بنکسی از آثار هنری خیابانی جدیدی بر دیوار ویرانه های جنگ در اوکراین رونمایی کرد

بنکسی از آثار هنری خیابانی جدیدی بر دیوار ویرانه های جنگ در اوکراین رونمایی کرد

بنکسی (Banksy)، تصاویری از آخرین اثر هنری خود روی دیوار یک ساختمان ویران شده در بورودیانکا، ۵۶ کیلومتری کی یف، پایتخت اوکراین را در صفحه اینستاگرام رسمی خود به اشتراک گذاشت. او زیر این پست نوشت: «بورودیانکا، اوکراین».

بورودیانکا در آغاز جنگ اوکراین بی امان توسط نیروهای ولادیمیر پوتین بمباران شد و بسیاری از ساختمان ها و بلوک های آپارتمانی این شهر، به انبوهی از آوار تبدیل شده است؛ چند هفته پس از آغاز جنگ توسط نیروهای روسی اشغال و دو ماه بعد آزاد شد.

ماجرای نقاشی های بنکسی در اوکراین چیست؟

شایعات ورود بنکسی به اوکراین از روز جمعه پس از مشاهده نقاشی کودکی که مردی را با لباس جودو روی زمین پرت می کند، در ساختمانی در همان شهر به گوش رسید. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه که در رشته جودو کمربند مشکی داشت، در ماه می از سِمَت خود به عنوان رئیس افتخاری فدراسیون جهانی جودو برکنار شد. این تصویر توسط مارتین رید، هنرمندی به اشتراک گذاشته شد که گفت: «به نظر می رسد که بنکسی در اوکراین است.»

یک اثر هنری به سبک بنکسی نیز در ایرپین، شهر مجاور بورودیانکا ظاهر شد که تصویر زنی را نشان می‌داد که روبانی را تکان می‌داد.

ماجرای نقاشی های بنکسی در اوکراین چیست؟

پست بنکسی از گرافیتی خیابانی خود در بورودیانکا توسط بیش از ۸۰۰,۰۰۰ طرفدار لایک شده است، در حالی که نزدیک به ۱۰,۰۰۰ نفر هم برای این پست، نظر گذاشته اند. هزاران نفر بنکسی را برای اثر هنری شگفت انگیزش تمجید کردند و اوکراینی ها از این هنرمند بریتانیایی، برای نشان دادن تراژدی جنگ به جهان، تشکر کردند.

ماجرای نقاشی های بنکسی در اوکراین چیست؟

این اولین بار نیست که بنکسی وارد مناطق جنگی می شود. او بارها به فلسطین سفر کرده است و در نزدیکی دیوار عظیمی که اسرائیلی‌ها ساخته‌اند نقاشی کشیده است. در بریتانیا، او در حمایت از چهار معترض متهم به هل دادن مجسمه ادوارد کولستون در سال ۲۰۲۰، به بندر بریستول رفت.

هویت این هنرمند خیابانی با وجود شهرت جهانی او هرگز فاش نشده است. او برای سال‌ها سعی کرده است تا ناشناس بماند. اگرچه بسیاری از آثار هنری او در مکان‌های عمومی قرار دارند، اما معمولاً تنها پس از اینکه تصاویر آثار او در رسانه‌های اجتماعی ظاهر شد، وجود آنها تایید می شود.
او اولین بار در اوایل دهه ۱۹۹۰ به عنوان یک هنرمند گرافیتی در گروه DryBreadZ Crew به شهرت رسید. هویت بنکسی هرگز آشکار نشده است و اعتقاد بر این است که امتناع او از افشای هویت خود در ابتدا به عنوان راهی برای اجتناب از پیگرد قانونی به جرم خرابکاری آغاز شده است.

بیشتر بخوانید:

هویت واقعی بنکسی چیست و چقدر ثروت دارد؟

۱۱ نمونه از زیباترین گرافیتی های متحرک

منبع: the sun
مطالب مرتبط
دیجیاتو
یک نظر

ورود