کشته شده اند رو هم کسی باور نکنه. این کارشون دقیقا مثل ادعاهای metoo توی فضای مجازی هست. یک گندی زدند که کسی حرف قربانی واقعی رو هم باور نمی کنه. یک عده (شاید از روی سادگی یا حتی بدون نیت بد) با مربوط کردن مرگ هر زنی در این هفته های اخیر به اعتراضات، باعث بوجود آمدن چنین جو شک و تردیدی شدند. جالبی قضیه اینه که فقط روی زنان جوان هم دست می گذارند چون می دونند که حساسیت جامعه نسبت به اونها بالاتره و احتمال قبول خبر بیشتره وگرنه طبق آمار سازمانهای حقوق بشری در این مدت ۲۵۳ نفر در اعتراضات کشته شده اند که فقط ۱۹ نفر اونها زن بوده اند. البته با این وضع شایعات عملا به هیچ عدد و رقمی نمیشه اعتماد کرد.

 • HH آبان ۸, ۱۴۰۱

  عجیبه. خیلی عجیبه. کسی نبود بیاد بگه کار خودشونه؟ واقعا؟
  اون اولی که با چیزایی که توی خونه اش پیدا شده و اثبات زنده بودنش نتونستین مظلوم نمایی کنین. دوتای بعدی چی؟ نمیخواین با خون اونا هم بازی کنین ربطش بدین به “خودشون”؟؟ نمیخواین آبروی دوتا خانواده دیگه هم به بازی بگیرین؟
  ترک عادت کردین یهو؟
  واقعا عجیبه.

  • PH آبان ۸, ۱۴۰۱

   آمدم : کار خودشونه اون فیلم هم فتوشاپه
   ابرو ؟حریم شخصی؟مگه براشون مهمه!مهم اینه هر جوری شده بگن کار کاره خودشونه