ماجرای مرگ آیدا رستمی چیست؟ + ویدئو

ماجرای مرگ آیدا رستمی چیست؟ + ویدئو

در پی ادعاهای مطرح شده درباره ی مرگ یک پزشک عمومی ۳۶ ساله به نام آیدا رستمی، رسانه قوه قضاییه توضیحاتی در این خصوص ارائه کرد.

در روزهای گذشته برخی در فضای مجازی ادعا کردند آیدا رستمی مجروحان اعتراضات اخیر را در خانه ی آن ها مداوا می کرده و همچنین مدعی مشکوک بودن مرگ این پزشک زن شدند.

بر اساس ادعاهای مطرح شده در فضای مجازی، آیدا رستمی غروب روز دوشنبه ۲۱ آذر پس از پایان شیفت شب خود در بیمارستان شهید چمران تهران با مادر خود تماس می‌گیرد که در حال آمدن به خانه است، اما پس از این تماس، خبری از او نمی شود. پس از پیگیری‌های خانواده‌ وی که در شهرک اکباتان ساکن هستند، روز بعد (سه شنبه ۲۲ آذر) از کلانتری اکباتان با خانواده تماس گرفته می شود تا با مراجعه به پزشکی قانونی جسد او را تحویل بگیرند و در گزارش پزشکی قانونی، اعلام شده بود که وی به دلیل «برخورد جسم سخت» جان باخته است. در این ادعا، به نقل از خانواده ی او عنوان شده که پیکر آیدا رستمی با دست شکسته و له شدن یک طرف صورت همراه با تخلیه و بخیه چشم، تحویل و روز بعد با انتقال جسد به زادگاهش گرگان، دفن شده است.

خبرگزاری میزان، رسانه ی رسمی قوه قضاییه اما ادعاهای مطرح شده درباره ی آیدا رستمی را رد کرده و روایت دیگری از ماجرای مرگ این پزشک جوان داشته است.

خبرگزاری میزان در اینباره نوشته است:

رسانه‌های ضد انقلاب اخیرا مدعی شده‌اند فردی به نام «آیدا رستمی» بر اثر شکنجه کشته شده است.

این رسانه‌ها، متوفی را پزشکی معرفی کرده که به افرادی که در تجمعات زخمی شده‌اند کمک میکرده است و روز دوشنبه ۲۱ اذرماه برای مداوای فردی به محله اکباتان رفته و برای تهیه باند و پانسمان به داروخانه مراجعه می‌کند که ناپدید می‌شود.

در این داستان‌سرایی به نقل از یک منبع آگاه آمده است با توجه به زخم‌ها و شکستگی‌های بدن متوفی وی در شب حادثه، مورد آزار و شکنجه قرار گرفته و سپس کشته شده است.

هرچند در خبر آمده است که به خانواده رستمی اعلام شده که وی براثر تصادف فوت کرده است، اما ایران‌وایر به استناد منبع آگاه خود بدون هیچ سند و مدرکی نتیجه‌گیری میکند این فرد توسط نیروهای امنیتی کشته شده است! به علت اینکه جراحات شدیدی روی بدن او مشاهده شده است.

بررسی‌های خبرنگار میزان از دادستانی تهران نشان می‌دهد موضوع خبر مورد ادعای ایران‌وایر فوت مشکوک فردی بوده است که برهمین اساس یک داستان برای آن نوشته شده است.

پرونده‌ فوت‌های مشکوکی که این روزها بعنوان کشته‌سازی حوادث اخیر به صورت متعدد منتشر می‌شوند.

اما اصل ماجرای فوت خانم آیدا رستمی چیست؟

در تاریخ ۲۱ آذر فوت مشکوک یک خانم( سقوط از پل هوایی) به کلانتری ۱۳۵ آزادی گزارش شد که بلافاصله اکیپ بررسی صحنه قتل پلیس آگاهی در محل حاضر میشود.

پس از بررسی‌های اولیه پلیسی در محل حادثه، متوفی به هویت آیدا رستمی ۳۶ساله (پزشک عمومی) به پزشکی قانونی منتقل می‌شود.

در تن‌پیمایی انجام شده از متوفی آثار شکستگی در قسمت‌های مختلف بدن مشهود بوده است.

و با بررسی‌ها و تحقیقات انجام شده مشخص می‌شود که آیدا رستمی در روز حادثه به همراه یک مرد در پل هوایی در حوالی منطقه آزادی تهران در حال مشاجره لفظی و فیزیکی بوده که از پل عابر پیاده به پایین سقوط کرده است.

فرد مورد اشاره بلافاصله بعنوان مظنون دستگیر می‌شود.

پس از تحقیقات تکمیلی مشخص می‌شود متهم در یک مغازه کیف و کفش واقع در میدان فردوسی مشغول به کار بوده و مدتی پیش با آیدا آشنا شده است که حدود ۱۰ سال از وی بزرگتر بوده است .

متهم در تحقیقات عنوان کرده است از مدتی پیش متوجه ارتباط آیدا رستمی با فرد دیگری می‌‌شود و از این موضوع ناراحت شده است.

متهم در بازجویی مدعی شده است، وی در روز حادثه طی قرار قبلی با آیدا در حوالی میدان آزادی حضور داشته و به دلیل موضوع مورد اشاره با هم مشاجره می‌کنند که متوفی ناگهان خود را از بالای پل هوایی به پایین پرتاب می‌کند.

تحقیقات تا مشخص شدن علت نهایی سقوط آیدا رستمی از پل عابر پیاده ادامه دارد.

رسانه قوه قضاییه همچنین ویدئویی از اعترافات متهم پرونده در رابطه با نحوه مرگ آیدا رستمی منتشر کرده است.

یک نظر

ورود

  • جواد آذر ۲۷, ۱۴۰۱

    خدا می‌دونه ، ماجرا چیه ، به امید خدا مصوبینش رسوای عالم میشن