رانندگی ولادیمیر پوتین با خودرو مرسدس در پل آسیب دیده کریمه پس از بمب گذاری + ویدیو

رانندگی ولادیمیر پوتین با خودرو مرسدس در پل آسیب دیده کریمه پس از بمب گذاری + ویدیو

ولادیمیر پوتین توانسته روی پل کریمه که در جریان حمله با بمب که منتسب به نیروهای اوکراینی بود دچار آسیب جدی شود، رانندگی کند. رییس جمهور روسیه روز دوشنبه پشت فرمان نشست و روی پل کرش که شبه جزیره کریمه را به خاک اصلی روسیه وصل می کند رانندگی کند، در منطقه ای که در سال ۲۰۱۴ به خاک روسیه الحاق شد. در جریان این دیدار غیرمنتظره، رهبر کرملین با کارگرانی که روی تعمیر این پل کار می کردند صحبت کرده و با مقامات ارشد دولتی مسئول پروژه نیز به بحث در مورد شرایط بازسازی این پل پرداخت.

رانندگی ولادیمیر پوتین با مرسدس بنز روی پل کریمه

اما بسیاری از کاربران شبکه های مجازی به خودرویی که پوتین در این دیدار انتخاب کرده بود اشاره کرده و با تمسخر گفته اند که چرا وی از یک خودروی ساخت روسیه به جای مرسدس بنز آلمانی در این دیدار استفاده نکرده است. یک کاربر نوشته است: «مرسدس، خیلی میهن پرستانه بود، پوتین» و دیگری می نویسد: «چرا پشت یک لادا یا وولگا ننشسته است؟». در این دیدار غیرمنتظره از پل کریمه، در کنار ولادیمیر پوتین، مارات خوسنولین، معاون نخست وزیر دیده می شود که با رییس جمهور روسیه روی پلی است که در ۸ اکتبر توسط بمبی که در یک کامیون کارگذاری شده بود به شدت آسیب دید. روسیه این حمله را به سرویس امنیتی ارتش اوکراین نسبت داده و با موجی از حملات به زیرساخت های انرژی و دیگر زیرساخت های کلیدی اوکراین به این حمله واکنش نشان داد که آخرین نمونه آن در روز دوشنبه انجام شد.

دیدار پوتین از پل کرش دقیقاً در همان روزی اتفاق می افتد که پایگاه هوایی حاوی بمب افکن های هسته ای این کشور در منطقه ساراتوف مورد حمله پهپادی قرار گرفته و به دستکم دو فروند بمب افکن هسته ای Tu-95 آسیب رسید. یک پایگاه هوایی دیگر در ریازان نیز ظاهراً توسط پهپادهای اوکراینی مورد حمله قرار گرفته است. پل کریمه بعد از بمب گذاری ماه اکتبر به شدت آسیب دید اما پوتین هشدار داده است که ممکن است اوکراینی ها بار دیگر به این پل حمله کرده و طوری آن را نابود کنند که دیگر قابل تعمیر نباشد. حمله روز گذشته پهپادهای اوکراینی به پایگاه های روسی و عمق نفوذ آن ها نشان می دهد که این نیروها توانایی انجام حملات جاه طلبانه ای در عمق خاک روسیه را دارند.

گفته می شود تعمیر پل کریمه بیش از ۶ ماه به طول خواهد انجامید. در ویدیوی منتشر شده از بازدید پوتین از این پل شنیده می شود که او به حاضران می گوید به تعمیرات بیشتری در سمت چپ پل نیاز است. یک سازه فلزی ۱,۲۱۴ تنی برای تعمیر این پل به آن اضافه شده و ۵۰۰ کارگر که شامل غواصان نیز می شوند به صورت ۲۴ ساعت روی تعمیر این پل کار می کنند. پل کریمه در سال ۲۰۱۴ و پس از الحاق کریمه به خاک روسیه ساخته شد، پلی به طول ۱۱ مایل و با بودجه ساخت ۳.۲ میلیارد دلاری که یک پروژه بزرگ و بااهمیت برای پوتین بود.

این پل شامل یک جاده ماشین رو و یک خط راه آهن در کنار آن است که در طول تنگه کرش ساخته شده و آن را به بلندترین پل در اروپا تبدیل می کند. کرملین مدعی شده است که پل کریمه در جولای ۲۰۲۳ به طور کامل تعمیر خواهد شد. همچنین شبکه دولتی روسیه مدعی شد که قسمت جاده ای این پل به روی خودروها باز شده است. همچنین گفته می شود که بخش راه آهن این پل نیز تعمیر شده اما وزارت دفاع بریتانیا مدعی شده که این مسیر کلیدی انتقال تجهیزات بین روسیه و کریمه دستکم تا سپتامبر سال آینده میلادی مختل باقی خواهد ماند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود