بازسازی نمایی دلهره‌آور از انفجار بمب اتمی در محیط واقعیت مجازی + ویدیو

بازسازی نمایی دلهره‌آور از انفجار بمب اتمی در محیط واقعیت مجازی + ویدیو

ویدیو واقعیت مجازی منتشر شده در یوتیوب، انفجار یک بمب اتم را نشان می دهد. این ویدیو ساحلی آفتابی را در جزیره‌ای گرمسیری نشان می‌دهد که شمارش معکوس برای انفجار آغاز می‌شود. وقتی شمارش معکوس به صفر می رسد، ناگهان صفحه نمایش را نوری سفید در بر می گیرد. در عرض چند ثانیه، با شکل گیری یک ابر قارچی اتمی از دور، یک صدای مهیب در سراسر آسمان طنین‌انداز می‌شود. باد قدرتمندی شبیه طوفان شن می وزد و درختان و گیاهان جزیره را ویران می‌کند. در حالی که ابر عظیمی از دود و غبار به آسمان فوران می کند، پوشش گیاهی به طور کامل از بین می رود.

انفجار یک بمب اتم در محیط واقعیت مجازی

ابر قارچی منبسط می شود و به نظر می رسد که تمام آسمان را می بلعد. در پایان این کلیپ ۱ دقیقه و ۵۰ ثانیه ای، جزیره سرسبز به یک سرزمین بیابانی تبدیل می شود. آسمان به رنگ ارغوانی در می آید و غبار اتمی ناشی از انفجار، خورشید را محو می کند.

بر اساس گزارش‌ها، این شبیه‌سازی VR انفجار یک بمب هسته‌ای استراتژیک را نشان می‌دهد که از نظر اندازه شبیه به آزمایش‌های نظامی واقعی آمریکایی است.

انفجار یک بمب اتم در محیط واقعیت مجازی

یک کاربر VR برای اولین بار یک ویدیو از این انفجار را در یوتیوب به اشتراک گذاشت. یکی از افرادی که این ویدیو را دیده است، اظهار داشت: «همه چیز اطراف نیز منفجر یا سوزانده می شد و موج عظیمی می آید و کل منطقه را نابود می کند.»

یکی دیگر اضافه کرد: «قضاوت در مورد اندازه یا مسافت سخت است، اما انفجار این چنینی باعث سوختگی درجه ۳، در فاصله ۹.۵ کیلومتری می شود. تشعشعات منتشر شده از نقطه انفجار، از فاصله ۲.۵ کیلومتری انسان را در عرض یک ماه از بین می برد. یعنی در نقطه ای که در این سناریو VR قرار دارد، شما مرده اید.»

انفجار یک بمب اتم در محیط واقعیت مجازی

در حالی که نفر سوم اظهار داشت که فردی که در نقطه دید این ویدیو قرار دارد، در انفجار از بین خواهد رفت، زیرا ابر قارچی بزرگتر از انگشت شست او در افق است.»

این نظریه که توسط سری بازی های ویدیویی پسا آخرالزمانی Fallout رایج شد، ادعا می کند که اگر انفجار هسته ای در افق دید شما کوچکتر از انگشت شست باشد، در امان هستید. با این حال، اداره امنیت ملی هسته ای وزارت انرژی ایالات متحده گفته است که این درست نیست.

انفجار یک بمب اتم در محیط واقعیت مجازی

فیزیکدانان دانشگاه لستر این نظریه را بررسی کردند و ادعا کردند که این موضوع می تواند درمورد انفجارهای هسته ای کوچکتر صدق کند. آنها نوشتند: «این تحقیق نشان داد که اگر بمب هسته‌ای ۱۵ کیلوتُنی منفجر شود و انگشت شست شما که به اندازه یک بازو جلوتر از چشمتان قرار گیرد، انفجار را بپوشاند، می‌توانید با دویدن در جهت مخالف باد، از اکثر اثرات منفی تشعشع جان سالم به در ببرید. حداقل سرعت شما باید ۱.۶۵ کیلومتر در نیم ساعت باشد.»

آنها افزودند: «کوچکتر بودن ساقه ابر قارچ از شست شما ممکن است به این معنی باشد که می توانید نسبتاً ایمن باشید، اما به هر حال همیشه دور شدن از نزدیکی نقطه انفجار راه درست تری است.»

بیشتر بخوانید:

لحظه انفجار بمب اتمی در اعماق اقیانوس و پرتاب آب به ارتفاع ۱ مایلی + ویدیو

مقایسه قدرت تخریب بمب‌های هسته ای کنونی با دو بمب اتمی جنگ جهانی دوم + ویدیو

منبع: the sun
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود