جزئیات واریز سود سهام عدالت؛ چرا مبلغ واریزی متفاوت است؟

جزئیات واریز سود سهام عدالت؛ چرا مبلغ واریزی متفاوت است؟

قرار بود سود سهام عدالت از چهارشنبه ۳۰ آذر ماه واریز شود اما آن‌طور که وزیر امور اقتصاد و دارایی خبر داد واریز سود سهامداران هر دو روش مستقیم و غیرمستقیم از شب گذشته آغار شده است و تا سه روز ادامه دارد. اما گویا مبلغ واریز شده بر اساس ارزش سهام عدالت افراد متفاوت بوده و گاها از مبلغ پرداختی سال گذشته کمتر است که این موضوع سوالاتی را در ذهن افراد ایجاد کرده است.

مبلغ سود سهام عدالت چقدر است و چرا برای بعضی افراد واریز نشده است؟

مبلغ سود سهام عدالت ۱۴۰۱ چقدر است؟

به گفته رئیس سازمان بورس اوراق بهادار، برای دارندگان سهام عدالت ۵۳۲ هزارتومانی، ۶۰۰ هزارتومان و برای دارندگان سهام عدالت یک میلیونی، ۱،۱۲۸،۰۰۰ تومان واریز خواهد شد. همچنین برای سایر طبقات سهام عدالت هم به تناسب واریز خواهد شد.

به عبارتی علت اختلاف در مبلغ واریزی سود سهام عدالت افراد تفاوت ارزش سبد سهام آنهاست.

ضمنا دومین مرحله سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱ نیز به همین مقدار تا پایان سال به حساب مردم واریز خواهد شد.

مبلغ سود سهام عدالت چقدر است و چرا برای بعضی افراد واریز نشده است؟

چه کسانی منتظر واریز سود سهام عدالت نباشند؟

جاماندگان و وراث نباید ظرف این چند روز منتظر واریز سود سهام عدالت باشند. چون اگرچه دولت وعده داده به ۳.۵ میلیون نفر جامانده،‌ سهام عدالت بدهد اما روند پرداخت سهام عدالت به این گروه هنوز طی نشده و این افراد همچنان مشمول سهام عدالت نشده‌اند و باید منتظر باشند. چراکه بر اساس وعده‌ها تا پایان سال مشمول دریافت سهام می‌شوند. وراث متوفیان هم جزو همین گروه هستند.

سهامداران عدالت برای دریافت سود، حتما باید اطلاعات خود را در سامانه سجام تکمیل کرده باشند. تاکنون حدود ۴۴ میلیون نفر اطلاعات خود را تکمیل کرده‌ و حدود ۱٫۵ میلیون نفر از سهامداران عدالت اطلاعات خود را در سامانه سجام تکمیل نکرده‌اند، که امکان واریز سود برای این افراد وجود ندارد.

مبلغ سود سهام عدالت چقدر است و چرا برای بعضی افراد واریز نشده است؟

بر اساس گفته‌های رئیس سازمان بورس،‌ همه دارندگان سهام عدالت مشمول این سود می‌شوند. در نتیجه اگر خانواری هنوز سودی دریافت نکرده به این دلیل است که در صف انتظار دریافت سود قرار دارد و احتمالا این سود ظرف دو روز آینده به حساب آنها واریز می‌شود.

مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود