چرا اکثر مردان به اندازه کافی دوست صمیمی ندارند؟

چرا اکثر مردان به اندازه کافی دوست صمیمی ندارند؟

دوستی‌ها جزء اصلی تجربه انسانی هستند. اما بر اساس تحقیقات، ایجاد و حفظ دوستی های عمیق و معنادار در بزرگسالی سخت است، به خصوص برای مردان. از بین رفتن دوستی بین مردان از اواسط و اواخر نوجوانی شروع می شود و در بزرگسالی شدیدتر می شود. آنهایی که با مردان دیگر رابطه دوستی دارند، می گویند که سطح صمیمیت عاطفی کمتری نسبت به زنان را تجربه می کنند.

همه انسان ها دارای ظرفیت و تمایل ذاتی برای برقراری ارتباط نزدیک و عاطفی صمیمی با دیگران هستند که ما به این روابط برای بقا در نوزادی و سپس رشد نیاز داریم. تحقیقات نشان داده است که دوستی های نزدیک از سلامت روحی و جسمی ما محافظت می کند. مردانی که این روابط را در اولویت قرار می دهند، با یکی از مضر ترین عوامل مخرب سلامت انسان یعنی تنهایی مقابله می کنند.

چرا دوستی مردان با زنان فرق می کند؟

آنچه مردان در خطر از دست دادن آن هستند، این حس تنها نبودن در دنیاست. تحقیقات نشان داده است که افشای پریشانی عاطفی، رفاه عاطفی مردان را بهبود می بخشد، احساس درک شدن را افزایش می دهد و منجر به کاهش احساس تنهایی می شود.

او گفت همانطور که بسیاری از مردان برای تغذیه درست، ورزش، موفقیت در حرفه خود و تربیت فرزندان تلاش می کنند، باید در بزرگسالی ایجاد روابط دوستانه را در اولویت قرار دهند.

چرا دوستی عمیق عاطفی برای مردان اینقدر سخت است؟

چرا دوستی مردان با زنان فرق می کند؟

همه ما با دوبخش متفاوت به دنیا می آییم: بخش سر سختمان که مستقل است و بخشی که آسیب پذیر و وابسته است. در مردان سمت سرسخت ذاتاً ترجیح داده شده است و سمت منعطف و احساسی، زنانه در نظر گرفته می شود و کمتر دیده می شود.

پسرها هنگام بزرگ شدن پیام هایی دریافت می کنند که دیگر مرد شده اند که به معنای کنار گذاشتن آن جنبه نرم و حساس است؛ طرز فکری که علوم اعصاب، علوم اجتماعی و روانشناسی رشد نشان می دهند برای آنها مضر است. سخت‌گیری و نشان ندادن آنقاط ضعف، که دوستی مردان را محدود می‌کند، می‌تواند آنها را به سمت تنهایی، خشونت و خشم سوق دهد.

این یعنی زندگی در فرهنگی که با طبیعت انسان در تضاد است. اگر ما کودکان را به گونه ای تربیت کنیم که بر خلاف طبیعت آنها عمل کنند، نباید تعجب کنیم که برخی از آن کودکان، بزرگسالی سختی داشته باشند.

شریک زندگی شما کافی نیست

چرا دوستی مردان با زنان فرق می کند؟
مردانی که به دنبال صمیمیت هستند، ممکن است به کسانی روی بیاورند که با آنها در بررسی آسیب‌پذیری‌هایشان احساس راحتی می‌کنند: زنان زندگی‌شان. ممکن است راه حل خوبی به نظر برسد، اما درواقع مشکل آنها را حل نمی کند. مردها باید بدانند که دیگران مردان نیز می توانند در مسائل عاطفی از آنها حمایت کنند و شنیدن دیدگاه های مختلف به آنها در زندگی کمک خواهد کرد.

چگونه دوستی ایجاد کنیم؟

چرا دوستی مردان با زنان فرق می کند؟
اگر دوست دارید دوستی های نزدیکی داشته باشید یا دوستی هایی فعلی خود را عمیق تر کنید مجبور نیستید در ابتدا تمام نقاط آسیب پذیر خود را فاش کنید. یک قدم بسیار قدرتمند برای شروع، گوش دادن و پرسیدن سؤالات واقعی است. همه مردم از اینکه بتوانند اعتماد کنند احساس امنیت می کنند و حس می کنند دوست داشته می شوند.

نکته کلیدی این است که از شوخی‌ها و ظرافت‌های عمومی فراتر بروید و سؤالاتی بپرسید که به نظرتان معنادار است، مانند آنچه افراد در مورد شغلشان دوست دارند یا چه اتفاقی برای احساسات آنها پس از جدایی می‌افتد. نگران نباشید، انجام این کار بی ادبانه نیست. اکثر مردم می خواهند این سؤالات را از آنها بپرسند.

چرا دوستی مردان با زنان فرق می کند؟
هر رابطه قوانین و پروتکل های خاص خود را دارد و خوب است که در چارچوب آنها عمل کنیم. ممکن است با پرسیدن یک سوال صریح متوجه شوید که دوستتان با صحبت کردن در مورد آن سوال احساس ترید می کند. اگر اینطور است، می‌توانید از خودتان شروع کنید، در مورد اینکه چگونه آن موضوع مشخص ممکن است شما را آزار داده باشد یا اینکه چه فکری در مورد آن دارید.

چرا دوستی مردان با زنان فرق می کند؟

گاهی اوقات قوانین رابطه ممکن است به معنای اجتناب از گفتگوی مستقیم و رو در رو درباره مشکلات باشد. در این موارد، فعالیتی مانند ورزش، محل کار یا یک پروژه اجتماعی را پیدا کنید که در آن بتوانید از طریق یک هدف مشترک در کنار هم به هم متصل شوید.

زمان، تلاش و نیت، کلید اصلی است. حضور داشتن و وقت گذاشتن برای ایجاد اینگونه دوستی ها بسیار مهم است. در دوستی کیفیت مهم تر از کمیت است. اگر می توانید تعداد انگشت شماری دوستی با کیفیت داشته باشید، بهتر از داشتن تعداد زیادی دوست است که رابطه عاطفی عمیقی با آنها شکل نگرفته است.

بیشتر بخوانید:

ویژگی های عشق واقعی؛ این نشانه ها می گوید شما واقعاً کسی را دوست دارید

۱۵ نشانه روانشناختی که مشخص می کند کسی شما را دوست دارد

منبع: cnn
۲ نظر

ورود

  • ممد بهمن ۲۲, ۱۴۰۱

    اتفاقا دوستی مردان، واقعی تر، باصفاتر، بامرام تر و همیشگیه
    دوستی خانمها رو قبول ندارم
    سطحی، گاه گاه و تظاهره

  • مرتضی بهمن ۲۲, ۱۴۰۱

    دوست فقط خدا،بعدش خانواده،مابقی رو بریز دور…