مرگبارترین روز جنگ اوکراین برای روسیه؛ نزدیک به ۱,۰۰۰ سرباز روسی در یک روز کشته شدند

مرگبارترین روز جنگ اوکراین برای روسیه؛ نزدیک به ۱,۰۰۰ سرباز روسی در یک روز کشته شدند

اوکراین مدعی است که روز گذشته توانسته نزدیک به ۱,۰۰۰ سرباز روسی را بکشد و بدین ترتیب مرگبارترین روز برای سربازان روسی را از شروع حمله این کشور به اوکراین رقم زده است. کی یف مدعی است که روز یکشنبه توانسته ۹۵۰ سرباز روسی را کشته و بدین ترتیب بالاترین آمار تلفات روزانه از زمان شروع حمله در ۸ ماه پیش را به نیروهای روسی تحمیل کند. اوکراین مدعی است که تاکنون تعداد تلفات روسیه در اوکراین ۷۱,۲۰۰ نفر بوده است. همچنین مقامات اوکراینی مدعی است که روز یکشنبه ۵۲ خودرو زرهی، ۱۳ تانک و یک موشک کروز دیگر روسی را از بین برده است. سرگئی شاپتالا، فرمانده نیروهای مشترک ارتش اوکراین در پستی فیسبوکی نوشته است: «۲۴ ساعت خوبی بود. اشغالگران سنگین ترین تلفات را در جبهه های دونتسک و لیمان متحمل شدند».

مرگبارترین روز روسیه در اوکراین با 1000 کشته

همچنین وزارت دفاع اوکراین مدعی شده که در روز دوشنبه توانسته اند ۴۴ موشک کروز روسی را نیز ساقط کنند در شرایطی که روز گذشته موجی از موشک باران توسط روسیه باعث قطعی برق و آب بسیاری از شهرهای اوکراین شد، در حالی که روسیه با پهپاد و موشک های دوربرد همچنان به نابودی زیرساخت های اوکراین به عنوان یک استراتژی جدید در جنگ با این کشور ادامه می دهد. در این شرایط اوکراین که سیستم دفاع هوایی مناسبی برای مقابله با این حملات موشکی و پهپادی به زیرساخت هایش ندارد همچنان در صدد دریافت سیستم های دفاع هوایی پیشرفته غربی است.

مرگبارترین روز روسیه در اوکراین با 1000 کشته

مقامات اوکراینی مدعی هستند که روسیه سربازان آموزش ندیده شان را برای مردن به جنگ اوکراین می فرستند در شرایطی که کرملین تلاش دارد سرزمین های تصرف شده در شرق و جنوب اوکراین را حفظ کند. در تازه ترین تصاویر، گروهی از سربازان روسی سوار بر یک خودرو زرهی دیده می شوند که در حال فرار از موشک های اوکراینی هستند و در ادامه خودرو آن ها واژگون می شود. این ویدیو ظاهراً در منطقه خرسون گرفته شده در شرایطی که بارانی از موشک روی سر سربازان در حال فرار روسی می بارد. در این ویدیو دیده می شود که سربازان وحشت زده روسی با فریاد زدن بر سر یکدیگر خواهان حرکت کردن سریع تر هستند.

مرگبارترین روز روسیه در اوکراین با 1000 کشته

آن ها سوار بر یک تانک، به سرعت در حال فرار هستند اما ناگهان تانک آن ها در یک گودال گیر می کند. علیرغم تلاش راننده، تانک واژگون شده و سربازانی که روی سقف هستند به پایین پرت می شوند. تمام این اتفاقات در حالی است که هر روز تصاویر جدیدی از آشوب و درگیری در مراکز آموزش نیروهای روسی تازه بسیج شده دیده می شود.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۴ نظر

ورود

 • . آبان ۱۰, ۱۴۰۱

  امیر جان امیر جان
  Ph جان ph جان
  کجایید کجایید
  نمی‌خواهید برید کمک روسیه به بهشت واصل شوید؟ شربت هلاکت بنوشید؟

  • حامد آبان ۱۰, ۱۴۰۱

   برن به کمک روسیه؟!!
   اینا فقط گنده گ..ز های سایبری عن

   • شهروند آبان ۱۱, ۱۴۰۱

    روسیه از پس دهقانان اوکراینی برنمی‌آید و طبل توخالی بیش نیست ، هیمنه روس ها و چینی ها کاملاً شکسته شده و نشان داد که علم و اقتصاد و نظامی گری هیچ گاه از غرب به شرق نخواهد آمد و در همان غرب شکوفا خواهد ماند . در حد و اندازه های مقابله با غرب نیستند این قدرت های پوشالی و تو خالی

 • لیلا آبان ۱۱, ۱۴۰۱

  ایول✌️