نوجوان ۱۶ ساله هندی با دستانی هالک مانند که «فرزند شیطان» لقب گرفته است + ویدیو

نوجوان ۱۶ ساله هندی با دستانی هالک مانند که «فرزند شیطان» لقب گرفته است + ویدیو

یک پسر ۱۶ ساله به دلیل ابتلا به یک سندرم نادر که باعث شد دستانش به بزرگی دستان هالک شوند، توسط همسایگانش به طرز ظالمانه ای «فرزند شیطان» لقب گرفته است. محمد کلیم، از نوعی غول‌پیکری موضعی رنج می‌برد، یعنی تنها یکی از دست های بزرگ او هشت کیلوگرم وزن دارد. این بیماری که ماکروداکتیلی (Macrodactyly) نام دارد بسیار نادر است و تنها ۳۰۰ نفر در سراسر به آن مبتلا هستند.

ماکروداکتیلی چیست؟

ماکروداکتیلی، دستان محمد را چنان بزرگ کرده است که فاصله بین مچ و انگشت سبابه یکی از دستانش ۶۱ سانتی متر است. این عارضه معمولاً باعث می‌شود که بیماران از رشد بیش از حد استخوان‌ها، پوست و سایر بافت‌ها رنج ببرند.

ماکروداکتیلی چیست؟

دکتر راجا ساباپاتی، محمد را که اهل روستای کوچکی در ایالت جارکند هند است معالجه کرده است. او گفت که این عارضه، غول‌پیکری موضعی نامیده می‌شود، زیرا تنها بخش‌های خاصی از بدن بیمار را تحت تأثیر قرار می‌دهد و یکی از معدود مواردی است که هر سال گزارش می‌شود.

ماکروداکتیلی چیست؟

طبق گزارش ها، روستاییان به خاطر دستان هالک مانند این پسر، از او دوری می کردند و به خاطر اینکه بچه های دیگر از او می ترسیدند، هرگز در مدرسه پذیرفته نمی شد.

ماکروداکتیلی چیست؟

پدر این پسر که یک کارگر روزمزد است، حدود ۱۰ سال پیش او را برای انجام عمل جراحی پیش پزشک برد. محمد قبل از اینکه تحت عمل جراحی قرار گیرد تا حجم زیاد دست هایش را کاهش دهد، پسری با بزرگ‌ترین دست‌های جهان لقب گرفت. با این حال، عمل جراحی به جای کمک به پسر، ظاهراً باعث بزرگتر شدن دستان او و تغییر شکل بیشتر و در نتیجه مشکلات بزرگتر شد.

ماکروداکتیلی چیست؟

نزدیکان محمد می‌گویند که او در انجام کارهای روزانه‌اش مشکل زیادی دارد و حتی برای تغذیه و حمام کردن، به کمک نیاز دارد و به کمک اعضای خانواده متکی است.

بیشتر بخوانید:

زنی که به خاطر یک بیماری نادر نمی‌ تواند لبخند بزند مدل می شود

داستان موکتامونی؛ دختر بنگلادشی ۱۲ ساله ای که به بیماری نادر «مرد درختی» مبتلا شده است

منبع: mirror
مطالب مرتبط
یک نظر

ورود

  • فرزاد آذر ۲۵, ۱۴۰۱

    دلیل اینکه هرچی عجیب و غریب از هنده اینه که بهداشت شخصی واسشون تعریف نشده س