ماجرای تغییر نام «شهرک اکباتان» به «شهید آرمان» چیست؟ + ویدیو

ماجرای تغییر نام «شهرک اکباتان» به «شهید آرمان» چیست؟ + ویدیو

در هفته های پس از درگذشت مهسا امینی دختر سقزی که پس از دستگیری توسط گشت ارشاد جان خود را از دست داد، در شهرک اکباتان تجمع اعتراضی متعددی شکل گرفت. ظاهرا در روز ۴ آبان همزمان با شکل گیری تجمع اعتراضی دیگری در این شهرک به خاطر چهلم مهسا امینی، یک طلبه بسیجی ۲۱ ساله به نام آرمان علی وردی در این محل، توسط عده‌ای مورد ضرب و شتم قرار گرفته و پس از انتقال به بیمارستان بر اثر شدت جراحات جان باخت. پس از این حادثه شورای شهر تهران با درخواست هایی مبنی بر تغییر نام شهرک اکباتان به شهرک شهید آرمان مواجه شد.

تصمیم شورای شهر تهران برای تغییر نام شهرک اکباتان

علیرضا نادعلی سخنگوی شورای شهر تهران، در پایان جلسه ۱۰ آبان شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران در مورد انتشار اخباری مبنی بر تغییر نام شهرک اکباتان، گفت: «پس از شهادت آرمان علی وردی هزارن تماس با کمیسیون تعیین نام و کمیسیون فرهنگی شورای شهر برقرار شد و عمده مطالبات نیز تغییر نام شهرک اکباتان به شهرک آرمان بود.»

آیا نام شهرک اکباتان تغییر می کند؟

وی افزود: «ما نمی‌توانیم ورودی به تغییر نام شهرک‌ها داشته باشیم؛ چرا که هر شهرکی هیات امنا دارد و بر اساس قانون، شورای شهر تنها می‌تواند در تغییر نام معابر، میادین، بوستان‌ها و تاسیساتی که تحت پوشش مدیریت شهری است، وارد شود.»

آیا نام شهرک اکباتان تغییر می کند؟

نادعلی با بیان اینکه به دلیل پاسخگویی به حجم احساسات مردمی وظیفه دارند که در حداقل زمان ممکن معبری مناسب در محل شهادت یا محل زندگی وی نامگذاری کنند، گفت: «روز شنبه جلسه فوق‌العاده کمیسیون نامگذاری است تا بتوانیم برای جلسه علنی روز یکشنبه تغییر نام را پیشنهاد دهیم.»

تغییر نام شهرک اکباتان با اسپری در تابلوهای شهری

آیا نام شهرک اکباتان تغییر می کند؟

با وجود صحبت های سخنگوی شورای شهر تهران، برخی تصاویر منتشر شده از تغییر نام شهرک اکباتان به «شهید آرمان» در تابلوهای شهری با اسپری و از سوی افراد ناشناس حکایت دارند.

آیا نام شهرک اکباتان تغییر می کند؟

برخی از فعالان اصولگرا با انتشار تصاویر این تغییر و با هشتگ #شهید آرمان در صفحات شبکه های اجتماعی خود، نوشته اند:«فعلا با تغییر اسم شروع کردیم»

آیا نام شهرک اکباتان تغییر می کند؟

شهرک اکباتان

شهرک اکباتان یکی از شهرک های مسکونی در غرب تهران است و یکی از قدیمی ترین شهرک های مسکونی تهران بشمار می رود. اکباتان از جمله شهرک‌های مسکونی نمونه‌وار در زمینه شهرسازی، توسط مهندسی ایرانی بنا شده و یکی از قدیمی‌ترین محله‌های پایتخت در قالب مجتمع مسکونی است. این شهرک به دلیل داشتن معماری خاص و امکانات رفاهی و خدماتی متعدد در داخل محدوده شهرک مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است.

آیا نام شهرک اکباتان تغییر می کند؟

کارشناسان حوزه شهری اعتقاد دارند یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های پویایی یک محله یا شهرک، تعلق خاطر ساکنان به محل سکونت‌شان است که باعث می‌شود شهرک را از آن خود دانسته و برای حفظ و رشد و تعالی آن کوشا باشند. اکباتان این ویژگی را دارد؛ شهرکی شاخص که شکل‌گیری و ساخت مرهون ایده‌های ناب و تلاش‌های بی‌وقفه رحمان گلزار شبستری، معمار ایرانی است.

بیشتر بخوانید:

روایت ها از جان باختن طلبه بسیجی «آرمان علی وردی» و دستگیری عوامل شهادت او

روایت های مختلف از کشته شدن «فرشته احمدی» در مهاباد و واکنش به این ماجرا

مطالب مرتبط
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • Bbbbc jan آبان ۱۱, ۱۴۰۱

    همچین فردی به همچین دلیلی با این اسم نمرده هیچ اطلاعات واقعی درموردش نیست حتی یک خط ویکی پدیا