سخنرانی پوتین علیه دولت‌های غربی در پیام سال نو میلادی خطاب به مردم روسیه + ویدیو

سخنرانی پوتین علیه دولت‌های غربی در پیام سال نو میلادی خطاب به مردم روسیه + ویدیو

پوتین از ستاد فرماندهی منطقه نظامی جنوبی، نزدیک به اوکراین، با پس‌زمینه ای پر شده از سربازانی در لباس‌های نظامی به مناسبت آغاز سال نو میلادی با مردم روسیه صحبت کرد. پوتین ۷۰ ساله در حالی که درست قبل از نیمه شب در تلویزیون در هر یک از ۱۱ منطقه زمانی این کشور برای روس ها سخنرانی می کرد، خسته و بیمار به نظر می رسید. او در چندین نقطه از سخنرانیش سرفه کرد و در پیامی که پخش شد خسته به نظر می‌رسید.

سخنرانی سال نو ولادیمیر پوتین درباره چه بود؟

وی گفت: «سال ۲۰۲۲ سال تصمیم گیری های دشوار و ضروری بود، مهمترین گام ها برای به دست آوردن حاکمیت کامل فدراسیون روسیه و تحکیم قدرت جامعه بود. این سال به وضوح همه چیز را در جای خود قرار داده است، شجاعت و قهرمانی را از خیانت و بزدلی جدا کرده است.»

پوتین خطاب به مرم روسیه گفت: «امسال جنگ تحریمی علیه ما اعلام شد، آنها انتظار نابودی روسیه را داشتند، اما این اتفاق نیفتاد. ما یک حاشیه امنیتی داریم. ما نمونه ای برای کشورهای دیگر شده ایم که برای جهانی چند قطبی تلاش می کنند.»

سخنرانی سال نو ولادیمیر پوتین درباره چه بود؟

او از روس‌ها خواست در سال جدید میلادی مخالفت‌ها را کنار گذاشته و با هم متحد بمانند: «اکنون بهترین زمان برای کنار گذاشتن همه نارضایتی ها و سوء تفاهم هاست تا به عزیزان یادآوری کنیم که مراقبت از یکدیگر چقدر مهم است.»

وی قول داد: «با هم بر همه مشکلات فائق خواهیم آمد، کشورمان را بزرگ و مستقل نگه خواهیم داشت. ما پیروز خواهیم شد و به خاطر خانواده هایمان و روسیه پیش می رویم. به خاطر آینده میهن تنها و عزیزمان.»

سخنرانی سال نو ولادیمیر پوتین درباره چه بود؟

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، در سخنرانی سال نوی خود در روز شنبه گفت: «سال گذشته نقطه عطفی بود که پایه و اساس آینده و استقلال روسیه خواهد شد. حقیقت با ماست، ما از مردم خود در سرزمین های تاریخی خود محافظت می کنیم. برای سال‌ها، نخبگان غربی به ما در مورد صلح‌آمیز بودن نیت خود، به‌ویژه در منطقه دونباس، اطمینان می‌دادند، در حالی که از نئونازی‌ها حمایت می‌کنند.»

پوتین یادآور شد که کشورهای غربی از مردم اوکراین برای تجزیه روسیه و تضعیف آن بهره می‌گیرند، با این حال روسیه هرگز اجازه این کار را نخواهد داد. او از سربازان روسی به خاطر روحیه و شجاعتشان تشکر کرد و گفت که معتقد است روسیه بر هر مشکلی غلبه خواهد کرد و بزرگ و مستقل، باقی خواهد ماند.

سخنرانی سال نو ولادیمیر پوتین درباره چه بود؟

پوتین در این پیام ویدئویی که از تلویزیون ملی روسیه پخش شد، جنگ را یا به گفته خودش، “عملیات نظامی ویژه” را به عنوان یک مبارزه وجودی برای آینده روسیه به تصویر کشید. او گفت که سربازانش برای میهن مادری، حقیقت و عدالت… می جنگند تا امنیت روسیه تضمین شود.

ولادیمیر پوتین خطاب به خانواده‌های روس گفت که ماه‌های پیش رو مستلزم حمایت و فداکاری همگانی است.

سخنرانی سال نو ولادیمیر پوتین درباره چه بود؟

در زمان پخش این ویدیو، پوتین در حال حمله به اوکراین بود. در این گلوله باران یک نفر جان خود را از دست داد، ۱۳ تن دیگر زخمی شدند و تلفات قابل توجهی در کیف گزارش شده است.

بیشتر بخوانید:

هشدار روسیه: اروپاییان در زمستان به خوردن حیوانات خانگی روی خواهند آورد + ویدیو

۱۹۸۴؛ رمان جرج اورول در صدر پرفروش‌ ترین ‌کتاب ها در روسیه بعد از ۴۰ سال ممنوعیت

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود