آخرین بازمانده بازیگران فیلم حماسی «بر باد رفته» در ۹۰ سالگی درگذشت

آخرین بازمانده بازیگران فیلم حماسی «بر باد رفته» در ۹۰ سالگی درگذشت

دنیای بازیگری در سوگ از دست دادن میکی کوهن (Mickey Kuhn)، آخرین بازمانده فیلم کلاسیک «بر باد رفته» محصول ۱۹۳۹، سوگوار است. کوهن که هنگام بازی در نقش بو ویلکس، در این فیلم تنها شش سال داشت، در یک آسایشگاه در ناپل فلوریدا، در ۹۰ سالگی درگذشت. همسرش باربارا، که در سال ۱۹۸۵ با هم ازدواج کرده بودند، گفته است که او تا همین اواخر در سلامت کامل بود.

میکی کان کیست؟

میکی کوهن در سال ۱۹۳۲ در ایلینویز به دنیا آمد و والدینش در سنین جوانی به لس آنجلس نقل مکان کردند. میکی اولین نقش خود را در ۲ سالگی بازی کرد و در فیلم «تغییر قلب» در سال ۱۹۳۴ بازی کرد و در مصاحبه ای با برنامه «فیلم های عصر طلایی» در سال ۲۰۰۸ توضیح داد که چگونه اولین نقش خود را به دست آورده است.

میکی کان کیست؟

او گفت: «البته من آن روز را به خاطر ندارم، اما من و مادرم در فروشگاه سیرز در سانتا مونیکا بودیم که یک خانم مادرم را متوقف کرد و گفت استودیو فاکس به دنبال نوزادان دوقلو برای فیلمی است. او یک دختر بچه داشت که خیلی شبیه من بود و فکر می‌کرد که می‌توانیم بازیگر شویم. خب، ما به آنجا رفتیم و من، نه بچه آن خانم، بازیگر شدم.»

میکی کان کیست؟

او در سال ۱۹۳۷ در «دفتر خاطرات یک پزشک» و «پادشاه عالم اموات» در سال ۱۹۳۹ و «وقتی فردا می‌آید» نقش‌های نامشخصی داشت و به مدرسه مخصوصی برای بچه‌های بازیگر می رفت.

کوهن همچنین چهار نقش معتبر دیگر در سال ۱۹۳۹ بازی کرد، از جمله در فیلم «بر باد رفته». او به یاد می آورد که چگونه فهمید که این نقش را به دست آورده است: «شروع کردم به گریه کردن و می خواستم بروم، اما مامان گفت بروم و نامم را به خانم پشت میز بدهم. اگر تا ۱۰ دقیقه دیگر من را صدا نمی زدند، می رفتیم. رفتم پیش خانم و گفتم من میکی کان هستم. او گفت: میکی، ما منتظر تو بودیم و سپس به بقیه منتظران گفت متشکرم، ما بازیگر این نقش را پیدا کردیم. لطفا تشریف ببرید.»

میکی کان کیست؟

او همچنین در سال ۱۹۴۵، در فیلم «دیک تریسی» در کنار مورگان کانوی به عنوان شخصیت اصلی بازی کرد و در سال ۱۹۴۶ در فیلم «عشق عجیب مارتا آیورز» در کنار کرک داگلاس و باربارا استانویک به ایفای نقش پرداخت.

میکی کان کیست؟

این بازیگر در جوانی، در سال ۱۹۴۷ در «شهر جادویی» و «پیکان شکسته» در ۱۹۵۰ در کنار جیمی استوارت و در سال ۱۹۴۸ در فیلم «رودخانه سرخ» با حضور جان وین بازی کرده است.

کوهن در سال ۱۹۵۱ در فیلم کلاسیک «اتوبوسی به نام هوس» نقش یک ملوان را بازی کرد؛ اگرچه در آن سال او واقعا به نیروی دریایی ایالات متحده پیوست و به عنوان یک برقکار هواپیما مشغول به کار شد. او قبل از پایان دادن به حرفه بازیگری با فیلم‌های «آخرین مرز» در ۱۹۵۵ و قسمت‌هایی از «آلفرد هیچکاک تقدیم می کند» به بازیگری بازگشت.

میکی کان کیست؟

کوهن به کار در مدیریت فرودگاه برای امریکن ایرلاینز ادامه داد و قبل از بازنشستگی در سال ۱۹۹۵ سمتی اداری، در فرودگاه بوستون داشت. از زندگی مشترک میکی و همسرش باربارا، دو فرزند به یادگار مانده است.

بیشتر بخوانید:

۱۰ فیلم سیاه و سفید کلاسیک تاریخ سینما که تماشای آن ها بر هر کسی واجب است

اولیویا دی هاویلند ستاره فیلم «بر باد رفته» در سن ۱۰۴ سالگی درگذشت

منبع: dailymail
بدون نظر

ورود