جزییات قرارداد هنگفت میخاییلو مودریک با چلسی و کمک ۲۵ میلیون دلاری به سربازان اوکراینی

جزییات قرارداد هنگفت میخاییلو مودریک با چلسی و کمک ۲۵ میلیون دلاری به سربازان اوکراینی

جزییات جالب پشت قرارداد ۸۸ میلیون پوندی انتقال میخاییلو مودریک به چلسی از شاختار دونتسک، توسط این باشگاه اوکراینی فاش شده است. مودریک که گفته می شد بسیار به پیوستن به تیم آرسنال نزدیک شده بود، قرارداد بزرگ خود برای آمدن به استمفورد بریج را روز یکشنبه اخیر نهایی کرد و به طور رسمی با لباس آبی در پیروزی خفیف چلسی برابر کریستال پالاس از پیوستن خود به آبی های لندن رونمایی کرد.

جزییات جالب قرارداد میخاییلو مودریک با باشگاه چلسی

بدنبال این انتقال، رنات آخمتوف، رییس باشگاه اوکراین شاختار دونتسک جزییات کاملی از انتقال مودریک به چلسی را منتشر کرده و فاش کرد که به عنوان بخشی از این قرارداد، تیم گراهام پوتر در دیداری دوستانه در شهر دونتسک اوکراین با تیم شاختار دیدار خواهد کرد.

جزییات جالب قرارداد میخاییلو مودریک با باشگاه چلسی

در بیانیه رسمی که در وبسایت باشگاه قرار گرفته، آخمتوف گفته است: «اف سی شاختار قرارداد نهایی با چلسی اف سی را منعقد کرده و بدین ترتیب میخاییلو مودریک فوتبالیست اوکراینی، دوران حرفه ای خود را با آبی ها در قوی ترین جام قهرمانی ملی ادامه خواهد داد، لیگ برتر انگلیس. من هرگز مخفی نکردم که رویایم پیروزی در جام های اروپایی است. این بدان معناست که بازیکنانی مانند مودریک باید به باشگاه ما بیایند، به لیگ قهرمانی اوکراینی ما و باید جام های اروپایی را با چنین بازیکنانی ببریم نه اینکه تنها آرزوی داشتنشان را داشته باشیم، حتی وقتی که در باشگاه های برتر جهان بازی می کنند. شوربختانه، اکنون چنین چیزی غیرممکن است زیرا اوکراین در حال مبارزه در یک جنگ ترسناک و ناعادلانه است که توسط فدراسیون روسیه به ما تحمیل شده است. اما مطمئن هستیم که پیروز خواهیم شد و یک بازی دوستانه برابر چلسی در دونباس آرنا در دونتسک اوکراینی خواهیم داشت».

جزییات جالب قرارداد میخاییلو مودریک با باشگاه چلسی

جزییات جالب قرارداد میخاییلو مودریک با باشگاه چلسی

به دلیل جنگ در منطقه دونباس، شاختار از سال ۲۰۱۴ در این ورزشگاه بازی نکرده است. این استادیوم سال هاست بدون استفاده مانده و از زمان تخلیه شدن توسط باشگاه شاختار دونتسک، به روی عموم بسته شده است. آخمتوف در ادامه گفته است: «به همین خاطر است که تصمیم گرفتم تا قلب آزوفستال را راه اندازی کنم، پروژه ای طراحی شده برای مدافعان ماریوپول و خانواده های سربازان کشته شده. شجاعت های آنان در تاریخ مدرن بی بدیل بوده است. من امروز ۲۵ میلیون دلار را به کمک به سربازان، مدافعان و خانواده های آنان اختصاص می دهم. این پول برای تامین نیازهای متفاوت اختصاص داده می شود، از تهیه دارو و درمان های مرتبط با اندام های مصنوعی و پشتیبانی روانشناختی تا تامین نیازهای خاص. برای اطمینان از شفافیت، این پروژه یک تیم مستقل حرفه ای دارد که با مدافعان آزوفستال، خانواده هایشان، تامین کنندگان مراقبت های درمانی و داوطلبان در ارتباط خواهد بود».

مودریک در حالی که پرچم اوکراین را در دست داشت در ورزشگاه استمفورد بریج به طرفداران تیم چلسی معرفی شد، کمتر از یک سال پس از آنکه ریاست رومن آبراموویچ به دنبال حمله روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ به پایان رسید. به دنبال تحریم های دولت بریتانیا، یک ماه بعد از حمله روسیه، رومن آبراموویچ از تمایل خود به فروختن باشگاهی که در سال ۲۰۰۳ خریده بود گفت که باعث شد تد بولی و کمپانی Clearelake Capital این باشگاه لندنی را خریداری کنند. مودریک ۲۲ ساله در ۵ ژانویه ۲۰۰۱ در شهر کراشنوراد در اوکراین به دنیا آمده و از سال ۲۰۱۶ بخشی از پروژه جوان سازی باشگاه شاختار بود و دو سال بعد اولین بازی خود را برای تیم اصلی باشگاه انجام داد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود