نگاهی به فضای داخلی جت شخصی رها شده الویس پریسلی که به حراج گذاشته شده است

نگاهی به فضای داخلی جت شخصی رها شده الویس پریسلی که به حراج گذاشته شده است

هواپیمای لاکهید جت استار ۱۹۶۲، که الویس پریسلی در سال ۱۹۷۶ به قیمت بیش از ۸۳۲,۰۰۰ دلار خریداری کرده بود، در آغاز سال ۲۰۲۳، به حراج گذاشته خواهد شد. این جت که دیگر قابلیت پرواز ندارد، بیش از ۳۰ سال، در نیومکزیکو پنهان مانده بود.

جت اختصاصی الویس، دارای صندلی های مخملی و فرش قرمز با بدنه داخلی چوبی است. این هواپیما با یک کپی از سند توافقنامه امنیتی هواپیما که توسط الویس امضا شده است و همچنین اسناد صورتحساب فروش آن، فروخته می شود.

جت الویس پریسلی

این جت دارای یک مایکروویو، یک پخش کننده نوار کاست و یک تلویزیون است. شش صندلی مسافری با قابلیت چرخش و تکیه گاه متحرک، همچنین صندلی اضافی در کابین برای حداکثر ۹ سرنشین وجود دارد.

موتورهای هواپیما و بسیاری از اجزای کابین خلبان حذف شده اند و هیچ موتور یا قطعات جایگزینی شامل فروش نمی شود. این هواپیما برای ارسال به خریدار نیاز به جداسازی قطعات دارد، اما به عنوان فرصتی باورنکردنی برای بازسازی میراث الویس توصیف شده است.

جت الویس پریسلی

این جت، تنها هواپیمای متعلق به الویس است که هنوز مالکیت خصوصی دارد، زیرا دو هواپیمای موجود دیگر متعلق به موزه الویس پریسلی هستند.

جت پادشاه راک اند رول، در بهار ۱۹۷۷ فروخته شد و بعداً به یک شرکت عربستانی ختم شد، سپس به مرکز هوایی بین‌المللی رازول منتقل شد، جایی که برای دهه‌ها در آنجا نگهداری می‌شود و تا به امروز در آن ساکن است.

جت الویس پریسلی
این یادگار تازه یافت شده، در حراج Kissimmee 2023 که از ۴ تا ۱۵ ژانویه برگزار می شود، فروخته می شود. برگزار کنندگان این حراجی، قیمت تخمینی پیش از حراج این جت را به اشتراک نمی‌گذارند، اما تضمین کرده اند که این هواپیما، واقعا کمیاب با جذابیت بسیار زیاد است.

جت الویس پریسلی

این اولین بار نیست که این جت در یک حراجی به فروش گذاشته می شود. در حراجی GWS سال ۲۰۱۷، قیمت اولیه آن کمی کمتر از ۹,۷۰۰ دلار بود. در آن حراجی، یک حلقه الماس ۴.۵ قیراطی و یک حلقه طلای زرد ۱۴ عیار با طراحی سفارشی نیز به ارزش تقریبی ۳۲,۸۰۰ دلار فروخته شد.

جت الویس پریسلی

صاحب حراجی GWS بریژیت کروز گفت: «این جت یک کشف قابل توجه است. جت الویس در رازول گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است و هنوز هم چوب‌های اصلی، منبت، صندلی‌های مخمل قرمز و فرش قرمزش را دارد. این هواپیما، پتانسیل دارد که به طور کامل بازسازی شود و به مرکز یک نمایشگاه بزرگ تبدیل شود».

بیشتر بخوانید:

فروش کادیلاک کمیاب الویس پریسلی که تنها ۱۱ نمونه از آن تولید شده است

۱۳ ساعت مچی گرانقیمت و لوکس سلبریتی های مشهور و داستان خرید آن ها

منبع: the sun
مطالب مرتبط
یک نظر

ورود