تمام رکوردهایی که لیونل مسی تاکنون در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به نام خود ثبت کرده است

تمام رکوردهایی که لیونل مسی تاکنون در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به نام خود ثبت کرده است

لیونل مسی در جریان پیروزی تیم ملی آرژانتین برابر کرواسی در شب گذشته، چهار رکورد دیگر را شکست. این بازیکن ۳۵ ساله در پیروزی سه بر صفر تیمش که باعث شد آرژانتین به فینال جام جهانی راه یابد، با یک گل و یک پاس گل، نمایش خیره کننده دیگری از خود ارائه کرد. و در حالی که بالا بردن کاپ قهرمانی جام جهانی تنها چیزی است که در قطر برای او اهمیت دارد، جادوگر کوچولوی دنیای فوتبال هنوز هم به رکوردشکنی ادامه می دهد. چهار مورد از این رکوردشکنی ها در پیروزی برابر کرواسی به دست آمد که شامل بیشترین گل زده در جام جهانی برای یک بازیکن آرژانتینی بود.

4 رکورد دیگری که لیونل مسی برابر کرواسی شکست

گل نیمه اول او از روی نقطه پنالتی باعث شد که مسی با ۱۱ گل از گابریل باتیستوتا عبور کرده و بیشترین گل زده برای تیم ملی آرژانتین در جام جهانی را به ثبت برساند. او همچنین رکورد بیشترین پاس گل در جام جهانی برای تیم ملی کشورش را به نام خود ثبت کرد. فرار حیرت انگیز و پاس رو به عقبش برای جولین آلوارز، تعداد پاس گل هایش در جام جهانی را به ۹ پاس رساند و یک پاس گل از رکورد مارادونا عبور کرد. سومین رکورد مسی که دیشب ثبت شد مربوط به گلزنی و پاس گل در برابر کروات ها بود.

4 رکورد دیگری که لیونل مسی برابر کرواسی شکست

نمایش خیره کننده دیشب مسی بدین معنا بود که وی در چهار بازی جام جهانی موفق به گلزنی و پاس گل شده است که او را به تنهایی دارای چنین رکوردی در تاریخ فوتبال می کند. و آخرین رکوردی که لیونل مسی دیشب ثبت کرد این است که او اکنون بیشترین تعداد بازی در تاریخ جام جهانی را دارد. او با ۲۰ بازی در جام جهانی به قطر آمد اما اکنون ۲۶ بازی در جام جهانی به نام خود ثبت کرده و بدین ترتیب رکورد قبلی که با ۲۵ بازی در اختیار لوتار ماتئوس بازیکن سابق تیم ملی آلمان بود را شکست. مسی قبل از بازی برابر کرواسی نیز رکورد حضور در جام جهانی برای یک بازیکن آرژانتینی را شکسته بود.

4 رکورد دیگری که لیونل مسی برابر کرواسی شکست

مارادونا ۲۱ بازی در جام جهانی داشت اما مسی تنها به بازی برابر عربستان سعودی و مکزیک نیاز داشت تا از این رکورد عبور کند. تنها یک رکورد دیگر باقی است که لیونل مسی با امید شکستن آن به جام جهانی قطر آمده بود هر چند شانس او برای شکستن این رکورد بسیار اندک است. پنج گلی که مسی تاکنون در قطر به ثمر رسانده بدین معناست که وی اکنون ۱۱ گل در کل حضورهایش در جام جهانی به ثمر رسانده است اما هنوز هم پنج گل از بهترین گلزن تاریخ جام جهانی، میروسلاو کلوزه با ۱۶ گل، فاصله دارد. تنها یک بازی برای لیونل مسی در جام جهانی ۲۰۲۲ باقی مانده و او باید در این مسابقه دستکم ۶ گل به ثمر برساند تا بتواند رکورد مهاجم سابق تیم ملی آلمان را بشکند که بسیار بعید به نظر می رسد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود