۱۰ سریال تلویزیونی که طرفدرانشان را با کشتن بزرگ ترین شخصیت داستان خود شوکه کردند

۱۰ سریال تلویزیونی که طرفدرانشان را با کشتن بزرگ ترین شخصیت داستان خود شوکه کردند

کمتر چیزهایی هستند که در دنیای بزرگ تلویزیون به اندازه زمانی که یک سریال تصمیم می گیرد یکی از شخصیت های اصلی اش را بکشد، شوکه کننده باشد. اگر چه مرگ بخشی مهم و ضروری در هر سریال تلویزیونی است اما هنوز هم حرکت ویرانگر و دشواری برای مخاطبان است، وقتی مجبور می شوند با یکی از محبوب ترین شخصیت هایشان و بازیگری که نقش او را بازی می کند خداحافظی کنند. از سریال های ترسناک ماوراءالطبیعه تا درام های فانتزی، چنین مرگ هایی هرازگاهی مورد انتظار هستند تا بهتر بتوانند ماهیت سریال را به تصویر بکشند اما با سریال های دیگری که در این فهرست هست، از سریال های خانوادگی محبوب تا تریلرهای سیاسی، مرگ شخصیت های اصلی کمتر رخ می دهد و بدین ترتیب وقتی رخ می دهد، مطابق انتظار، مخاطبان را آشفته می کند.

10 سریالی که با کشتن شخصیت اصلی داستان طرفداران را شوکه کردند

علیرغم اینکه ریسکی بزرگ است، اما این سریال ها همگی تصمیم گرفتند بزرگ ترین ستاره داستان خود را با مرگ حذف کنند؛ چه با هدف پیش برد روایت داستان، یا مشکلاتی که بازیگر آن نقش پشت دوربین ایجاد کرده بود و چه به خاطر اینکه نویسندگان عامدانه قصد شوکه کردن مخاطبان را داشتند. هر کدام از این شخصیت های از نقش های کلیدی کلیت سریال بودند و بازیگرانی که نقششان را بازی می کردند نیز ستاره های بزرگ سریال بودند. بدین ترتیب در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ سریال تلویزیونی آشنا کنیم که بزرگ ترین ستارگان داستان خود را کشتند و با این کار خود طرفداران سریال را شوکه کردند.

۱۰- Game Of Thrones (شان بین)

در اوایل سریال Game Of Thrones و زمانی که هنوز معصومیت وجود داشت، به نظر می رسید که ند استارک شخصیت اصلی سریال است، به ویژه برای مخاطبانی که هرگز رمان های جرج آر آر مارتین را نخوانده بودند. پیش از حضور در این سریال، شان بین یک ستاره مشهور هالیوودی بود که نقش های ماندگاری در پروژه های محبوبی مانند The Lord of the Rings, Patriot Games, GoldenEye, و The Island بازی کرده بود. به عنوان یک بازیگر محبوب، بین نقش پدر خاندان دوست داشتنی استارک را بازی می کرد که بهترین نقش برای این بازیگر محبوب به شمار می آمد، کسی که بلوغ و محبوبیت خاصی به این نقش بخشیده بود. ند استارک مرکز ثقل اخلاقی فصل اول سریال بازی تاج و تخت بود و به نظر می رسید که تا فصول بعدی نیز همین نقش را داشته باشد.

اما همه چیز در این مسیر پیش می رفت تا اینکه جافری برثیون دستور گردن زدن ند را داد در شرایطی که بر اساس توافقات صورت گرفته، قرار بود بخشیده شود و بدین ترتیب بود که قلب طرفداران سریال و شخصیت ند استارک در سراسر جهان با پایین آمدن شمشیر مامور اعدام شکست. این پایانی بیرحمانه و تراژیک برای شخصیتی بزرگ، نجیب و عادل بود که برای اولین بار ثابت کرد سریال بازی تاج و تخت به هیچ عنوان نسبت به شخصیت هایش و بازیگرانی که آن نقش ها را بازی می کنند دلرحمی ندارد. شاید هم همه ما ساده دل بودیم که فکر می کردیم این شانس وجود دارد که شان بین بدون اینکه زخمی بردارد در ادامه سریال و حتی پایان آن دیده خواهد شد.

10 سریالی که با کشتن شخصیت اصلی داستان طرفداران را شوکه کردند

۹- Breaking Bad (برایان کرانستون)

وقتی به گذشته نگاه می کنیم، سریال Breaking Bad تنها با مرگ والتر وایت می توانست به پایان برسد. سفر ماجراجویانه او از مردی خانواده دار و مبتلا به سرطان تا یک تولید کننده مواد مخدر صنعتی و پادشاه موادفروش آلباکرکی، یکی از بهترین توسعه شخصیت های تاریخ تلویزیون است و با گذشت فصول، والتر بیش از پیش توسط دنیای اطرافش فاسد می شد. در جریان فصل پایانی سریال، والت عملیات نجات متهورانه ای برای رهایی جسی پینکمن انجام داده و در این عملیات خودش هدف گلوله قرار گرفته و کشته می شود، اگر چه جسی موفق به فرار می شود. این مرگ پایانی مناسب و ضروری برای شخصیت والتر وایت بود که در طی پنج فصل، به شکلی بی نقص، نقش او را برایان کرانستون بازی کرده بود.

اما با توجه به این واقعیت که تعداد بییندگان سریال در جریان اپیزود پایانی در اوج خود قرار داشت (اپیزود پایانی به تنهایی ۱۰.۲ میلیون بیننده داشت) و یک قرارداد ۷۵ میلیون دلاری لوکس به وینس گیلیگان به عنوان خالق و شورانر سریال برای طولانی تر کردن سریال Breaking Bad پیشنهاد داده شده بود، هنوز هم بسیاری از طرفداران سریال بر این باور بودند که مدت سرگرمی آن ها با شخصیت والتر وایت می توانست بیشتر باشد و کوتاه شد. باز هم می گوییم که این مثالی بی نقص از سریالی است که همه چیز را کوتاه و شیرین نگه می دارد به جای اینکه به خاطر پول بیشتر، داستان را کشش داده و محصول نهایی را از کیفیت اولیه اش دور کند.

10 سریالی که با کشتن شخصیت اصلی داستان طرفداران را شوکه کردند

۸- Dexter (جنیفر کارپنتر)

روزی روزگاری سریال Dexter بر دنیای تلویزیون حکمرانی می کرد. سریالی جذاب با داستانی به شدت خلاقانه و چهار فصل اولی که از بهترین فصول تاریخ مدرن تلویزیون بودند. شوربختانه اما در چندین فصل پایانی، کیفیت سریال به شدت افت کرد و بخش زیادی از آن به رفتار نویسندگان و سازندگان سریال با شخصیت دبرا مورگان باز می گشت. به عنوان یک کارآگاه پرانرژی و سرسخت، در اوج روایت شخصیت دبرا در سریال، او به احساسات عاشقانه اش نسبت به برادر خودش پی برده و پس از آنکه می فهمد برادرش قاتل سریالی واقعی داستان است، الکلی می شود.

در ادامه به او شلیک شده و به بیمارستان برده می شود و به نظر می رسد که زنده می ماند اما یک سکته قلبی غیرمنتظره رخ می دهد و او به کما می رود که باعث می شود دکستر تصمیم بگیرد دستگاه های حمایتی را از او قطع کند و پس از استعفا از مقامش در پلیس، به چوب بری بپردازد. دبرا بدون شک بهترین شخصیت سریال دکستر بود، یک پلیس قوی، سختکوش و شریف که به شکلی کاریزماتیک، جنیفر کارپنتر او را محبوب طرفداران سریال کرد، شخصیتی محبوب که به مدت ۸ فصل در داستان حضور داشت. مرگ دبرا بسیار بیرحمانه و غیرضروری بود و کارپنتر بدون شک لیاقت حضور بیشتری در سریال را داشت و بازگشت او در مینی سریال ادامه دکستر نیز رخ نداد.

۷- Roseanne/The Conners (روزن بار)

برای ۱۰ فصل، روزن بار شخصیت اصلی درام کمدی Roseanne بود، سریالی که روزن خود یکی از خالقان آن بوده و به زندگی روزمره یک خانواده کارگر و اتفاقاتی که برایشان رخ می داد می پرداخت. او زنی سختگیر و رییس مآب اما مادری مهربان و وفادار بود که نقش شخصیت قهرمان داستان را داشته و به خاطر شخصیت آشنایش (اگر چه دارای عیب و نقص اما دارای هویت انسانی) محبوب ترین شخصیت سریال در نگاه مخاطبان بود. این سریال در سال ۱۹۹۷ و در فصل نهم به پایان رسیده بود اما در سال ۲۰۱۸ برای یک فصل دهم بی سابقه دوباره راه اندازی شد، و تمام بازیگران قبلی در نقش های اصلی بازگشتند. اگر چه فصل دهم برای ABC Studios بسیار موفق بود اما وقتی روزن بار یک سری توییت های نژادپرستانه در مورد مقامات رسمی دولت منتشر کرد، همه چیز به هم ریخت.

به خاطر واکنش های منفی به این توییت ها، استودیو سازنده سریال تصمیم گرفت که بار را از سریال اخراج کند اما اجازه دهد که کلیت سریال در قالب یک اسپین آف به نام The Conners ادامه یابد. در سریال The Conners فاش می شود که روزن در پشت صحنه درگذشته است و بدین ترتیب خروج بار از سریال قطعی می شود. نکته خنده دار اینکه، این اولین باری نبود که این سریال بزرگ ترین ستاره اش را می کشت زیرا در انتهای فصل نهم فاش شد که دن کانر، پدر خانواده با بازی جان گودمن به خاطر سکته قلبی درگذشته است. اما این پایان بندی بعد از بازگشت دوباره سریال برای فصل دهم فراموش شده و اکنون گودمن نقش اصلی سریال را بر عهده دارد.

10 سریالی که با کشتن شخصیت اصلی داستان طرفداران را شوکه کردند

۶- Homeland (دیمین لوییس)

برای سه فصل اول Homeland، این سریال بر روابط بین یک مامور سازمان سیا به نام کری متیسون با بازی کلر دینس و شخصیت نیکلاس برودی با بازی دیمین لوییس تمرکز داشت. به مدت سه فصل، این سوال مطرح بود که آیا برودی به عنوان یک تفگندار ویژه دریایی سابق که توسط القاعده به گروگان گرفته شده، توسط این گروه تروریستی جذب شده است یا خیر. با این رازآلودگی و ابهام، تنشی که در داستان وجود داشت و البته بازی بی نقص لوییس، همه چیز برای مخاطبان خوب پیش رفته و از تماشای سریال Homeland لذت می بردند.

شوربختانه اما این شرایط تغییر کرد و در فصل سوم است که برودی در ایران به جرم خیانت اعدام می شود، علیرغم اینکه کری تمام تلاشش را برای نجات او انجام می دهد در شرایطی که از بیگناهی او اطمینان دارد. بدین ترتیب، لوییس از داستان خارج شده و سریال Homeland به مدت شش سال دیگر بدون او ادامه می دهد. بعد از خروج لوییس از سریال، Homeland در حفظ مخاطبان خود با دشواری مواجه شد اما در نهایت همچنان سریالی سرگرم کننده بود که از تماشای آن لذت می بردیم. Homeland هنوز هم یکی از بهترین سریال هایی است که توانسته استاندارد بالای خود را حتی بعد از اینکه ستاره و بازیگر اصلی اش را از دست داد، حفظ کند.

10 سریالی که با کشتن شخصیت اصلی داستان طرفداران را شوکه کردند

۵- Grey’s Anatomy (پاتریک دمپسی)

برای ۱۱ فصل طولانی از درام پزشکی پرطرفدار Grey’s Anatomy، درک شپرد به لطف نویسندگی بی نقص و جذابیت ذاتی پاتریک دمپسی توانسته بود قلب مخاطبان و سکانس های بسیاری را از آنِ خود کند. رابطه شپرد با شخصیت اصلی داستان، مردیت گری، بود که هسته اصلی داستان را تشکیل می داد و همین رابطه پرفراز و نشیب بود که روایت داستان را پیش می برد. اگر چه اکثر طرفداران سریال انتظار نوعی پایان خوش برای این زوج را داشتند- چه با هم و چه جدا از هم- اما این امیدواری زمانی به یأس تبدیل شد که شپرد در فصل یازدهم در جریان یک حادثه رانندگی کشته می شود.

در آن دوران گفته می شد که دمپسی به خاطر اختلاف عقیده با شوندا ریمز، شورانر سریال، از ادامه حضور در سریال Grey’s Anatomy خودداری کرده است اما دمپسی بعدها به خبرنگاران گفت که اینطور نبوده و تصمیم خروج او از سریال دو طرفه بوده است و او می خواسته سریال را ترک کند زیرا پایان یک دوره از سریال بوده و او می خواسته مدت بیشتری را در کنار خانواده اش بگذراند. مرگ شخصیت شپرد یک فقدان بسیار تراژیک بود اما Grey’s Anatomy همچنان با قوت پیش می رود و دمپسی حتی درخواست حضور کوتاهی در فصل هفدهم سریال را نیز نپذیرفت.

۴-Two And A Half Men (چارلی شین)

چارلی شین چهره و ستاره سریال Two And A Half Men در هشت فصل ابتدایی آن بود و در این دوره ثابت کرد که یکی از بهترین بازیگران دنیای سریال های خانوادگی نسل خود است. اما بعد از فصل هشتم، شین خود را درگیر یک جنجال یافت. در بحبوحه رفتن به بازپروری برای ترک اعتیاد و قرار داشتن در کانون یک پرونده قضایی، ساخت فصل نهم Two And A Half Men متوقف شد و در ادامه شین از القاب «بازنده» و «نفرت انگیز» برای چاک لور، شورانر سریال، به خاطر متوقف کردن ساخت فصل نهم سریال استفاده کرد. به دلیل این صحبت های تند، ادامه سریال برای مدت طولانی تری در برزخ ماند و شین از ادامه پروژه بیرون انداخته شد.

این تصمیم باعث شد که اظهارات تندی توسط شین نسبت به شورانر سریال مطرح شود که همگی با پوشش گسترده و واکنش های تند مخاطبان همراه شد. وقتی فصل نهم از راه رسید، گفته شد که شخصیت چارلی هارپر درگذشته است و اشتون کوچر جایگزین او شد. اما در اپیزود پایانی سریال فاش شد که چارلی هنوز زنده است و هنگامی که به سمت خانه ساحلی اش می رفت، یک پیانو از آسمان افتاده و او را له می کند، در حالی که شورانر سریال نظاره گر بود و مخاطبان را با یک «پیروزی» ویرانگر و بیرحمانه شوکه کرد.

10 سریالی که با کشتن شخصیت اصلی داستان طرفداران را شوکه کردند

۳- Community (چوی چیس)

یکی از بدنام ترین موارد حذف شخصیت و بازیگر اصلی از سریال های محبوب به سریال Community باز می گردد که در آن چوی چیس به عنوان یک کمدین افسانه ای نقش شخصیت مستبد، منفور و ثروتمند پیرس هاوثرون را در چهار فصل ابتدایی بازی می کرد. بدنبال درگیری و دشمنی پشت صحنه بین او و شورانر سریال، دن هارمون، در مورد توسعه شخصیت او در داستان و دیالوگ های نژادپرستانه و تند او، چیس دید که دیگر نمی تواند با خالق سریال کار کند و بعد از درگیری لفظی بین این دو که با دیالوگ های نژادپرستانه نیز همراه بود، استودیو سازنده تصمیم به قطع همکاری با چیس می گیرد.

او در طول فصل چهارم کم و بیش در داستان حضور داشت و در ابتدای فصل پنجم نیز حضور کوتاهی داشت و در ادامه اعلام شد که پیرس در خارج از روایت داستان درگذشته است. درگیری بین چیس و هارمون در طی این سال ها کاهش نیافته است اما علیرغم شایعات در مورد رفتارهای تند چیس در پشت دوربین و دشواری کار کردن با او برای دیگر بازیگران، هنوز هم طرفداران سریال Community  از اینکه مجبور شدند به چنین شکلی با شخصیت پیرس خداحافظی کنند عصبانی هستند.

10 سریالی که با کشتن شخصیت اصلی داستان طرفداران را شوکه کردند

۲- House Of Cards (کوین اسپیسی)

سریال House of Cards یکی از بهترین و بزرگ ترین دارایی های نتفلیکس در سال های اخیر بود که به مدت ۶ فصل و بیش از ۷۰ اپیزود ادامه یافت. این درام سیاسی به سیاست بازی های شخصیت فرانک آندروود با بازی کوین اسپیسی می پردازد که یک نماینده کنگره است و سعی دارد به هر شیوه ای به قدرتی که می خواهد در دولت ایالات متحده دست یابد. فرانک در قالب شخصیتی سوء استفاده گر، بیرحم و فریبکار به تصویر کشیده می شود و کلیت سریال نیز به خاطر بازی خیره کننده اسپیسی توانسته بود جایگاه برتری در میان سریال های عصر خود بدست آورد. برای این نقش آفرینی، اسپیسی جوایز متعددی دریافت کرده و منتقدان و طرفداران دنیای تلویزیون جملگی او را تحسین می کردند اما بعد از اتهامات گسترده سوء استفاده جنسی نسبت به اسپیسی که به دهه ها قبل باز می گشت، بعد از فصل پنجم سریال بود که اسپیسی به صورت ناگهانی از ادامه پروژه کنار گذاشته شد.

نتفلیکس اما تصمیم به ساخت فصل ششم و پایانی سریال گرفت که البته بدون اسپیسی رخ داد و پس از آن بود که کلر آندروود با بازی رابین رایت نقش شخصیت اصلی داستان را بر عهده گرفت. در فصل پایانی، فاش می شود که فرانک پیش از شروع روایت فصل درگذشته است و در ادامه مشخص می شود که دست راست سابق و نزدیک ترین دوستش، داگ استامپر (مایکل کلی) برای نجات زدنگی کلر او را کشته است.

۱- Six Feet Under (همه بازیگران اصلی)

در یکی از بهترین پایان بندی های تاریخ تلویزیون، برای اینکه مخاطبانش را به طور کامل شوکه کند و بهترین و احساسی ترین پایان ممکن را داشته باشد، سریال Six Feet Under همه چیز را از بین برد. در جریان اپیزود Everyone’s Waiting، شخصیت های اصلی داستان تلاش دارند با مرگ شخصیت اصلی نیت فیشر (پیتر کراوس) کنار بیایند. اگر چه این اپیزود تمامی ابهامات داستان را برطرف کرده و پایانی مناسب برای هر یک از شخصیت ها رقم می زند اما با یک سکانس شوکه کننده مربوط به آینده به پایان می رسد که در آن مشخص می شود تمامی اعضای خانواده در سال های آینده می میرند.

روث فیشر (فرانسس کانری) اول از همه می  میرد و بعد از آن کیت چارلز (متیو سنت پاتریک)، دیوید فیشر (مایکل سی هال)، ریکو دیاز (فردی رودریگز)، برندا چنوویث (ریچل گریفیس) و در نهایت کلر فیشر (لورن امبروز). در یک پایان بندی بسیار شوکه کننده و ویرانگر، گفته می شود که تمام شخصیت های اصلی از طریق مرگ، دوباره به عزیزانشان می پیوندند و این اتفاق با کشتن تمامی شخصیت های اصلی باقیمانده سریال رخ می دهد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۵ نظر

ورود

 • علی آذر ۱۹, ۱۴۰۱

  وایکینگ ها راگنار لاثبروک از همه بهتر بود

 • علی آذر ۱۹, ۱۴۰۱

  The deuce
  واقعا چندتا سکانس خفن اینجوری داره

  • بدون نام آذر ۲۰, ۱۴۰۱

   چقد جای بلک لیست توی این فهرست خالیه که با کشتن شخصیت اصلی یه جورایی کلی از طرفداراشو از دست داد

 • Nima آذر ۲۰, ۱۴۰۱

  پس وایکینگها ومرگ راگنار چیشد؟؟؟