برنامه جدید هوش مصنوعی دیزنی؛ تغییر سن بازیگران بدون نیاز به جلوه های ویژه + ویدیو

برنامه جدید هوش مصنوعی دیزنی؛ تغییر سن بازیگران بدون نیاز به جلوه های ویژه + ویدیو

محققان دیزنی قصد دارند هالیوود را با ابزار هوش مصنوعی جدیدی متحول کنند که می‌تواند نیاز به جلوه‌های ویژه برای تغییر سن بازیگران در فیلم را از بین ببرد. با استفاده از شبکه تغییر سن چهره (FRAN)، فیلمسازان اکنون می توانند بازیگران را جوان ۲۰ ساله یا سالخورده ای ۸۰ ساله نشان دهند، فقط با وارد کردن هد شات فرد در سیستمی که پیش بینی می کند کدام قسمت های صورت باید بر اساس سن تغییر کند، این کار انجام می شود.

برنامه هوش مصنوعی دیزنی

برنامه هوش مصنوعی دیزنی

سپس جلوه هایی مانند چین و چروک یا پوست صاف را به عنوان لایه ای بر روی صورت بازیگر در پخش فیلم یا نمایش تلویزیونی اضافه می کند، بدون اینکه نیازی به هنرمند ماهری باشد که فریم به فریم را به صورت دستی تغییر دهد، که معمولا باعث از بین رفتن هویت چهره می شود.

برنامه هوش مصنوعی دیزنی

دیزنی ابزار هوش مصنوعی خود را به عنوان اولین راه حل در نوع خود معرفی می کند که می تواند به طور خودکار سن بازیگر را در تصوویر با وجود بیان دیالوگ، شرایط نوری و جهت نگاه تغییر دهد.

برنامه هوش مصنوعی دیزنی
تغییر دیجیتالی سن چهره بازیگران در طول سال‌ها رایج شده است، اما به نظر می‌رسد مدل‌های فعلی در متقاعد کردن بینندگان ناکام هستند.

برنامه هوش مصنوعی دیزنی

اخیراً استفاده از فناوری جوانسازی در فیلم «ایرلندی» نتفلیکس مشاهده شد که میلیون‌ها دلار برای جلوه‌های دیجیتالی آن هزینه شد، اما نتیجه آن مورد انتقاد بینندگان قرار گرفت.

برنامه هوش مصنوعی دیزنی

این فیلم گانگستری حدود ۱۵۹ میلیون دلار هزینه داشت، اما بیشتر بودجه صرف تغییر سن ظاهری رابرت دنیرو به ۲۰ سالگی شد، او در زمان فیلمبرداری ۷۶ سال داشت. بسیاری از بینندگان خاطرنشان کردند که نتایج در فریم‌های ویدیو ناپایدار است و مصنوعی به نظر می رسد. به نظر می رسد این موضوع دلیل اصلی خلق برنامه FRAN دیزنی باشد.

برنامه هوش مصنوعی دیزنی

مطالعه اخیر دیزنی که با مشارکت دانشگاه ویسکانسین-مدیسون انجام شد می‌گوید: «اگرچه تحقیقات در مورد تغییر سن تصویر صورت سعی در خودکارسازی و حل این مشکل کرده است، تکنیک‌های فعلی کاربرد عملی کمی دارند، زیرا معمولاً باعث از بین رفتن هویت چهره، وضوح کم و نتایج ناپایدار در فریم‌ها می شود.»

برنامه هوش مصنوعی دیزنی

این پروژه جدید با پایگاه داده ای از ۲,۰۰۰ چهره ساخته شده به صورت مصنوعی آغاز شد که هر کدام دارای ۱۴ سن مختلف از ۱۸ تا ۸۵ سال بودند، بنابراین در مجموع ۱۹۶ جفت آموزشی برای هر هویت نمونه ارائه شد. سپس محققان از یک شبکه عصبی اثبات شده برای تغییر سن چهره ها استفاده کردند که منجر به طراحی FRAN شد.

برنامه هوش مصنوعی دیزنی

به گفته محققان، اکنون قادر به ثبات زمانی بی‌سابقه و حفظ هویت چهره در حالت‌های متغیر و شرایط نوری متفاوت است. محققان در این مطالعه نوشتند که ترکیب این عوامل، FRAN را به یک راه حل عالی و کاربردی برای تغییر سن چهره های واقعی در تصویر تبدیل می کند.

بیشتر بخوانید:

استفاده از هوش مصنوعی برای پیش بینی تغییر چهره سلبریتی ها در ۳۰ سال آینده

چالش دیپ فیک؛ کدام بازیگر واقعی است و کدام حاصل طراحی هوش مصنوعی؟ + ویدیو

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود