جنجال آفرینی کتاب خاطرات شاهزاده هری؛ از کشتن ۲۵ عضو طالبان تا اولین رابطه عاشقانه

جنجال آفرینی کتاب خاطرات شاهزاده هری؛ از کشتن ۲۵ عضو طالبان تا اولین رابطه عاشقانه

هری فرزند چارلز سوم و پرنسس دایانا فقید پس از جدایی جنجالی او و همسرش مگان مارکر از خانواده سلطنتی و نقل مکانش به آمریکا توجه بسیاری را به خود جلب کرد. هری و مگان در مجموعه مصاحبه ای در خصوص مشکلاتشان با خانواده سلطنتی افشاگری هایی کردند که مردم بریتانیا و جهان را شوکه کرد. ظاهرا کتاب خاطرات شاهزاده هری به نام Spare که هنوز منتشر نشده است هم پر است از افشاگرهایی که مقامات بریتانیایی را نگران کرده است.

افشاگری های کتاب خاطرات شاهزاده هری

اما این تمام ماجرا نیست؛ هری در این کتاب که به دلیل انتشار تصادفی و زودهنگامش در اسپانیا، کمی زودتر از موعد محتوایش در دسترس رسانه ها قرار گرفته است در خصوص کشتن ۲۵ جنگجوی طالبان در افغانستان گفته است که واکنش این گروه بنیادگرا را برانگیخته است.

کشتن ۲۵ شبه نظامی طالبان در افغانستان

افشاگری های کتاب خاطرات شاهزاده هری

هری در کتاب جدید خود فاش کرد که در دومین سفر خود در افغانستان در سال ۲۰۱۲ در حالی که در ارتش بریتانیا خدمت می کرد، شش ماموریت را انجام داد. او مدعی شد هنگام عملیات به عنوان خلبان هلیکوپتر آپاچی خود، ۲۵ جنگجوی طالبان را در طول جنگ کشته است.

افشاگری های کتاب خاطرات شاهزاده هری

هری در کتاب خاطرات خود گفت که در سال ۲۰۱۲ با هلیکوپترهای آپاچی در جنوب استان هلمند، ستیزه جویان طالبان را به ضرب گلوله کشت. او هنگام بازگشت به پایگاه در کمپ باستیون، فیلم‌های قتل‌های خود را از دوربین روی دماغه تفنگدار تماشا کرد. هری گفت که این فناوری کمک می کند تا بفهمند هر کس دقیقاً چند جنگجوی دشمن را کشته‌ است.

افشاگری های کتاب خاطرات شاهزاده هری

او نوشت: «عدد من ۲۵ بود. این عددی نبود که مرا راضی کند. اما عددی هم نبود که باعث شرمندگی من شود. در گیر و دار جنگ، من آن ۲۵ نفر را مردم نمی‌دانستم. آنها برای من نیروهای آموزش دیده بودند، مهره های شطرنجی که باید از صفحه حذف می شدند.»

افشاگری های کتاب خاطرات شاهزاده هری

هری بخشی از یک نیروی بریتانیایی بود که به ائتلاف بین المللی برای مقابله با طالبان پس از سرنگونی آنها از قدرت در سال ۲۰۰۱ کمک می کرد. اما اعتراف او خشم این گروه افراطی را که اکنون در افغانستان به قدرت رسیده اند را برانگیخت.

افشاگری های کتاب خاطرات شاهزاده هری

خالد زدران، سخنگوی پلیس طالبان گفت: «شاهزاده هری همیشه در ولایت هلمند در یاد می‌ماند؛ افغان‌ها هرگز کشتار هموطنان بی‌گناه خود را فراموش نمی‌کنند. عاملان چنین جنایاتی روزی به دادگاه بین المللی معرفی خواهند شد و جنایتکارانی مانند هری که با افتخار به جنایات خود اعتراف می کنند، در برابر جامعه بین المللی محاکمه خواهند شد.»

افشاگری های کتاب خاطرات شاهزاده هری
زدران از هری به خاطر توصیف مبارزان به عنوان مهره های شطرنج عصبانی شد. زادران گفت که توصیف هری بی رحمانه و وحشیانه بود.

وزارت دفاع بریتانیا از اظهار نظر در مورد ادعای هری مبنی بر کشته شدن ۲۵ شبه نظامی توسط او، خودداری کرد.

اعتراف به اولین رابطه جنسی با زنی بزرگ تر از خودش

افشاگری های کتاب خاطرات شاهزاده هری

هری در کتابش ادعاهای دیگری نیز داشته است، از جمله ادعای درگیری فیزیکی با برادرش ویلیام و اولین رابطه جنسی اش در ۱۷ سالگی با زنی که خیلی از او بزرگ تر بود.

افشاگری های کتاب خاطرات شاهزاده هری

دوک ساسکس ۳۸ ساله، توضیح داد که چگونه برای اولین بار با اولین معشوقه ناشناسش رابطه داشته است. در سال ۲۰۰۱، هری دانشجوی کالج ایتون در ویندزور بود که یکی از محافظان خانواده سلطنتی، مارکو، به ملاقات او رفت. در ابتدا، شاهزاده هری گمان می‌کرد مارکو درباره پیگیری آن رابطه سراغ او رفته است. محافظ به شاهزاده می گوید که او برای پیدا کردن حقیقت فرستاده شده است.

افشاگری های کتاب خاطرات شاهزاده هری

هری که نگران بود رابطه آنها که در مکانی عمومی اتفاق افتاده بود توسط کسی دیده شده باشد سرانجام متوجه می شود که مارکو به دستور پادشاه چارلز (که هنوز در آن زمان به سلطنت نرسیده بود)، در خصوص وجود مدارکی دال بر مصرف مواد مخدر توسط هری به دیدارش رفته است؛ که در آن زمان همه آنها را شایعاتی کذب دانست.

نفرت از همسر دوم چارلز سوم

افشاگری های کتاب خاطرات شاهزاده هری

در جای دیگری از کتاب Spare، او می گوید که به شاهزاده چارلز التماس کرد که با کامیلا ازدواج نکند و می ترسید که او روزی نامادری بدجنس او شود. هری ادعا می کند که ملاقات با کامیلا برای اولین بار مانند آمپول زدن بود و نوشت: «چشم هایت را ببند و هیچی احساس نخواهی کرد.»

برخورد خصومت آمیز ویلیام به مگان

افشاگری های کتاب خاطرات شاهزاده هری

در این کتاب، هری روایت کرده که مگان به کیت گفته است او به دلیل هورمون هایش در دوران بارداری مشکل حافظه و تمرکز دارد. کیت که سومین فرزندش پرنس لوئیس را یک ماه قبل از عروسی هری و مگان در سال ۲۰۱۸ به دنیا آورد، ظاهراً ناراحت شده است. اما مگان نیز بعداها به خاطر سخنانش مورد سرزنش قرار گرفت. اما پرنس ویلیام بعد از این اظهارات مگان، انگشتش را به شکل تهدید آمیز به سمت مگان گرفته و او را بی ادب خوانده و به او گوشزد کرده که اینجا چنین رفتارهایی نمی شود و مگان هم ظاهراً پاسخ داده است: «اگر می شود، انگشت خود را از صورت من دور نگه دارید».

درگیری فیزیکی هری با برادرش پرنس ویلیام

افشاگری های کتاب خاطرات شاهزاده هری

شاید تکان دهنده‌ترین افشاگری در این کتاب خاطرات مربوط به ادعای هری درباره حمله فیزیکی برادر بزرگش ویلیام در جریان یک مشاجره شدید باشد. هری در این کتاب می‌نویسد که ویلیام شاهزاده ولز، «یقه‌ام را گرفت، گردنبندم را پاره کرد و … مرا به زمین کوبید». هری ادعا کرد که این حمله باعث جراحات مشهود در ناحیه کمرش شده است.

افشاگری های کتاب خاطرات شاهزاده هری

هری همچنین عنوان کرده که در ابتدا به همسرش مگان در این باره چیزی نگفته و ترجیح داده به جای او با درمانگرش تماس بگیرد، اما در نهایت وقتی مگان متوجه خراشیدگی در پشت او شد، از این موضوع مطلع شد. در حالی که مگان تعجب نکرده بود و آنقدر هم عصبانی نشد، اما به شدت غمگین شده است.

بیشتر بخوانید:

 ۹ رازی که مگان مارکل و پرنس هری در مستند جدید زندگی خود فاش کردند

ملک ۶۸۵ ساله به ارزش یک میلیارد پوند به شاهزاده ویلیام به ارث می‌رسد

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود