کلروفیل مایع چیست و چه فوایدی برای پوست دارد؟

کلروفیل مایع چیست و چه فوایدی برای پوست دارد؟

به گفته طرفداران کلروفیل مایع، این مایع به نوعی معجزه می کند و ظاهراً به همه چیز کمک می کند، از بازسازی سلولی گرفته تا ایجاد پوستی درخشنده تا رفع بوی بدن و افزایش سطح انرژی.

کلروفیل چیست؟

کلروفیل مایع چیست؟
کلروفیل، رنگدانه سبز روشن موجود در گیاهان است و برای رشد و بقای آنها حیاتی است. کلروفیل یک عامل کلیدی در فرآیند فتوسنتز است، زیرا انرژی نور را جذب می کند و به عنوان یک محصول جانبی اکسیژن تولید می کند.

کلروفیل مایع چیست؟

کلروفیل مایع چیست؟
کلروفیل مایع ساخته شده از مولکول درون گیاهان و سبزیجات سبز رنگ محلول در آب است که به گفته کارشناسان ممکن است بهتر از کلروفیل خالص در بدن جذب شود.

کلروفیل مایع را چگونه مصرف کنیم؟

کلروفیل مایع چیست؟
دستورالعمل‌ها بیشتر توصیه می کنند روزانه یک قاشق غذاخوری از مایع کلروفیل را مصرف کنید، چه به تنهایی یا محلول در آب یا آب میوه. این ماده شبیه رنگ خوراکی است و نه تنها آب شما را به رنگ سبز تیره در می آورد، بلکه اگر آن را به اندازه کافی سریع قورت ندهید و یا ترجیحا با نی ننوشید، دندان ها و زبان شما را رنگی می کند. طعم آن تا حدودی ناآشنا است، طعمی از ترکیب خاک، گیاه و کمی فلز.

فواید کلروفیل مایع چیست؟

کلروفیل مایع چیست؟
داده‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد کلروفیل مایع باعث تولید گلبول‌های قرمز خون می‌شود، به این معنی که ممکن است به انتقال اکسیژن به بافت‌های شما کمک کند؛ که احتمالاً دلیل این است که چرا برخی از افراد پس از نوشیدن آن متوجه درخشش پوست خود می شوند.

همچنین نشان داده شده است که این مایع زمانی که به صورت موضعی استفاده می شود به بهبود زخم کمک می کند، بنابراین، ممکن است فواید ضد پیری بسیار قوی داشته باشد، زیرا بسیاری از مواد موضعی مورد استفاده برای درمان چین و چروک، ریشه در ترمیم پوست دارند. کلروفیل دارای اثرات آنتی اکسیدانی قوی است.

آیا باید کلروفیل مایع مصرف کنیم؟

کلروفیل مایع چیست؟

حقیقت این است که اگر غذایی کامل، تازه و سبز بخورید، برای مثال کلم، اسفناج، مارچوبه، جوانه گندم یا کلم بروکلی، احتمالا میزان مناسب و موثری از کلروفیل دریافت خواهید کرد، اما اگر هر روز این سبزیجات را در برنامه غذایی نداشته باشیم، احتمال اینکه به اندازه کافی از آن نخورده باشید وجود دارد.

آیا مصرف کلروفیل مایع عوارض جانبی دارد؟

کلروفیل مایع چیست؟
نکاتی را که باید قبل از شروع یک رژیم روزانه به خاطر بسپارید از این قرار است که برخی تحقیقات نشان داده اند که استفاده منظم از کلروفیل مایع می تواند باعث حساس شدن پوست به نور خورشید شود، بنابراین از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. اگر متوجه شدید رنگ ادرارتان سبز شده است، نگران نباشید، این بدان معناست که بدن شما مایع را پردازش می کند و رنگ ادرار باید در عرض چند روز به حالت عادی برگردد.

بیشتر بخوانید:

سم زدایی طبیعی بدن با ۱۰ ماده غذایی لذیذ

سالم ترین میوه ها و سبزیجات کدام هستند؟

منبع: glamour
دیجیاتو
بدون نظر

ورود