۱۲ مهارت پولساز برای خانم ها

۱۲ مهارت پولساز برای خانم ها

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

همانطور که مشخص است، مهارت های پولساز برای خانم ها و دختران ایرانی، محدودیت‌های زیادی به همراه دارد. مطمئناً اغلب خانم‌ها با این محدودیت‌ها آشنا هستند. به همین دلیل در این مقاله آموزشی به معرفی انواع مهارت‌ها و شغل های پردرآمد و بدون محدودیت اشاره خواهد شد تا خانم‌ها بتوانند با انتخاب یکی از آن‌ها، کسب و کار شخصی خود را راه‌اندازی کرده و کسب درآمد کنند.

مشاغل هنری و مهارت های پولساز برای خانم های خانه‌دار

به طور کلی شغل‌ها و مهارت‌های بانوان را می‌توان به دو دسته هنری و غیرهنری تقسیم‌بندی کرد. در ادامه به مشاغل و مهارت‌‌های هنری پولساز برای خانم‌های خانه‌دار و کارمند اشاره می‌شود:

۱. کارهای هنری آشپزخانه‌ای

اصولاً مشاغل و کارهای آشپرخانه‌ای جز مشاغل پردرآمد برای خانم‌ها به حساب می‌آید. اغلب این مشاغل و مهارت‌ها نیز ساده بوده و همه خانم‌ها می‌توانند در آشپرخانه خود آن‌ها را انجام دهند. بنابراین کارهای هنری آشپزخانه‌ای را می‌توان به عنوان یکی از مشاغل درآمدزای خانگی نام برد. انواع این شعل‌ها به شرح زیر خواهد بود:

 • پخت مربا، تهیه سیر داغ، پیاز داغ و بادمجان سرخ کرده: اغلب خانم‌ها می‌توانند بعد از پایان ساعت کاری و یا انجام تمامی امور منزل، برای درآمدزایی، اقدام به پخت مربا و یا سیر داغ و پیاز داغ کنند. همچنین سرخ کردن بادمجان نیز می‌تواند ایده خوبی باشد.
 • آماده کردن سبزی: شستن، سرخ کردن و آماده کردن انواع سبزی نیز می‌تواند به راحتی در منزل انجام شود. در عین حال درآمد خوبی نیز به همراه دارد.
 • پخت انواع کیک و شیرینی: این مهارت علاوه بر درآمد، جذابیت‌های رنگی بسیاری نیز داشته و می‌تواند فرزندان را سر شوق آورد.
 • تهیه غذای خانگی: پخت انواع غذای خانگی برای ناهار افرادی که تمایلی به غذای رستورانی و فست فود ندارند، می‌تواند ایده پولسازی باشد.
 • تهیه انواع ترشی و شور: یکی دیگر از مهارت های پولساز برای خانم ها، تهیه انواع ترشی و شور است.

۲. صنایع دستی و هنری

خانم‌هایی که اهل صنایع دستی و هنر هستند، می‌توانند با سرمایه اندکی، شغل خود را شروع کنند. از انواع این شغل‌ها و مهارت‌ها می‌توان به شمع‌سازی، صابون‌سازی، صنایع دستی، طراحی جواهرات، طراحی دکوراسیون داخلی و انواع دیگر هنرهای مختلف اشاره کرد. خانم‌ها می‌توانند با توجه به سلیقه و نوع مهارت خود، در زمینه‌های مختلف هنری شروع به کار کرده و کسب درآمد کنند.

۳. موسیقی

خانم‌هایی که مهارت نواختن موسیقی دارند می‌توانند از این راه کسب درآمد خوبی داشته باشند. تهیه آلبوم موسیقی و فروش آن و همچنین آموزش خصوصی ساز به متقاضیان در منزل، از جمله روش‌های کسب درآمد از این مهارت خواهد بود.

۴. آرایشگری

یکی از بهترین ایده‌های پولساز برای خانم‌ها، احداث آرایشگاه است. البته برای این کار نیاز به کسب مهارت و استعداد خواهد بود تا به صورت تخصصی به آرایشگری در منزل پرداخت. خانم‌ها باید توجه داشته باشند که در همان ابتدای شروع کار، نیازی به اجاره مغازه یا سالن نخواهند داشت و تنها با صرف کمترین هزینه‌ها می‌توانند در خانه و با امکانات خانگی، کار خود را شروع کنند. در واقع خانم‌ها با آرایشگری در منزل می‌توانند از لحاظ اقتصادی هزینه‌های جانبی را کاهش داده و صرفه‌جویی نمایند.

۵. خیاطی

یکی از پرسودترین فعالیت‌های امروزی، صنعت مد و لباس است. در واقع به علت نیاز همیشگی انسان به لباس و پوشش، این صنعت همیشه پررونق بوده و روز به روز گسترده‌تر می‌شود. به همین دلیل، خیاطی در خانه می‌تواند یک ایده بسیار مناسب برای خانم‌ها باشد. این شغل علاوه بر جذابیت و کسب درآمد، از لحاظ روحی نیز برای خانم‌ها بسیار مناسب است. البته خیاطی نیز مانند دو شغل قبلی گفته شده، نیازمند مهارت کافی بوده و بانوان می‌توانند به راحتی و بدون صرف هزینه‌های هنگفت، آموزش‌های لازم را مشاهده کرده و کسب مهارت کنند.

 1. بافندگی

خانم‌هایی که به بافندگی و انواع بافتنی علاقه داشته و در این کار مهارت دارند، می‌توانند کسب و کار خود را شروع کنند. آن‌ها با توجه به استعداد خود، می‌توانند پروژه‌های مختلف را قبول کرده و انواع بافتنی‌ها نظیر لباس، عروسک و غیره تولید نمایند. در صورتی که فردی در این زمینه تازه وارد بوده و اطلاعات کافی نداشته باشد، برای شروع یادگیری این مهارت می‌تواند به صورت تجربی عمل کرده و یا در کلاس‌های آموزشی شرکت کند. در صورتی که محصولات نهایی باکیفیت باشد و فرد در کسب و کار خود مشهور شود، به طور روزانه به مشتریان وی اضافه شده و درآمد تا حد زیادی افزایش می‌یابد.

 1. قالی‌بافی

بافت قالی از جمله مهارت های پولساز برای خانم ها بوده که در دسته هنرها و صنایع دستی قرار می‌گیرد. خانم‌های کارمند و همچنین زنان خانه‌دار می‌توانند به عنوان شغل دوم و یا یک کار پاره وقت، قالی بافی را انتخاب کرده و از آن کسب درآمد کنند.

مشاغل غیرهنری و مهارت های پولساز برای خانم ها

در ادامه معرفی مهارت‌های درآمدزا برای زنان باید توجه داشت که علاوه بر شغل‌های هنری، شغل‌های غیرهنری نیز وجود دارند که به دو دسته شغل‌ها و مهارت‌های نیازمند سرمایه اولیه و شغل‌هایی که به سرمایه و مهارت نیاز ندارند، تقسیم‌بندی می‌شوند. در ادامه انواع این شغل‌ها معرفی خواهند شد؛

 1. تایپ یکی از مهارت های پولساز برای خانم ها

تایپ کردن مقالات و مطالب مختلف یک ایده کارآفرینی مناسب در منزل بوده که بسیار برای خانم‌ها درآمدزا خواهد بود. اغلب دانشجویان و افرادی مختلفی که وقت کافی برای تایپ کردن ندارند، این کار را به تایپیست‌های دیگری سپرده و در ازای انجام این کار، هزینه پرداخت می‌کنند. این نوع شغل نیاز به مهارت خاصی نداشته و تنها آشنایی با سیستم و کامپیوتر کفایت می‌کند. خانم‌ها برای شروع شغل تایپ می‌کنند در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها، تبلیغات انجام داده و مشتریان زیادی را جذب کنند.

12 مهارت پولساز برای خانم ها

 1. تولیدمحتوا

بسیاری از خانم‌ها استعداد زیادی در زمینه نویسندگی و تولید محتوا دارند. بنابراین به عنوان یکی از مهارت های پولساز برای خانم ها، توصیه می‌شود از این استعداد و مهارت خود استفاده کرده و کسب درآمد نمایند. خانم‌ها برای این کار می‌توانند به دنبال سایت‌ها یا وبلاگ‌هایی باشند که به دنبال نویسنده محتوا هستند. این شغل می‌تواند درآمد خوبی داشته باشد.

 1. ایجاد صفحه شخصی در یوتیوب

شاید برای خانم‌ها جالب باشد که یک زن اغلب خانه‌دار چطور می‌تواند یوتیوبر بوده و در این پلتفرم صفحه شخصی داشته باشد. زنان خانه‌دار و دیگر خانم‌ها می‌توانند انواع مهارت‌های خود را از جمله مهارت خانه‌داری را به شکل محتوای جذاب در صفحه یوتیوب خود ارائه کنند. همچنین آموزش ویدئویی انواع هنرها نظیر آشپزی، خیاطی و غیره بسیار پرمخاطب بوده و خانم‌ها می‌توانند به ازای تعداد ویوهای خود از هر ویدئو، درآمد داشته باشند.

 1. تولید پادکست و صداگذاری

تولید پادکست یکی از بهترین روش های کسب درآمد بدون سرمایه اولیه است. بانوانی که در زمینه سخنرانی و فن بیان مهارت دارند می‌توانند به صورت آنلاین و بدون نیاز به هرگونه سرمایه، کار خود را در زمینه تولید پادکست و صداگذاری شروع کنند. آن‌ها می‌توانند از صدای خود برای خوانش کتاب‌های صوتی، تبلیغات ویدئویی، رادیو و فیلم‌های ویدئویی استفاده کنند. خانم‌ها می‌توانند این شغل را به صورت پاره وقت انجام داده و درآمدزایی کنند.

۵. عکاسی

اغلب افراد در زندگی خود برای داشتن عکس‌های حرفه‌ای به آتلیه عکاسی مراجعه کرده‌اند. بنابراین این مهارت های پولساز برای خانم ها می‌تواند یک شغل خوب و درآمدزا باشد. برای حرفه‌ای شدن در این رشته، بهتر است بانوان در کلاس‌های آموزشی شرکت کرده و در طول برگزاری کلاس، مهارت‌های خود را بالا ببرند. برای شروع عکاسی، تنها به یک دوربین حرفه‌ای نیاز خواهد بود.

بدون نظر

ورود