«Dashcam»؛ تازه ترین اثر ترسناکی که در فهرست ترسناک‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما قرار گرفت

«Dashcam»؛ تازه ترین اثر ترسناکی که در فهرست ترسناک‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما قرار گرفت

طبق یک مطالعه جدید، فیلم مهیج «دشکم» (Dashcam) تنها فیلم سال ۲۰۲۲ است که در فهرست ۱۰ فیلم ترسناک برتر تمام دوران قرار گرفته است. این فیلم به کارگردانی راب سَوِج که به طور رسمی در ۳ ژوئن ۲۰۲۲ اکران شد، محصول کمپانی Blumhouse با بازی آنی هاردی، عامر چادا-پاتل و آنجلا اِناهورو است. این فیلم آنی هاردی را در سفری به لندن دنبال می کند که در آنجا با پیرزنی روبه رو می شود که ممکن است آنطور که به نظر می رسد نباشد.

 ترسناک ترین فیلم تاریخ سینما چیست؟
پروژه علمِ ترس (Science of Scare) مجموعه ای است که در سال ۲۰۲۰ تاسیس شد و به دنبال بررسی ترسناک ترین فیلم های ژانر وحشت با اندازه گیری ضربان قلب بینندگان است. در سال ۲۰۲۰، آنها متوجه شدند که فیلم «شوم» (Sinister) در سال ۲۰۱۲ از نظر علمی، ترسناک ترین فیلم تمام دوران است، اما سال ۲۰۲۱ فیلم «میزبان» (Host) 2020 به کارگردانی راب سَوِج، این جایگاه را از آن خود کرد. «میزبان» بار دیگر در سال ۲۰۲۲ رتبه اول را به خود اختصاص داد، اما فیلم جدید  «دشکم» تنها فیلم سال ۲۰۲۲ بود که در لیست ۱۰ فیلم ترسناک برتر این سال قرار گرفت.

 ترسناک ترین فیلم تاریخ سینما چیست؟
۳۰ فیلم ترسناک برتر ۲۰۲۲ ترکیبی از فیلم های ترسناک معاصر و کلاسیک هستند. بقیه ۱۰ فیلم برتر سال ۲۰۲۲ فیلم های مدرن هستند، اگرچه برخی از آنها قبلاً در افکار عمومی به عنوان آثار کلاسیک معاصر مطرح شده‌اند. علاوه بر «شوم» در رتبه ۲، «توطئه آمیز» (Insidious) در جایگاه ۳ و «فعالیت فراطبیعی» (Paranormal Activity) در ۱۰اُمین جایگاه قرار گرفتند. فیلم «احضار» (The Conjuring) به کارگردانی جیمز وان محصول سال ۲۰۱۳ جایگاه ۴ را دارد و بقیه ۱۰ فیلم برتر توسط «موروثی» (Herditary) به عنوان ۵اِمین فیلم، It Follows در رتبه ۷ و همچنین دنباله «یک مکان ساکت ۲» (A Quiet Place) رتبه ۹اُم را پر کرده اند. «وحشت زده» محصول ۲۰۱۷ در جایگاه ۲اُم قرار دارد.

 ترسناک ترین فیلم تاریخ سینما چیست؟
فیلم های رتبه های ۱۱ تا ۳۰ ترکیب جالب توجهی دارند که از میان آنها می توان به «احضار ۲» در جایگاه ۱۱ و «بابادوک» (Babadook) در رتبه ۱۲ اشاره کرد. Blumhouse همچنین حضور خود در را در این لیست با فیلم «هیس» (Hush) در جایگاه ۱۴ پر رنگ تر می کند. « آکیولوس» (Oculus) در رتبه ۲۵ و «تلفن سیاه» (The Black Phone) در جایگاه ۳۰اُم نیز از دیگر آثار این لیست مهیج هستند.

 ترسناک ترین فیلم تاریخ سینما چیست؟

از آثار کلاسیکی که علیرغم ورود «دشکم» و «تلفن سیاه» به این عرصه، همچنان در لیست باقی مانده اند، می توان به کشتار با اره برقی در تگزاس (The Texas Chain Saw Massacre) در رتبه ۲۰، «بیگانه» (Alien) در جایگاه ۲۷، پولترگایست (Poltergeist) به عنوان ۲۸اُمین فیلم ترسناک، «پروژه جادوگر بلر» (The Blair Witch Project) در رتبه ۲۹ و کابوس در خیابان الم (A Nightmare on Elm Street) به عنوان ۱۸اُمین فیلم در لیست فیلم های ترسناک تمام دوران اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:

ترسناک ترین سریال های علمی تخیلی تاریخ تلویزیون؛ از Black Mirror تا Utopia

ترسناک ترین فیلم هایی که در ژانر وحشت قرار نمی گیرند؛ از Nightcrawler تا Jumanji

منبع: screenrant
بدون نظر

ورود