با پرطرفدارترین عمل های جراحی زیبایی آشنا شوید

با پرطرفدارترین عمل های جراحی زیبایی آشنا شوید

جراحی زیبایی یک انتخاب عالی برای افرادی است که می‌خواهند ظاهر خود را بهبود بخشند. زنان دیگر تنها کسانی نیستند که جراحی های زیبایی انجام می‌دهند و مردان نیز به طرفداران بزرگ این کار تبدیل شده‌اند.

جراحی زیبایی می‌تواند پوست را سفت و اصلاح کند، قسمت‌های مختلف صورت را تنظیم کند، موها را اضافه یا حذف کند و بسیاری موارد دیگر. همچنین ممکن است برای مقاصد پزشکی استفاده شود، به عنوان نمونه برای بازگرداندن عملکرد یک عضو بدن یا اصلاح جای زخم‌های ناشی از جراحی.

عمل زیبایی می‌تواند ظاهر فرد را به طور کامل تغییر داده یا تغییراتی در مقیاس کوچک ایجاد کند. این جراحی ها نه تنها بر ظاهر فیزیکی افراد تأثیر می‌گذارند، بلکه می‌توانند بر اعتماد به نفس و عزت نفس آنها نیز اثرگذار باشند.

جراحان زیبایی طیف وسیعی از عمل های زیبایی را انجام می‌دهند. در این مقاله به معرفی پرطرفدارترین عمل های زیبایی می‌پردازیم.

آشنایی با محبوب ترین عمل های زیبایی

جراحی بینی (رینوپلاستی)

عمل زیبایی بینی یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی است که طی آن بینی در بهترین حالت، به فرم دلخواه فرد تبدیل می‌شود. این روزها افراد زیادی مایل به انجام این روش جراحی هستند تا به این طریق نواقص بینی خود را برطرف کنند. از آنجایی که بینی در مرکزی‌ترین قسمت صورت قرار دارد ایجاد هرگونه تغییری موجب می‌شود دیگر قسمت‌های صورت نیز تحت تاثیر قرار گیرند. بنابراین انتخاب جراح ماهر و باتجربه برای حصول بهترین نتیجه بسیار مهم است.

همچنین نکته دیگری که در مورد جراحی زیبایی وجود دارد این است که جراحی زیبایی بینی باید در سنی انجام شود که فرد دوره بلوغ خود را به طور کامل به پایان رسانده باشد تا بعد از جراحی اجزای صورت دچار تغییر شکل و اندازه نشوند.

بعد از جراحی فرد می‌بایست تمام نکات مراقبتی را به طور دقیق رعایت کند تا به نتیجه ایده‌آل برسد.

آشنایی با محبوب ترین عمل های زیبایی

جراحی زیبایی سینه (پروتز سینه)

بیشتر افراد تصور می‌کنند جراحی زیبایی سینه تنها مختص خانم ها است. اما امروزه آقایان هم برای انجام این روش زیباسازی اقدام می‌کنند. جراحی زیبایی سینه با اهداف مختلفی انجام می‌شود و هر فردی با توجه به مشکلاتی که در این ناحیه دارد برای انجام این جراحی زیباسازی اقدام می‌کند.

بیشتر خانم ها برای افزایش سایز سینه برای انجام این جراحی مراجعه می‌کنند که پزشک با ایجاد برش‌هایی در ناحیه سینه و قرار دادن ایمپلنت در داخل آن سایز سینه را به سایز دلخواه تغییر می‌دهد. البته برخی دیگر از خانم ها به دلیل افتادگی سینه این روش را امتحان می‌کنند و فرم سینه را به فرم دلخواه تغییر شکل می‌دهند.

به‌طور کلی پروتز سینه می‌تواند با اهداف زیر استفاده شود:

 • بزرگ کردن سینه های کوچک
 • بازیابی سایز سینه بعد از کاهش وزن، بارداری یا شیردهی
 • متقارن سازی سینه ها
 • بازسازی سینه پس از عمل ماستکتومی (برداشتن سینه)
آشنایی با محبوب ترین عمل های زیبایی

جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)

بلفاروپلاستی برای افرادی که به هر دلیلی ازجمله پیری دچار افتادگی پلک شده و در قسمت پلک با پوست و چربی اضافه مواجه هستند بهترین گزینه است. طی این روند پوست اضافه پلک برداشته و برای صاف شدن پوست و رفع برآمدگی های موجود در زیر چشم چربی های انباشته شده به ناحیه دیگر منتقل می‌شود. روند درمانی این روش حدود یک هفته طول می‌کشد. اما نکته‌ای که در روند جراحی زیبای پلک وجود دارد این است که زخم های حاصل از آن باید به گونه‌ای برطرف شود که بعد از گذراندن دوره بهبودی هیچ جای زخم باقی نماند.

البته ممکن است برای حصول نتیجه بهتر این روش با دیگر روش های زیباسازی مانند لیفت پلک بالا انجام شود. حتی در روند جراحی افتادگی پلک عضلات و تاندون های پلک بالا لیفت می‌شوند و موجب می‌شود پلک در موقعیت بالاتری قرار گیرد تا مشکل افتادگی پلک بهتر برطرف شود.

آشنایی با محبوب ترین عمل های زیبایی

جراحی لیفت صورت (ریتیدکتومی)

لیفت صورت هر عمل جراحی است که با تغییر موقعیت یا برداشتن پوست، چربی و عضله، علائم پیری در صورت یا گردن را بهبود می‌بخشد. جراحی لیفت صورت عمدتا تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. در طول جراحی لیفت صورت، جراح به طور کلی:

 • برش هایی در اطراف گوش، خط مو و زیر چانه ایجاد می‌کند.
 • پوست را از بافت‌های زیرین جدا می‌کند.
 • در صورت نیاز عضلات صورت و گردن را سفت می‌کند.
 • چربی های اضافی گردن و گردن را از بین می‌برد.
 • پوست باقی‌مانده را تغییر مکان می‌دهد.
 • صورت را پانسمان می‌کند.

