حراج ۳.۵ میلیون دلاری تنها نمونه سفارشی فراری که متعلق به خاندان سلطنتی برونئی است

حراج ۳.۵ میلیون دلاری تنها نمونه سفارشی فراری که متعلق به خاندان سلطنتی برونئی است

در سال ۲۰۰۴ یکی از اعضای خانواده سلطنتی برونئی از نفوذ خود برای ساخت سفارشی یک ابرخودرو ستفاده کرده بود، سرویسی که فراری به ندرت ارائه می دهد. بیشتر فراری‌هایی که در زمان انزو عرضه می‌شدند به رنگ‌های قرمز، زرد و مشکی بدون هیچ گونه پوشش مات بودند. حالا تنها فراری انزو مشکی مات که تا کنون در کارخانه این خودروساز ایتالیایی تولید شده است به حراج گذاشته می شود.

صاحب تنها فراری انزو مشکی مات کیست؟

انزو فراری آخرین ابرخودرو V-12 این شرکت بود. پیکربندی V-12 با قدرت ۶۵۱ اسب بخاری خود، تمام رقبای آن زمان خود را کنار زد. اما عملکرد این خودروی انحصاری را نمی توان در رتبه اسب بخار آن خلاصه کرد.

در این خودرو یک گیربکس دستی خودکار الهام گرفته شده از فرمول ۱ وجود دارد که تعویض دنده هایی را ممکن می کند که از طریق گشتاور پایین شتاب بیشتری می گیرد.

صاحب تنها فراری انزو مشکی مات کیست؟

فراری همچنین این مدل مشکی مات را در آزمایش‌های گسترده تونل باد قرار داد و خودرو را بر اساس خودروی قهرمانی جایزه بزرگ مایکل شوماخر، راننده فرمول ۱، طراحی کرد. ترمزهای کربن سرامیکی که عملکرد انزو مشکی مات را کامل می کند، اولین نوع این ترمز، در یک فراری است. ترمزهای کربن سرامیکی، گرما را سریعتر از ترمزهای سنتی دفع می کنند، بنابراین می توانند گرمای تولید شده از توقف را به طور موثرتری از بین ببرند.

صاحب تنها فراری انزو مشکی مات کیست؟
فریم انزو یک شاسی ساخته شده از فیبر کربن و آلومینیوم است. بدنه خودرو دارای پنل های کامپوزیت کربنی است که در پینین‌فارینا (Pininfarina)، یک شرکت طراحی موتور ایتالیایی ساخته شده است. پینین‌فارینا قبلا با فراری برای ساخت خودروی مفهومی ۵۱۲ S در سال ۱۹۷۰ همکاری کرده بود.

صاحب تنها فراری انزو مشکی مات کیست؟

این فراری انزوی خاص پس از ثبت تنها، ۵,۷۲۹ کیلومتر در کیلومترشمار خود، سال ها از دید عموم پنهان بود.

فراری در مجموع ۴۰۰ مدل انزو تولید کرد و مناقصه‌ی تنها انزوی مشکی مات آن در روز چهارشنبه ۷ دسامبر به پایان خواهد رسید. امروزه، یک فراری انزو ۲۰۰۴ مشکی غیر مات، در بهترین شرایط، ۳.۵ میلیون دلار ارزش دارد.

بیشتر بخوانید:

فراری نادر مایک تایسون با قیمت باورنکردنی حدود ۵ میلیون پوند به فروش می‌رسد

نگاهی به مجموعه خودروهای چند میلیون دلاری مایکل شوماخر + ویدیو

منبع: the sun
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود