چه آهنگ هایی بیشتر از ۱ میلیارد بار در اسپاتیفای گوش داده شده اند؟ + اینفوگرافیک

چه آهنگ هایی بیشتر از ۱ میلیارد بار در اسپاتیفای گوش داده شده اند؟ + اینفوگرافیک

اسپاتیفای (Spotify) سابقه نسبتاً کوتاهی دارد، در سال ۲۰۰۸ در اروپا راه اندازی شد و در نهایت در سال ۲۰۱۱ وارد بازار ایالات متحده شد. از آن زمان، این شرکت مستقر در استکهلم با ۴۵۶ میلیون کاربر در ۱۸۳ بازار به محبوب ترین سرویس پخش صوتی در جهان تبدیل شده است.

کلوب 1 میلیاردی های اسپاتیفای

با چنین پایگاه کاربری بزرگی، آثار هنرمندان بزرگ در اسپاتیفای میلیون ها بار و حتی میلیاردها بار شنیده شده اند. بنابراین، در جولای ۲۰۲۱، اسپاتیفای کلوب میلیاردی ها را ایجاد کرد، یک لیست پخش که هر آهنگی را که به نقطه عطف ۱ میلیارد بار شنیده شدن می رسد در آن قرار می دهند.

۱۰ هنرمند برتر
در زیر ۱۰ هنرمند برتر با تعداد آهنگ هایشان که بیش از ۱ میلیارد بار در اسپاتیفای شنیده شده اند رتبه بندی شده است. این لیست در واقع شامل ۱۱ هنرمند است، چراکه شان مندز، برونو مارس و کلدپلی با ۵ آهنگ در کلاب میلیاردی‌ها برابر هستند.
کلوب 1 میلیاردی های اسپاتیفای
مرتب سازی این فهرست به روش های مختلف می تواند نکات جالبی را نشان دهد.

بر اساس جنسیت
برای شروع، آریانا گرانده تنها هنرمند زن حاضر در بین ۱۰ هنرمند برتر است. بهترین آهنگ او در اسپاتیفای ۷Rings است که در پنجمین آلبوم استودیویی او قرار دارد. این آهنگ از ۸ فوریه ۲۰۱۹ تاکنون ۱.۸ میلیارد بار پخش شده است.

سوپراستارهای زنی که به سختی لیست ۱۰ نفر برتر را از دست دادند عبارتند از: ادل، بیلی آیلیش، دوآ لیپا و اولیویا رودریگو که همگی چهار آهنگ در کلاب میلیاردی ها دارند.

اکثر این هنرمندان نسبتاً جدید هستند، بنابراین منطقی است که فرض کنیم به زودی به ۱۰ هنرمند برتر راه خواهند یافت. به عنوان مثال، اولیویا رودریگو اولین آلبوم خود را در سال ۲۰۲۱ منتشر کرده است.

کدام هنرمند پیش کسوت تر است؟

کلوب 1 میلیاردی های اسپاتیفای

دوره حضور هنرمندان را از تاریخ انتشار اولین آلبومشان می توان در نظر گرفت. در این مورد، امینم که Infinite را در نوامبر ۱۹۹۶ منتشر کرده است پیشتاز است.

این آلبوم ۱۱ آهنگی به صورت نوار کاست منتشر شد بود و تنها حدود ۱,۰۰۰ نسخه از ان فروش رفته بود. آهنگ اصلی آن Infinite، تنها آهنگ از آن آلبوم است که در اسپاتیفای موجود است و در حال حاضر ۳۳ میلیون بار شنیده شده است.

کلوب میلیاردی ها شامل بیش از ۳۰۰ آهنگ است که اکثر آنها در دهه ۲۰۱۰ منتشر شده اند به این دلیل است که اسپاتیفای در ابتدای آن دهه راه اندازی شد.

کلوب 1 میلیاردی های اسپاتیفای
آهنگ‌های جدید دائماً به کلاب میلیاردی ها اضافه می‌شوند، بنابراین ممکن است این لیست برای مدت طولانی به‌روز نباشد. با توجه به اینکه آهنگ های موجود در این لیست پخش تاکنون بیش از ۴۴۶ میلیارد شنیده شده اند، حداقل برخی از آنها احتمالاً برای شما آشنا هستند.

بیشتر بخوانید:

آهنگ Yet To Come گروه BTS در اسپاتیفای تاریخ ساز شد

ترانه Easy on Me از ادل رکورد گروه BTS در اسپاتیفای را شکست

منبع: visualcapitalist
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود