اصلی ترین دلیلی که باعث می‌شود زوج ها تصمیم به طلاق بگیرند چیست؟

اصلی ترین دلیلی که باعث می‌شود زوج ها تصمیم به طلاق بگیرند چیست؟

آیا باید همیشه برای به پایان رسیدن یک ازدواج به دنبال مقصر باشیم؟ اصلی ترین دلیلی که باعث می‌شود افراد تصمیم به طلاق بگیرند چیست؟ یک وکیل شناخته شده بریتانیایی که روی پرونده های افراد مشهوری کار کرده و «وکیل طلاق» لقب گرفته درباره دلایل اصلی نابود شدن روابط زوج‌ها می‌گوید.

عایشه وردگ (Ayesha Vardag) می‌گوید با درگیر شدن روزافزون افراد در فناوری، ازدواج‌ های بیشتری خراب می‌شوند. از برملاشدن پیام ها و عکس‌ های درون گوشی تا ساختن پروفایل های جعلی در شبکه های مجازی یا اپلیکیشن های دوستیابی برای مچ گیری از شریک زندگی‌.

دلیل اصلی طلاق زوجین از زبان وکیل مشهور بریتانیایی

اما به عقیده او شایع‌ ترین دلیل طلاق این است که رابطه در طول زمان دستخوش تغییر می‌شود. خانم وردگ می‌گوید:‌ «مدت‌هاست که به این موضوع اشاره می‌کنم که اکثر طلاق‌ها به این دلیل اتفاق می‌افتد که فردی که با او هستید دیگر همانی نیست که با او ازدواج کرده‌اید. و این اساسا همان چیزی است که اغلب اوقات باعث از هم پاشیدن روابط می‌شود.» این شرایط می‌تواند صرف نظر از اینکه ازدواجتان پیش از این چقدر عالی بوده اتفاق بیفتد.

به گفته این وکیل، بچه‌ ها این روند را تسریع می‌کنند. وقتی زوج ها صاحب فرزند می‌شوند، اغلب یکی از والدین ساعات طولانی‌تری کار می‌کند و احتمالا دیگری معاشرت با دیگر والدین را شروع می‌کند. در این موقعیت، شرایط آنها به آرامی تغییر کرده و دنیایشان از هم جدا می‌شود. عایشه وردگ می‌گوید: «آنها رفته رفته متوجه می‌شوند که اشتراکات کمتر و کمتری دارند.»

دلیل اصلی طلاق زوجین از زبان وکیل مشهور بریتانیایی

او که خود پیش‌ از این از همسرش جدا شده ادعا می‌کند که مهم است که بدانیم روابط گاهی اوقات بدون اینکه کسی مقصر باشد این مسیر را طی می‌کنند و می‌گوید: «تداوم ازدواج در این روزگار مدرن دشوار است. اگر خوش شانس باشیم به دنبال طول عمر ۱۰۰ ساله هستیم. یک قرن و حتی نیم قرن زمانی بسیار طولانی برای سپری کردن کنار یک موجود دیگر و همراهی او در تمام مراحل زندگی است.»

او استدلال می‌کند: «به همین دلیل است که من از «طلاق بدون مقصر» دفاع می‌کنم. زندگی طولانی است و رابطه‌ای که زمانی بسیار خوب بوده و هر دو طرف آدم‌های خیلی خوبی هستند می‌تواند روزی به پایان برسد. نیازی به پیدا کردن مقصر یا قربانی نیست. طلاق بدون مقصر همان چیزی است که در شرایط نرمال همه باید به دنبالش باشیم.»

دلیل اصلی طلاق زوجین از زبان وکیل مشهور بریتانیایی

از سوی دیگر طلاق نباید به عنوان پایان زندگی تلقی شود و در عوض می‌تواند راهی برای شروع کارهای جدید باشد؛ یک زندگی متعادل و زیبا که در آن، زمان برای پیشرفت و ایجاد روابط جدید وجود دارد؛ به خصوص اگر حضانت فرزندتان اشتراکی باشد.

خانم وردگ می‌گوید: «باید این‌طور باشد. ازدواج و طلاق هر دو می‌توانند زیبا باشند.»

بیشتر بخوانید:

۵ تا از بدترین شغل‌ های مردان در زندگی زناشویی از نظر یک وکیل طلاق

۵ راز رابطه زناشویی پایدار و ازدواج موفق که علم آن ها را به اثبات رسانده است

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • امیرمسعود دی ۲۴, ۱۴۰۱

  دلیل اصلی طلاق، ازدواج هست

 • مهدی دی ۲۴, ۱۴۰۱

  ازدواج

 • فرید دی ۲۴, ۱۴۰۱

  من یه مذکر هستم.ولی طلاق گرفتم جونمو ازاد کردم.
  همسر سابق یا اون …از اینایی بود که به اصطلاح شوهر کنه طلاق بده. الان براشون سرگرمی شده. دوستاش که بعدا باهاشون اشنا شدم هرکدوم دو سه بار طلاق گرفته بودن. و همسر سابق یا ..بعد من عروسی کرد و دوباره طلاق گرفت. الان کاسبی شده برا خیلیاشون. مواظب باشین با کی عروسی میکنین. این …۸۰ تا سکه و پژو پارسم مدل ۱۳۹۶ رو گرفت به جا مهریه. دادگاه جانی دپ رو دیدید؟ دادگاه تو امریکا امبر هرد رو محکوم کرد. یکی از جلسه های دادگاه درباره خیانت امبرهرد با ایلان ماسک و یه زن دیگه بود. جانی دپ رفته بود سفر کاری و یکی از دوستای جانی دپ که مرد بود تو خونه ش زندگی میکرد شهادت داد ایلان ماسک و جانی دپ با اون خانوم دیگه سکس داشتن. چون امبرهرد به دادگاه گفته بود جانی دپ حساسه. بعد دادگاه غربی امریکایی به امبرهرد گفته تو خیانت کردی. تو زنش بودی و بارها با دیگری سکس داشتی. بعد این ….همسر سابق من دوست پسر که داشت. اواخر زندگی که من دادگاه میرفتم تصویری حتی با دوست پسراش حرف میزد. با لباس خونه بود. منشی دادگاه حرف جالبی زد گفته بود اگه میتونستی فیلم بگیری اثبات کنی که خیانت کرده مهریه بخشیده میشد. به هرحال من الان جایی رسیدم که طرف پشیمون شد. بورس شدم اومدم هلند. خبر رفتنم پیچید پیادم معذرت خواهی داد ازم خواست به یاد گذشته ها بریم کافه. از ته دل میگم یه استیکر …فرستادم و اینقدر خوشحالم که به اینجا رسید. الان نه ماشین داره نه سکه نه خونه. سفرهای ترکیه میرفت تو اینستا پست میزاشت ازادی از جنس مذکر. پولاش از من بود.