انواع مختلف جراحی لیفت صورت عبارتند از: لیفت صورت سنتی، لیفت صورت SMAS، لیفت صورت عمیق، لیفت صورت میانی و مینی لیفت صورت.

آشنایی با محبوب ترین عمل های زیبایی

جراحی شکم (ابدومینوپلاستی)

روش ابدومینوپلاستی یکی از بهترین روش‌ها برای سفت کردن پوست ناحیه شکم و تغییر شکل دادن ظاهر آن است. معمولا این روش برای کسانی که در ناحیه شکم دچار شل شدگی پوست و تجمع بیش از حد چربی هستند؛ گزینه بسیار مناسبی است. معمولا کسانی که با افزایش سن دچار افزایش وزن شده و یا بعد از گذراندن دوران بارداری ناحیه شکمشان دچار تغییر ظاهری شده است؛ روش‌های دیگر مانند ورزش نمی‌تواند مشکل را برطرف کنند. به همین خاطر جراحی را به عنوان بهترین راه انتخاب می کنند.

ورزش کردن تنها توده های چربی ناحیه شکم را برطرف می‌کند. اما در از بین بردن خطوط پوست و بهبود پوست شل شده تاثیری ندارد. بنابراین کسانی که با افزایش وزن بیش از اندازه روبه‌رو هستند؛ با کاهش وزن دچار شل شدگی بیشتر در ناحیه شکم می‌شوند که برای رفع آن و زیبایی بیشتر پوست باید ابدومینوپلاستی انجام دهند.

آشنایی با محبوب ترین عمل های زیبایی

جراحی لیفت بازو

لیفت بازو یکی از اقدامات برای زیباسازی اندام است که  بیشتر خانم ها متقاضی آن هستند. با افزایش سن مقاومت عضلات سر بازو کاهش پیدا می‌کند؛ به طوری که پوست بازو شل شده و  با چین و چروک‌های بسیاری مواجه می‌شوید. طی روند جراحی لیفت بازو تمام پوست‌های اضافی و چربی این ناحیه برداشته می‌شود و پوست خاصیت اولیه خود را به دست می‌آورد. این روش بر روی زیباسازی کلی اندام بسیار تاثیرگذار است و موجب از بین رفتن تاثیرات افزایش سن بر روی دست‌ها می‌شود.

آشنایی با محبوب ترین عمل های زیبایی

جراحی پروتز گونه

یکی از روش های جذاب زیبایی صورت گونه گذاری است که برای کسانی که دچار لاغری صورت هستند، بهترین انتخاب است. روش های مختلفی برای گونه گذاری وجود دارد که یکی از آنها جراحی است. طی روند جراحی پروتزی از جنس سیلیکون با ایجاد برش هایی در داخل دهان و داخل گونه گذاشته می‌شود. این روش جراحی به عنوان یک روش دائمی گونه گذاری شناخته می‌شود.

مدت زمان این روش زیباسازی حدود یک ساعت است که تحت بیهوشی کامل صورت می‌گیرد. البته روش گونه گذاری با روش های غیر‌جراحی و تزریق چربی و فیلر نیز انجام می‌شود. این روزها این عمل طرفداران بسیاری دارد و افراد برای حجیم سازی ناحیه گونه خود از فیلرهای ساخته شده یا چربی خود بدن استفاده می‌کند و به مدت چند ماه تا یک سال گونه های برجسته خواهند داشت.

آشنایی با محبوب ترین عمل های زیبایی

جراحی رفع غبغب

داشتن غبغب دلایل مختلفی دارد که اصلی ترین دلیل آن  وراثت است. دیگر دلایل آن اضافه وزن یا ضعیف بودن عضلات زیر چانه است. به دلیل انباشته شدن چربی در ناحیه زیر چانه پوست دچار شل‌شدگی می شود و ماهیچه ها دیگر قادر نخواهند بود چربی تجمع شده را نگه دارند. به همین دلیل غبغب شکل می‌گیرد.

سریع ترین راه برای رفع غبغب جراحی است که طی آن جراح پلاستیک با ایجاد برش های لازم  پوست انباشته و شل شده را از بین‌ می‌برد و سپس برای به دست آمدن خاصیت الاستیکی، پوست این ناحیه را لیفت می‌کند. البته در برخی افراد به راحتی می توان با استفاده از روش های دیگر مانند کرم، دستگاه‌های پیشرفته زیباسازی و انجام فعالیت های ورزشی غبغب را برطرف نمود. ولی در میان روش های مختلف  سریع ترین روش جراحی است که فرد خیلی زود به نتیجه دلخواه می‌رساند.

ایران مقرون به صرفه ترین مقصد جراحی پلاستیک

بسیاری از بیماران در سراسر جهان برای انواع جراحی های زیبایی به ایران سفر می‌کنند. عواملی که ایران را به یکی از بهترین مقاصد گردشگری پزشکی تبدیل کرده است عبارتند از:

 • از آنجایی که سالانه عمل های جراحی زیبایی زیادی در ایران انجام می‌شود، جراحان به‌روز و با‌تجربه هستند.
 • بیمارستان‌ها با‌تجهیزات و با کیفیت پیشرفته هستند.
 • هزینه جراحی پلاستیک در ایران نسبت به سایر کشورها بسیار مقرون به صرفه است. این قیمت پایین به معنای پایین بودن کیفیت نیست بلکه به دلایل اقتصادی و پایین بودن ارزش ریال ایران است.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود