پشت صحنه هیجان نگیز آواتار ۲ که چگونگی ساخت سکانس های زیر آب را نشان می دهد + ویدیو

پشت صحنه هیجان نگیز آواتار ۲ که چگونگی ساخت سکانس های زیر آب را نشان می دهد + ویدیو

۱۳ سال پس از اکران «آواتار»، جیمز کامرون با «آواتار: مسیر آب» به دنیای پاندورا بازمی گردد، دنباله ای که داستان جیک (سم ورثینگتون)، نیتیری (زوئی سالدانا) و خانواده جدیدشان را ادامه می دهد. این فیلم، خانواده سالی را در حال فرار از خانه جنگلی خود پس از بازگشت نیروهای انسانی به پاندورا روایت می کند. اگرچه بیشتر صحنه های اکشنی که در «آواتار: مسیر آب» روی پرده دیده می‌شوند در کامپیوتر و توسط CGI تولید می‌شوند، یک ویدیو جدید از پشت صحنه این فیلم، نشان می‌دهد که چگونه از حرکات واقعی برای جان بخشیدن به شخصیت ها استفاده شده است.

فیلم پشت صحنه بدلکاری های «آواتار: مسیر آب»

ورثینگتون، سالدانا و سایر بازیگران بخش عمده‌ای از حرکات را اجرا کرده اند، اما این ویدیو به وضوح نشان می‌دهد که یک تیم بدلکاری بسیار با استعداد، به رهبری گرت وارن، در ثبت سکانس‌های خطرناک‌تر یا پیچیده‌تر فیلم، دست داشته اند. علاوه بر بدلکاری متداول مانند دعوا و سقوط، این ویدیو، نشان می‌دهد که آنها از دکل‌های فنی پیشرفته به‌عنوان مخلوقات و حیات‌وحش پاندورا که شخصیت‌ها با آن‌ها تعامل دارند، استفاده کرده اند. 

چرا CGI «آواتار: مسیر آب» کیفیت خوبی دارد؟

فیلم پشت صحنه بدلکاری های «آواتار: مسیر آب»

«آواتار» در سال ۲۰۰۹، نشان داد که با استفاده از CGI می توان یک فیلم کامل را ساخت و یک سیاره کامل، مملو از گیاهان و جانورانی که قبلاً هرگز دیده نشده بودند را به تصویر کشید. «آواتار: مسیر آب» بار دیگر به شکل قابل توجهی همان مسیر را پیش گرفته است و آنچه را که اغلب به نظر می رسد محیط ها و شخصیت های واقعی هستند، با جزئیات بسیار زیاد ارائه می دهد. علاوه بر پیشرفت‌های فنی و مهارت‌های فردی هنرمندان که در ساخت جلوه‌های بصری فیلم به کار رفته است، تعهد کامرون به ضبط حرکات واقعی، چیزی است که در نهایت CGI «آواتار: مسیر آب» را در بالاترین حدکیفیت ارائه کرده است.

فیلم پشت صحنه بدلکاری های «آواتار: مسیر آب»
بازیگران فیلم، بیشتر کارهایی را که شخصیت‌هایشان روی پرده در «آواتار: مسیر آب» انجام می‌دهند، واقع بازی شده است، فقط آنها این کار را در حالی انجام داده اند که لباس‌های مخصوص تصویربرداری حرکات را در صحنه پوشیده بودند. از عبور از جنگل‌های بارانی پاندورا گرفته تا مبارزات، در آغوش گرفتن ها، شنا کردن و پرواز، بیشتر صحنه‌های اکشن روی پرده با نقش‌آفرینی واقعی بازیگران ضبط شده اند که به شخصیت‌ها کمک می‌کند احساسات بیشتری را انتقال دهند و در کل تجربه واقعی تری برای مخاطبان بیافرینند.

فیلم پشت صحنه بدلکاری های «آواتار: مسیر آب»

تصمیم کامرون برای فیلمبرداری صحنه‌های زیر آب در یک مخزن آب بزرگ، تمهیدی است که باعث می‌شود شخصیت‌ها در حال حرکت در آب و تعامل با آن بسیار واقعی باشند.

«آواتار: مسیر آب» ثابت می‌کند که اگرچه فناوری به پیشرفت خود ادامه می‌دهد و CGI به زندگی واقعی نزدیک‌تر و نزدیک‌تر می‌شود، اما اجرای واقعی یک بازیگر یا بدلکار چیزی است که برای نشان دادن احساسات و حرکات لازم است.

بیشتر بخوانید:

انتشار اولین تریلر فیلم سینمایی «آواتار: مسیر آب» + ویدیو

با پرفروش ترین فیلم های سال ۲۰۲۲ آشنا شوید

منبع: screenrant
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود