ماجرای پست جنجالی حمید فرخ نژاد درباره وقایع اخیر کشور و واکنش ها به آن

ماجرای پست جنجالی حمید فرخ نژاد درباره وقایع اخیر کشور و واکنش ها به آن

حمید فرخ نژاد در حالی با پست اینستاگرامی خود درباره ی وقایع اخیر کشور خبرساز شده که معلوم شده چند روزی است کشور را ترک کرده است.

حمید فرخ نژاد، بازیگر مشهور سینما روز پنجشنبه ۲۴ آذر ماه در اینستاگرام خود انتقادات سیاسی تندی را در رابطه با حوادث اخیر کشور مطرح کرد که بسیار جنجال برانگیز شد. از انتشار این پست چیزی نگذشته بود که اعلام شد فرخ نژاد چند روزی است ایران را به مقصد آمریکا ترک کرده است، جایی که همسر و پسرش از سال ها پیش در آن ساکن هستند.

این اتفاق در حالی رخ داده که فرخ نژاد تا پیش از ترک کشور در مینی سریالی به نام «سقوط» به کارگردانی محمدحسین مهدویان و سجاد پهلوان زاده و متعلق به شبکه نمایش خانگی مشغول بازی بود، سریالی که گفته می شود درباره ی نقش جمهوری اسلامی در مبارزه با داعش در عراق است و با حمایت نهادهای امنیتی کشور ساخته شده است. همچنین گفته می شود فرخ نژاد که در این سریال نقش یک مأمور امنیتی کشورمان را برعهده داشته، دستمزد میلیاردی خود برای آن را پیش از ترک کشور به طور کامل دریافت کرده بود.

در این میان رسانه های دولتی مدعی هستند فرخ نژاد در ابتدا ممنوع الخروج بود اما تلاش کرد با وساطت صنف خود و به بهانه ی دیدار با خانواده اش به مناسبت سال نوی میلادی دستگاه قضا را مجاب به صدور اجازه ی خروجش از کشور کند و در نهایت در ازای دادن تعهد موفق به خروج از کشور شد. فرخ نژاد اما در یک استوری اینستاگرامی دادن تعهد پیش از خروج از کشور را رد کرده است.

این اقدام حمید فرخ نژاد با واکنش های زیادی رو به رو شده است و گروه تولید سریال «سقوط» نیز با انتشار نامه‌ ای سرگشاده از فرخ‌ نژاد به دلیل به مخاطره انداختن سریال با تصمیم شخصی خود گلایه کردند.

نامه سرگشاده گروه تولید سریال «سقوط» به حمید فرخ نژاد

حمید خان فرخ‌نژاد؛

سلام که رسم ادب و معرفت و احترام است!

همه ما تیم تولید سریال «سقوط» شوکه هستیم. مگر می‌شود مرارت‌هایی که در روزهای سخت و خاک‌آلود فیلمبرداری در کوه و بیابان کشیدیم، از خاطر برد؟ مگر می‌شود شب‌های سرد سقز را که با مهمان‌نوازی هموطنان عزیزِ کُرد گرم شده بود، فراموش کرد؟ مگر می‌شود شب‌بیداری عوامل تولید و علاقهِ‌شان را به تولید سریالی متفاوت و جذاب برای مردم از یاد برد؟

حمید خان!

چطور می‌شود که زحمت‌های گروهی را که خود در میان‌شان بودید، نبینید و تصمیمی فردی بگیرید که پخش سریال به مخاطره بیفتد؟ چطور می‌شود وقتی یاد بیانیه‌نویسی بیفتید که کارتان تمام شده باشد و بی‌خبر بار سفرتان را هم بسته باشید، ولی برایتان مهم نباشد که بقیه اعضای گروه چه بلایی بر سرشان می‌آید؟

چقدر سخت است که چند روز قبل همدیگر را در آغوش گرفته باشیم و برای هم آرزوی موفقیت در پروژه‌های بعدی را کرده باشیم و حالا همان آدم‌ها را در مخمصه‌ای گرفتار کرده باشید که انگار زحمات یکساله‌شان خاکستر شده. چقدر خودخواهانه است که شرایط سخت کنونی مردم را دیده باشیم و بدتر از آن را، سر همکاران خود آورده باشید. چقدر عجیب است که خبرهای درگوشی حل مشکل خروج هنرمندان را شنیده باشیم و دقیقا رفتاری کنید که مشکل ممنوع‌الخروجی دوباره برای همه هنرمندان و دوستانتان برقرار شود.

جناب فرخ‌نژاد!

کاش معرفتی بود، کاش حرمت نان و نمک همچنان مقدس بود، کاش رفتار حرفه‌ای فقط در هنگام نقد کردن چک معنا پیدا نمی‌کرد، کاش ارزش کلمه‌ها اینقدر راحت و آسان نمی‌شکست.

همکاران شما در سریال سقوط

انتقادها از اقدام حمید فرخ نژاد

خبرگزاری ایرنا نوشت:

حمید فرخ نژاد طی ساعات اخیر با انتشار یادداشت (پست)ها و استوری‌هایی عجیب، الفاظی را به کار برده که شاید خشن‌تر از الفاظی باشد که برخی براندازان به کار می‌برند.

به‌هرحال، فرخ‌نژاد تا چهار روز پیش در ایران حضور داشت اما به‌ واسطه انتشار استوری‌هایی، اجازه خروج از کشور را نداشت. به همین دلیل، از طریق صنف خود وارد عمل شده و دستگاه قضا را مجاب کرد که به دلیل سال جدید میلادی و اینکه می‌خواهد با پسرش ملاقات کند، اجازه خروج از کشور را گرفت. دستگاه قضا هم رافت به خرج داده و با گرفتن تعهد از آقای بازیگر، اجازه خروج وی را صادر می‌کند.

در این ماجرا می‌توان به ۲ نکته اشاره کرد. نخست آن‌که وقتی فرخ‌نژاد فهمید که باید عازم آمریکا شود، به‌ناگهان از بارگزاری استوری و یادداشت مرتبط با خشونت‌های اجتماعی اخیر منصرف شد و برخلاف روزهای نخست ناآرامی‌ها، طی هفته‌های اخیر، هیچ واکنشی نسبت به این موضوع نشان نداد. یعنی برای مطامع و منافع شخصی خود، هیچ نگفت و آن موقع دیگر نگران جوانان کشورش نبود.

نکته دوم هم به این موضوع مربوط است که وی، برگه تعهدی را امضا کرد که در آن به‌صراحت عنوان کرده که کشورش و تمامیت ارضی آن برایش مهم بوده و هیچ‌گاه برخلاف مصلحت قانون ایران عمل نمی‌کند اما همین‌که مطمئن شد جای پایش در آمریکا سفت شده، اقدام به انتشار مطالبی کرد که برخلاف تعهد او بود؛ حال آن‌که وقتی یک هنرمند در قبال نوشته‌ها و امضای صریح خود، هیچ تعهدی را گردن نمی‌گیرد، آن‌زمان چگونه می‌تواند نگران و متعهد به کشور و مردمش باشد؟

البته این بی‌تعهدی تنها به این موارد ختم نمی‌شود. فرخ‌نژاد تا ساعات پایانی حضورش در کشور، مشغول بازی در سریال سقوط بود که توسط فیلمیو در دست تولید است. فرخ‌نژاد در تمامی این سال‌ها چه در قامت بازیگر و چه در مقام تهیه‌کننده و کارگردان، به‌خوبی مطلع است که اظهارنظرهای شخصی از این دست، تا چه اندازه می‌تواند سرنوشت پروژه‌ها را به خطر بیاندازد. اکنون با این حرکت او، نه‌تنها برای سریال سقوط، محدودیت‌های احتمالی ایجاد خواهد شد بلکه برای دیگر آثارش نظیر زنبور کارگر و ملاقات با جادوگر که در نویت نمایش هستند نیز گرفتاری‌هایی به وجود خواهد آمد که پرواضح است دامنه این محدودیت‌ها، عوامل این پروژه‌ها را نیز گرفتار خواهد کرد.

خبرگزاری تسنیم نوشت:

جدیدترین بررسی‌ها نشان می‌دهد با وجود تکذیب امضای تعهدنامه از جانب این بازیگر سینما، فرخ‌نژاد با ارائه درخواست به یکی از نهادهای امنیتی مبنی بر «همکاری متقابل»، ارائه تعهد به «رعایت قوانین کشور» مجوز خروج‌ از کشور خود را دریافت کرده است.

یک مقام اگاه قضایی نیز اعلام کرد، ممنوع‌الخروجی این بازیگر مربوط به ارائه تعهد نامبرده به یکی از ضابطین قوه قضاییه بوده و مجوز خروج به درخواست کتبی یکی از ضابطین و منوط به تعهد کتبی این بازیگر صادر شده است.

روزنامه ایران نوشت:

حمید فرخ‌نژاد تا همین چند روز قبل سر صحنه سریال سقوط به کارگردانی سجاد پهلوان‌زاده بود و آن را تمام کرد. دستمزدش را هم پیش پیش گرفته بود.

هر چند در جریان وقایع رخ داده پست و استوری اعتراضی منتشر می‌کرد اما کارش را رها نکرده بود. تا اینکه روز پنجشنبه چند پست و استوری توهین‌آمیز علیه رهبری منتشر کرد و مشخص شد وی از ایران خارج شده و تمام پل‌های پشت سرش را هم خراب کرده و گویا می‌خواهد راهی را برود که علی کریمی قبل از این رفته بود. اقامت در ینگه دنیا پاداش این همه دورویی و وطن‌فروشی است.

حمید فرخ‌نژاد دستمزدهایش را پیش می‌گرفت. یعنی قبل از شروع کار. در دو مورد اخیر نیز این کار را کرده بود. سریال سقوط را در شبکه نمایش خانگی کار کرده بود و شنیده‌ها حاکی است که دستمزد ۳ میلیارد تومانی‌اش را کامل دریافت کرده بود. نمونه دیگر که عجیب و شگفت‌انگیز بوده است، وی قرار بود در فیلم سینمایی پالایشگاه ساخته مهرداد خوشبخت بازی کند. این فیلم با سرمایه‌گذاری فارابی در حال ساخت است اما فرخ‌نژاد بعد از دریافت کامل دستمزدش که ۱.۵ میلیارد تومان بوده به‌دلیل وقایع اخیر از حضور در کار سرباز می‌زند و پول را هم پس نداده راهی امریکا می‌شود تا آنجا از آزادی برای ملت ایران سخن پراکنی کند.

«او چند روز قبل سر صحنه خداحافظی کرد ولی به کسی نگفته بود قصد خروج از کشور دارد. تمام اموالش را فروخته و حتی خط موبایلش را هم فروخته و به امریکا رفته تا اقامت دائم امریکا را بگیرد.» این روایت یکی از سینماگرانی است که با او در پروژه اخیر همکار بوده است. به نظر می‌رسد که وی از قبل برنامه این کار را ریخته بوده «فرخ‌نژاد فهمید که باید عازم امریکا شود، به‌ناگهان از بارگذاری استوری و یادداشت مرتبط با خشونت‌های اجتماعی اخیر منصرف شد و برخلاف روزهای نخست ناآرامی‌ها، طی هفته‌های اخیر، هیچ واکنشی نسبت به این موضوع نشان نداد. یعنی برای مطامع و منافع شخصی خود، هیچ نگفت و آن موقع دیگر نگران جوانان کشورش نبود.» البته این رفتار از وی عجیب نبوده. او قبلاً هم گفته بودحاضر است ۸۰ میلیون ایرانی را هم فدای فرزند و خانواده‌اش کند و با این اقدام نشان داد که علاوه بر هموطنانش او حتی وطن را هم فدای خودخواهی‌هایش کرده است.

حمید فرخ‌نژاد در فیلم‌ها و سریال‌های زیادی بازی کرده است. اما مهم‌ترین نقش‌هایش را در جایی بازی کرده که ردای یک مأمور امنیتی پوشیده است. آخرین سریالی که وی بازی کرده سقوط است در نقش یک مأمور امنیتی که به جنگ داعش می‌رود. قبلاً هم در به رنگ ارغوان و لاتاری این نقش را بازی کرده بود. لاتاری که یادتان هست. در دوبی آن عنصر فاسد را کشت تا گزندی به هموطنش وارد نشود. حالا او همه را فدای مطامع سیاسی کرده است. البته به نظر می‌رسد از بازی در این سریال پشیمان است و می‌خواهد با این مدل اظهارنظرها این سریال توقیف شود تا چهره وی برای بازی کردن در نقش اپوزیسیون سفیدتر شود. از طرفی شنیده شده او به‌دلیل مشکلات قبلی که با پلتفرم فیلیمو داشته می‌خواسته خرده حسابش را با فیلیمو صاف کند تا این اثر توقیف شود و به آن خسارت بخورد.

محمد خزاعی، رییس سازمان سینمایی در اختتامیه جشنواره سینما حقیقت در واکنش به اظهارات فرخ‌نژاد گفت:

همین حوادث اخیر شگفت‌انگیز بود. بیانیه یکی از بازیگران دیروز خط قرمزها را درنوردید. نمی‌شود هرکسی مبانی اصلی را زیر سوال ببرد و ما چیزی نگوییم. شما حق ندارید به رهبر و مرشد ما توهین کنید. عرصه فرهنگ اینقدر بی‌حساب و کتاب نشده است. اینجا هنوز جمهوری اسلامی است. برخی در توهم هستند. تا کی باید تحت‌تأثیر رسانه‌های شیشه‌ای باشیم؟ تا کی پیاده نظام اینترنشنال و منو تو باشیم؟ یک لحظه به خودمان بیایم. این کشور دو دستی تقدیم کسی نمی‌شود. این کشور روز به روز بالنده می‌شود. شما باعث شدید خیلی از سینماگران بیکار باشند، آنهایی که بیانیه می‌دهند جیبشان پر است، شما دارید معیشت همه را زیر سوال می‌برید.

بیوگرافی حمید فرخ نژاد

اعتراض حمید فرخ نژاد به جنگ اوکراین

حمید فرخ نژاد متولد سال ۱۳۴۸ در آبادان و فارغ التحصیل رشته کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.

فعالیت خود را در سینما به عنوان دستیار کارگردان آغاز کرد.

در سال ۶۹ با بازی در فیلم در «کوچه‌ های عشق» ساخته خسرو سینایی بازیگری را در سینما آغاز کرد.

در سال ۷۸ بازی درخشانی از خود در دومین فیلم کارنامه سینمایی‌ اش، «عروس آتش» ساخته ی خسرو سینایی ارائه داد که هم سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فجر سال ۷۸ را برایش به ارمغان آورد و هم شهرت زیادی به او بخشید. فیلمنامه این فیلم که توسط فرخ‌ نژاد و سینایی نوشته شده بود سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه را نیز دریافت کرد.

فیلم های «ارتفاع پست» و «به رنگ ارغوان» دو همکاری قابل توجه و موفق وی با ابراهیم حاتمی کیا هستند.

«طبل بزرگ زیر پای چپ» به کارگردانی کاظم معصومی فیلم دیگر حمید فرخ نژاد است که نقش آفرینی او در آن بار دیگر مورد توجه منتقدان قرار گرفت و جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو ۲۰۰۶ برای او به ارمغان آورد.

فرخ‌ نژاد در سال ۹۰ در فیلم «استرداد» ساخته ی علی غفاری بازی کرد، اثری که سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر سال ۹۱ را برای وی به همراه آورد.

حمید فرخ نژاد تاکنون در ۴ سریال تلویزیونی هم نقش آفرینی کرده: آغوش های خالی، حلقه سبز، حبیب و گمشده.

او شبکه نمایش خانگی را هم با سریال های «قلب یخی» و «میدان سرخ» تجربه کرده است.

همسر حمید فرخ نژاد، فروزان جلیلی فر، طراح صحنه و لباس در سینما است. این زوج پسری به نام فرید دارند. همسر و پسر حمید فرخ نژاد در آمریکا زندگی می کنند.

حمید فرخ نژاد در کنار پسرش فرید فرخ نژاد

۲۲ نظر

ورود

 • ........... آذر ۲۶, ۱۴۰۱

  وقتی هنرمندان غربی ضد سیاست های آمریکا فعالیت میکنند، حکومت ایران اونها رو آزادی خواه و روشنفکر نشون میده اما در ایران برعکسه!!!
  مایکل مور همه فیلم هاش ضد سیاست های آمریکا یعنی کشور خودش هست، دولتشون نه زندانیش کرده و نه تهدید شد. در کمال آزادی فعالیت میکنه.
  اما اینجا جعفر پناهی فقط ایده یه فیلم رو بازگو کرد. هنوز فیلم رو نساخته بود اما بازداشت و ممنوع الکار شد ممنوع الخروج شد و کلی اذیتش کردن.
  اما ادعای آزادی و دموکراسی مسئولان ما تمامی نداره. چقدر اقتدار داره حکومت ما که از حرفهای یه بازیگر هم میترسه!!!!!!!

  • ناراتو آذر ۲۶, ۱۴۰۱

   نه تو فریب رسانه های آزاد و اطلاعات و تجربیات غلط رو خوردی. بیا فریب صداسیمای میلی رو بخور تا برده ی خوبی بشی و هرچی ما به خوردت دادیمو تکرار کنی و خودت فکر نکنی آفرین

 • Vatanam... آذر ۲۶, ۱۴۰۱

  روزیاتو همراه ۷ سالتم، ولی نمیشه خبر سیاسی تا این حد بزاری بعد نزاری کامنت بزاریم. خواستم طومار بنویسم و جواب تک تک اراجیفی که بافته بودند و بافته بودید رو بدم ولی فقط میگم خجالت بکشید و دست از وسط بازی و حماقت و سر تو برف کردن بردارید که دیگه خیلیا بیدار شدن و با این جمله های خوشگل و بزک شده با استانداردهای دوگانه ی پلید شما فریب نمیخورن و از نیات واقعی شماها آگاهن.
  وطن فروش که سالهاست همه فهمیدن خود مار به دوشتون هستین چطور وقتی پای ۲ تریلیون دلار خسارت و فشار کمرشکن روی مردم سر مساله مسخره و خائنانه ی هسته ای تو ۲۲ سال میاد، لال میشین، ولی صحبت چند صد هزار دلار سود و زیان واسه یه سریال رانتی و چندتا بازیگر خودفروخته در مورد یه موضوع شدیدا مشکوک مثل داعش (…) میاد بلبل زبانی میکنین؟ حیف ارزش ندارین مگر نه جواب تک تک جمله های این مقاله ی سفارشی رو میدادم‌ تف به شرف نداشتتون

  • حسین علی پناهی آذر ۲۶, ۱۴۰۱

   دوست عزیز ما کامنت ها رو نبستیم و کامنت شما رو هم منتشر کردیم. به عنوان رسانه ای که در داخل کشور کار میکنه ملزم به رعایت یک سری قوانین و محدودیت ها هستیم مثل هر رسانه دیگری. در ضمن ما برای نوشتن مطالب از جایی دستور نمیگیریم و به قول شما مقاله سفارشی هم نمینوویسیم اینو مطمئن باشین.

  • ناراتو آذر ۲۶, ۱۴۰۱

   داداش دمت گرم ولی خودتو ناراحت اینا نکن به خاک ایران اشغال شده قسم چیزی ازشون نمونده

   • ارزو آذر ۲۸, ۱۴۰۱

    فقط یه گروه که بهشون میرسه سهمیه گوشت و مرغ و در امد و خونه مفت از جیب ملت بهشون میرسه به بقیه میگن امریکایی و بی وطن تو که مفت از سفره هموطن گرسنه ات میخوری وطن داری؟این سوع استفاده از اسلام درسته؟

  • نفس آذر ۳۰, ۱۴۰۱

   شما واله دیگه خیلی از بیخ عرب هستین ، داعشی که دنیا رو بصدا درآورد و دنیا احساس بی امنی کرد و با اون فجایع وحشتناک که ادم شبها کابوس می دید و امریکا با افتخار ادعا کرد داعش رو ما ساختیم شما شک دارید دیگه لطفاپیشنهادم اینه اصلاحرف نزنید چه برسه نظر بدید … آدم اینقدر پای ماهواره نمیشینه که دشمن رو دوست و دوست رو دشمن خطاب کنه بی شک شما ساکن ایران هستین ولی ایرانی نیستین مثل خیلیها ،اینقدر طبل دشمن رو نکوب دشمن ایران …

 • مسعود آذر ۲۶, ۱۴۰۱

  نتیجه بخشش اسلامی آدم های منافق میشه حمید ملخ نزاد، وقتی چند سال هست طرف با رفتار و کردارش میگه من منافق هستم، چرا دلمان می سوزد و با پول بیت المال رهایش می کنید، این طور وطن فروش ها کم نیستند.

 • علی آذر ۲۷, ۱۴۰۱

  مشکل ایران ما این هست که فکر می کنیم بعضی ها خیلی فرشته اند و بعضی ها را بیش از حد باد می کنیم که باعث ترکیدن می شوند و کاشکی کمی فهم و شعور داشتند و مردم مظلوم جامعه را درک می کردند نه اینکه با سلبریتی شدن و این مسخره بازی ها مردم مظلوم را پله کنند

 • اسی آذر ۲۷, ۱۴۰۱

  این مسئله چه ربطی به اکران یا عدم اکران یک فیلم داره. این بازیگر به اصطلاح شما خائن و وطن فروش یک فیلمی بازی کرده و کارش هم بازیگریه ، همین. هیچ ربطی به هدررفت فیلم نداره. شما فیلمتو اکران نداره. اگه هم دیدین بدلیل حضور این بازیگر در این فیلم ، اجازه اکران داده نشد هم نشون میده در این کشور دیکتاتوری محض وجود داره بطوریکه همه چیز رو به سیاست ربط میدن. یکی از مخاطبان شما از مایکل مور یا ما گیبسون در آمریکا اشاره کرد که مخالف سرسخت دولت آمریکا هست ولی داره فیلمشو بازی می‌کنه. این سیاست خفقان تنها در جمهوری اسلامی و دوستانش هست که وقتی شخصی ضدانقلاب یا ضد نظام یا ضد ارزشی شد دیگه کل آثار اون شخص از سیمای نظام پاک میشه.

 • اسی آذر ۲۷, ۱۴۰۱

  چرت نگو بابا. مگه نمیگین جمهوری اسلامی دموکراسی وجود داره. چرا بهتون برمیخوره. یکی به اصطلاح شما یه …خورده ،وقتی از این مملکت رفته تو چرا میسوزی؟؟ اگه هم دموکراسی نیست پس باید برای داشتن دموکراسی تلاش کرد.

  • حص آذر ۲۷, ۱۴۰۱

   اینها منافقانی هستند در قالب جامعه هنری ، که وقتی پای منافعشون به میان میاد حاضرند تمام این ملت عزیز را فدای خانوادشون کنند . واقعا …… با شرفشون

 • عمار آذر ۲۷, ۱۴۰۱

  حرف حمید فرخ‌نژاد ، فقط حرف سیاسی نیست ، بلکه حرف ناکسی هست که سر دوستان خودش هم کلاه می‌ذاره .
  اصلا همون که شما میگی ، اون بالایی ها ، حق مردم رو میخورند . آیا من و تو هم نباید به هم رحم کنیم؟ آنقدر فرخ نژاد بی همه چیز است که کل مردم ایران رو فدای سر بچه ش کرد و آنقدر بی حیاست که این رو علنی اعلام کرد.
  حق کسانی که به این آدم نقش دادند همینه که حقشون خورده بشه.
  اما دنیا گرد است ، آیندگان خواهند دید که پولی که این سر سفره زن و بچه ش برده ، طناب داری میشه که توسط خانواده ش به گردنش آویخته میشه.

 • نوید آذر ۲۷, ۱۴۰۱

  واقعا درک از وطن پرستی و حق و ناحق، فدای سرش ، دورویی و منفعت طلبی نشانه خوبی است برای این بازیگر .

 • سنا آذر ۲۷, ۱۴۰۱

  خودش و پسرش فدای تک تک ایرانیا

 • مسعود آذر ۲۷, ۱۴۰۱

  عوامل مجموعه سقوط چه بیانیه بی ربطی دادن . مشکل از جای دیگه است . باید برن یخه کسی رو بگیرن که جلوی پخش سریالشون رو گرفته نه فرخ نژاد. مگه توی کشورهای دیگه وقتی یک بازیگر مخالف نظامشون میشه و حرفی میزنه ، هر چی فیلم و سریال که توش حضور داشته رو توقیف میکنن. این بدعت های غلط رو چه کسی در کشور ما باب کرده؟
  مثلا وقتی رابرت دنیرو گفت دوست دارم با مشت بزنم توی صورت ترامپ آیا ممنوع الکار شد؟ آیا تمام فیلم و سریال هایی که در اون ها حضور داشت توقیف شدن؟ . ترامپ شخص شماره یک کشورش بود و حالا هم یه حرفی مشابه همون رو فرخ نژاد به شخص شماره یک کشور خودش گفته. باید به قضیه طبیعی نگاه کنید و براتون عادی باشه.

 • مسعود آذر ۲۷, ۱۴۰۱

  عوامل مجموعه سقوط چه بیانیه بی ربطی دادن . مشکل از جای دیگه است . باید برن یخه کسی رو بگیرن که جلوی پخش سریالشون رو گرفته نه فرخ نژاد. مگه توی کشورهای دیگه وقتی یک بازیگر مخالف نظامشون میشه و حرفی میزنه ، هر چی فیلم و سریال که توش حضور داشته رو توقیف میکنن. این بدعت های غلط رو چه کسی در کشور ما باب کرده؟
  مثلا وقتی رابرت دنیرو گفت دوست دارم با مشت بزنم توی صورت ترامپ آیا ممنوع الکار شد؟ آیا تمام فیلم و سریال هایی که در اون ها حضور داشت توقیف شدن؟ . ترامپ شخص شماره یک کشورش بود و حالا هم یه حرفی مشابه همون رو فرخ نژاد به شخص شماره یک کشور خودش گفته. باید به قضیه طبیعی نگاه کنید و براتون عادی باشه.

  • اسمال آذر ۲۸, ۱۴۰۱

   دوست عزیز. توو ایران مسئولین رو به عنوان اشخاص انتخاب شده از طرف خدا میدونن. برا همین اگه دنیرو به ترامپ فحش بده چیزی نیست. ولی اینجا به فلان شخص که خودت میدونی کیو میگم ، اگه توهین کنی ، میگن تو به امام زمان و خدا توهین کردی.

 • ……. آذر ۲۸, ۱۴۰۱

  هرکسی که با فشار و از سرناچاری مجبور به مهاجرت میشه و حرف میزنه_ یعنی حرف دل مردم_ سایبری ها رو میسوزونه، چون خودشون هم میدونن چه بلایی سر مردم آوردن و دنیا هم فهمیده. سایبری ها شروع به فحاشی و انگ زدن میکنن. نمیگن حرفش چیه! فقط میگن طرف فلان و بیساره و ….
  خب عرزشی های دلاور! مگه نمیگفتین هرکی خوشش نمیاد جمع کنه از این مملکت بره؟ حالا طرف رفته! دزدی هم نکرده! برید به آقازاده ها که پول ملتو میبرن و میرن فحش بدید.

 • ایرانی آذر ۲۹, ۱۴۰۱

  دزد که به دزد بزنه شاهدزده.دمش گرم

 • میرشجاع دی ۱, ۱۴۰۱

  درود وقتی جانبازان و ایثارگران را فراموش کرده و چنین نقشی را به فرد بی سروپا و عقب افتاده ای با چنین رقمی می دهید طبیعی است که خود را گم کند هیچ بازیگری لیاقت ندارد در نقش یک رزمنده ظاهر شود و این عمل ضربه به رزمندگان و ایثار گران و توهین به آنان است شما نقششان را به پول می دهید حال آنکه آنان عشقشان را به پول ندادند و ما از این کار شما شاکی هستیم