شوک به فوتبال ایتالیا؛ کسر ۱۵ امتیاز از تیم یوونتوس به دلیل تقلب مالی

شوک به فوتبال ایتالیا؛ کسر ۱۵ امتیاز از تیم یوونتوس به دلیل تقلب مالی

طبق اعلام فدراسیون فوتبال ایتالیا، پس از تحقیق درباره ی قراردادهای نقل و انتقال بازیکنان یوونتوس، دادگاهی در این کشور به کسر ۱۵ امتیاز از این تیم فوتبال رأی داده است.

یوونتوس در حالی که هنوز ۲۰ بازی در این فصل در پیش دارد، تا پیش از این رأی جایگاه سوم جدول سری A ایتالیا را به خود اختصاص داده بود و اختلافی ۱۰ امتیازی با صدرنشین جدول، تیم ناپولی داشت.

این کسر امتیاز یوونتوس را به میانه ی جدول بازمی گرداند و از شرکت در لیگ قهرمانان اروپا بازمی دارد.

یک محرومیت ۲/۵ ساله از فعالیت در فوتبال نیز برای فابیو پاراتیچی، مدیر سابق باشگاه یوونتوس و مدیر فعلی باشگاه تاتنهام در نظر گرفته شده است.

این محرومیت فعلاً پاراتیچی را از فعالیت در خارج ایتالیا باز نمی دارد، اما از فدراسیون بین‌ المللی فوتبال (فیفا) و اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) خواسته خواهد شد تا این حکم را در مورد رقابت های خود نیز اعمال کنند.

برای مائوریتزیو آریوابنه، مدیر باشگاه یوونتوس نیز محرومیتی ۲ ساله از فعالیت در فوتبال درنظر گرفته شده و پاول ندود، معاون سابق این باشگاه نیز ۸ ماه از فعالیت در فوتبال معلق شده است.

پس از بازگشایی پرونده ی تخلف مالی یوونتوس در اعلام سودهای سرمایه ی خود که قبلاً در آن تبرئه شده بود، این باشگاه از ماه اکتبر سال گذشته منتظر نتیجه ی تحقیقات درباره ی این پرونده بود.

باشگاه یوونتوس متهم به تقلب در ثبت سود سرمایه ی به دست آمده از خرید و فروش بازیکنان در فاصله ی سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ است.

تمامی اعضای هیأت مدیره ی باشگاه یوونتوس در ماه نوامبر استعفا کردند. پس از این اتفاق، رسانه ها دلیل این تصمیم دسته جمعی را نقش آن ها در این تخلف دانستند.

یوونتوس اما مدعی است هیچ تخلفی از آن ها سر نزده و حسابرسی ها در این باشگاه طبق استانداردهای این صنعت صورت گرفته بود.

اما این کسر امتیاز به این معنی است که یوونتوس حالا در جایگاه دهم جدول قرار گرفته و ۱۲ امتیاز برای شرکت در لیگ قهرمانان اروپا کم دارد.

این اتفاق تلخ برای این تیم بزرگ ایتالیایی یک هفته پس از شکست یک بر ۵ آن در برابر صدرنشین جدول یعنی تیم ناپولی رخ می دهد.

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود