۱۰ پیش بینی جالب کارتون سیمپسون ها که اشتباه از آب درآمدند

۱۰ پیش بینی جالب کارتون سیمپسون ها که اشتباه از آب درآمدند

از دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ تا ادغام فاکس با دیزنی تا حمله ببرهای دو شعبده باز معروف زیگفرید و روی، سیمپسون ها رویدادهای بسیاری را پیش بینی کرده اند. اما پیش‌بینی‌های این نمایش همیشه محقق نمی شود.

۱. ساعت بیگ بن دیجیتال

کدام پیش بینی سیمپسون ها اشتباه بود؟
وقتی لیزا به لندن می رود تا با والدین نامزدش ملاقات کند، ساعت نمادین بیگ بن با یک ساعت دیجیتال جایگزین شده است. اما در دنیای واقعی، بیگ بن هنوز از یک ساعت آنالوگ برای اعلام زمان به لندنی ها استفاده می کند.

۲. جراحی لیزری چشم باعث می‌شود که تا ۱۰ سال بعد چشم ها از بین بروند

کدام پیش بینی سیمپسون ها اشتباه بود؟

وقتی بارت و رالف ویگوم به ملاقات ند فلاندرز مسن تر می روند، متوجه می شوند که او دچار اختلال بینایی است که عارضه جانبی ناخوشایند جراحی لیزر چشمی است که در سال ۱۹۸۷ قبل از تکمیل لیزیک در سال ۱۹۹۹ اختراع شد.
فلاندرز توضیح می دهد: «من هرگز نباید آن جراحی لیزری را انجام می دادم. در ابتدا عالی بود، اما می‌دانی که بعد از ۱۰ سال، چشمانت می افتد.»

۳. راکی ۷: انتقام آدریانکدام پیش بینی سیمپسون ها اشتباه بود؟
وقتی بارت در اتاقی با درهایی با اعداد رومی محاصره می شود، باید بفهمد که کدام در، هفتمین در است؛ تنها دری که ببری کشنده پشت آن نیست. او عدد رومی هفت را از شماره گذاری فیلم های راکی ​​استنباط می کند: «راکی ۵ (Rocky V) به اضافه راکی ۲ (Rocky II) برابر است با راکی ۷ (Rocky VII): انتقام آدریان»
در آن زمان، راکی ۷ وجود نداشت، اما در هفتمین قسمت از مجموعه راکی با بازی مایکل بی جردن هیچ انتقام آدریانی در کار نبود.

۴. عبارت Smell Ya Later جایگزین goodbye خواهد شد

کدام پیش بینی سیمپسون ها اشتباه بود؟
در آینده ای که بارت در حال فرسودگی است و با رالف زندگی می کند و لیزا رئیس جمهور ایالات متحده است، عبارت Smell Ya later جایگزین Goodbye به عنوان خداحافظی استاندارد شده است. در حال حاضر نه تنها Smell Ya later به عبارتی برای خداحافظی تبدیل نشده است، حتی به ندرت از آن در مکالمات عادی استفاده می شود.

۵. شبکه فاکس تبدیل به یک کانال فیلم های مستهجن می شود
کدام پیش بینی سیمپسون ها اشتباه بود؟
وقتی هومر و مارج در آینده شبکه فاکس را از تلویزیون تماشا می‌کنند، اظهار می‌کنند که فاکس به تدریج به یک کانال فیلم های مستهجن تبدیل شده است. اگرچه فاکس بسیاری از برنامه‌های تلویزیونی و کارتون‌های مخصوص بزرگسالان را پخش می‌کند، اما هنوز چنین اتفاقی برای شبکه فاکس نیافتاده است.

۶. جدایی دلتا برک و جرالد مک رنی دو بازیگر معروف تلویزیونیکدام پیش بینی سیمپسون ها اشتباه بود؟
هنگامی که اسکینر اصلی ناپدید می شود، رئیس ویگوم برای پیدا کردن او نزد یک روانشناس می رود. روانشناس سرنخی ندارد که اسکینر را کجا پیدا کند اما درباره جدایی دلتا برک و جرالد مک رنی، بازیگران سریال تلویزیونی محبوب «سایمون و سایمون» (Simon & Simon) که در دنیای واقعی با هم ازدواج کرده بودند، خبر می دهد. اما این زوج هیچ گاه از هم جدا نشدند و این یکی دیگر از پیش بینی های اشتباه سیمپسون ها بود.

۷. آی‌پادها انسان را برده خود می کنند
وز چنین اتفاقی برای شبکه فاکس نیافتاده است. 6. جدایی دلتا برک و جرالد مک رنی دو بازیگر معروف تلویزیونی
در اپیزود «بستنی مارج»، مارج تبدیل به مجسمه‌سازی می‌شود که منحصراً با چوب بستنی‌های دور ریخته شده کار می‌کند. وقتی هومر به طور تصادفی تمام مجسمه‌های او را نابود می‌کند، ناامید می‌شود. اما مارج برای اینکه نشان دهد او را بخشیده است، مجسمه ای غول پیکر از هومر می سازد.
این قسمت به ۲۰۰ سال آینده می رسد، جایی که مجسمه هومر تنها چیزی است که از هنر غربی باقی مانده است. در این آینده تاریک و دیستوپیایی، بشریت اسیر آی‌پادهای غول‌پیکری شده است که با هدفون‌هایشان مردم را شلاق می‌زنند.

۸. فقط پنج پادشاه ثروتمند اروپا صاحب رایانه خواهند بود
وز چنین اتفاقی برای شبکه فاکس نیافتاده است. 6. جدایی دلتا برک و جرالد مک رنی دو بازیگر معروف تلویزیونی
پروفسور فرینک یکی از باهوش ترین افراد در اسپرینگفیلد است، اما در مورد آینده کامپیوترها اشتباه می کرد. فرینک گفت: «پیش‌بینی می‌کنم ظرف ۱۰ سال، رایانه‌ها دو برابر قدرتمندتر، ۱۰,۰۰۰ برابر بزرگ‌تر و گران‌تر خواهند شد که تنها پنج پادشاه ثروتمند اروپا صاحب آن‌ها خواهند شد.»
او درست می‌گفت که رایانه‌ها قدرتمندتر می‌شوند، اما آنها به جای بزرگ‌تر شدن، کوچک‌تر شدند و کاربران مجبور نیستند یک پادشاه اروپایی ثروتمند باشند تا بتوانند آن را بخرند.
۹. فاج مجازی
وز چنین اتفاقی برای شبکه فاکس نیافتاده است. 6. جدایی دلتا برک و جرالد مک رنی دو بازیگر معروف تلویزیونی
فاج (Fudge) نوعی شیرینی شکلاتی است. در یکی از قسمت ها، درآینده، هومر و مارج را می توان در حال خوردن فاج مجازی از طریق نی پشت هدست واقعیت مجازی خود دید. اما هومر شکایت می‌کند که فاج مجازی به اندازه فاج سایبری خوب نیست.
دانشمندان در فرآوری مواد غذایی پیشرفت های چشمگیری داشته اند، اما غذای مجازی هنوز اختراع نشده است.

۱۰. بریتانیایی ها آمریکا را در جنگ جهانی سوم نجات خواهند داد
وز چنین اتفاقی برای شبکه فاکس نیافتاده است. 6. جدایی دلتا برک و جرالد مک رنی دو بازیگر معروف تلویزیونی
وقتی نامزد لیزا با خانواده اش ملاقات می کند، هومر او را برای نوشیدنی به کافه ای می برد. مو می گوید: «یک پسر انگلیسی، نه؟ می دانید، ما شما را در جنگ جهانی دوم نجات دادیم.» هیو با کنایه پاسخ می دهد: «آره، خوب، ما هم شما را در جنگ جهانی سوم نجات دادیم.»
خوشبختانه، جنگ جهانی سوم هنوز اتفاق نیفتاده است، بنابراین مشخص نیست که اگر چنین درگیری جهانی اتفاق بیافتند، کدام کشور، کشور دیگری را نجات خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

فصل جدید سیمپسون ها چگونگی پیشگویی آینده در این انیمیشن را فاش می کند

چرا کارتون «سیمپسون ها» تا به این حد در پیش بینی آینده موفق است؟

منبع: screenrant
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود