دانشجویی که به خاطر هم نامی با شخصیت سوال امتحانی به دنبال عذرخواهی مسئولان دانشگاه است

دانشجویی که به خاطر هم نامی با شخصیت سوال امتحانی به دنبال عذرخواهی مسئولان دانشگاه است

یک دانشجوی حقوق دانشگاه سیدنی ادعا می‌کند در یکی از امتحانات که دانشجویان قرار بوده درباره افراد ساختگی درگیر در یک مساله کیفری تصمیم‌گیری کنند از شخصیتی هم‌نام با او استفاده شده و به دلیل دیدگاه سیاسی‌اش که با فرد درون متن یکی است تصور می‌کند این شخصیت از او وام گرفته شده است. در متن این سوال امتحانی فرد هم‌نام این دانشجو، مبتلا به HIV توصیف شده و یک نفر را می‌کُشد؛ موضوعی که این دانشجو را عصبانی کرده و حالا به دنبال عذرخواهی مسئولان است.

به فریا لیچ ۱۹ ساله و سایر دانشجویان سال دوم رشته حقوق دانشگاه سیدنی یک برگه امتحانی داده شد که در آن می‌بایست به مسئولیت کیفری افراد خیالی درگیر در یک موقعیت ساختگی رسیدگی می‌کردند. اما فریا معتقد است او را به عنوان یکی از سوژه های این سوال امتحانی انتخاب کرده‌اند زیرا در آن شخصیتی به نام فریا وجود دارد.

به نظر می‌رسد خانم لیچ از اعضای انجمن محافظه کاران و لیبرال های جوان باشد و در آزمون، شخصیت هم‌نام او، یک دانشجوی چپ‌ گرا را به قتل می‌رساند. به همین دلیل احساس می‌کند به خاطر دیدگاه سیاسی اش او را انتخاب کرده‌اند.

همچنین در این آزمون، شخصیت فریا بدون اینکه بگوید مبتلا به HIV است با یکی دیگر از شخصیت‌ها رابطه جنسی محافظت نشده برقرار می‌کند و بعد با یک زن مشاجره کرده و از پنجره به بیرون پرتاب می‌شود و می‌میرد.

دانشجویی که به خاطر هم نامی با شخصیت سوال امتحانی به دنبال عذرخواهی مسئولان دانشگاه است

بر اساس گزارش‌ها چهار دانش آموز در این دوره حضور داشته‌اند که نام‌هایی مشابه شخصیت های این امتحان داشتند. اما فریا لیچ می‌گوید بعضی هم‌کلاسی‌هایش با او تماس گرفته‌ و گفته‌اند احساس می‌کنند شخصیت فریا در این سوال امتحانی بر اساس اوست.

او در نامه شکایت خود نوشته است: «این سوال از نام من استفاده کرده و مرا یک فرد راستگرا توصیف می‌کند که یک فرد جناح چپی را می‌کُشد. سپس یک صحنه از رابطه جنسی را با جزئیات تصویری بازگو می‌کند و می‌گوید من اچ آی وی مثبت هستم.»

این دانشجو ادامه می‌دهد: «همین حالا جُک هایی پخش شده‌اند که شخصیت من در این سوال را مسخره می‌کنند و مرا به عنوان یک فرد مبتلا به HIV نشان می‌دهند. این امتحان باعث شده به خاطر دیدگاهم در دانشکده حقوق دانشگاه سیدنی احساس ناامنی کنم.»

او خواهان عذرخواهی از سوی دانشگاه بوده و دانشگاه سیدنی به خاطر هرگونه توهین یا ناراحتی ایجادشده عذرخواهی کرد اما گفت این هم‌نامی کاملا تصادفی بوده است. در بیانیه این دانشگاه آمده است که در آزمون‌ سال های گذشته نیز از همین نام استفاده شده بود.

مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود