تلاش فرهاد مشیری برای فروش اورتون پیش از سقوط؛ قیمت ۵۰۰ میلیون پوند

تلاش فرهاد مشیری برای فروش اورتون پیش از سقوط؛ قیمت ۵۰۰ میلیون پوند

فرهاد مشیری مالک ایرانی باشگاه اورتون ظاهراً قصد فروش این باشگاه انگلیسی را دارد. تافی ها روز دوشنبه بالاخره فرانک لمپارد، سرمربی خود را پس از نتایج بسیار ضعیف که باعث شده این تیم برای دومین فصل متوالی در منطقه سقوط قرار گیرد اخراج کردند. طرفداران اورتون ماه هاست که مخالفت و اعتراض خود به مالکان کنونی این باشگاه را اعلام می کنند و خواستار خروج آن ها هستند. مالکان باشگاه در جریان شکست این تیم برابر ساوتهمپتون از تماشای بازی خودداری کردند زیرا هشدارهایی در مورد امنیت شان به آن ها داده شده بود.

فرهاد مشیری در تلاش برای فروش اورتون به قیمت 500 میلیون پوند

به گفته روزنامه گاردین، مشیری اکنون به دنبال یک استراتژی برای خروج از اورتون بعد از ۷ سال است و قیمتی حدود ۵۰۰ میلیون پوند را برای فروش باشگاه تعیین کرده است. اما باشگاه با انتشار ویدیویی بعد از اعلام این خبر پیش از باخت روز شنبه به وستهام، اعلام کرد که مشیری قصد فروش باشگاه را ندارد. این تاجر ایرانی-بریتانیایی به دنبال سرمایه گذاری خارجی در باشگاه بوده اما اکنون می گوید که به دنبال فروش کلی باشگاه است. او آماده است که پیشنهادهای فروش کلی یا جزیی را مد نظر قرار دهد و تعدادی خریدار بالقوه از علاقه خود به خرید باشگاه گفته اند.

فرهاد مشیری در تلاش برای فروش اورتون به قیمت 500 میلیون پوند

این خبرها در حالی است که مشیری بودجه ای را به ساخت استادیوم جدید اورتون اختصاص داده که در حال حاضر در منطقه برملی-مور داک در حال ساخت است. اما اکنون او می خواهد این بودجه را بیرون کشیده و از مرسی ساید برود. ساخت ورزشگاه جدید دستکم ۵۵۰ میلیون پوند هزینه در پی خواهد داشت. تیم مالکان باشگاه اورتون به رهبری مشیری حدود ۷۰۰ میلیون پوند روی خرید بازیکنان جدید هزینه کرده است اما نتیجه مناسبی در زمین حاصل نشده است. این هزینه های سنگین شامل خرید آمادو اونانا به مبلغ ۳۱.۵ میلیون پوند، الکس آیووبی به مبلغ ۲۸ میلیون پوند، یری مینا به مبلغ ۲۷ میلیون پوند، مایکل کین به مبلغ ۲۵ میلیون پوند و مویزه کین به مبلغ ۲۴ میلیون پوند می شود.

فرهاد مشیری در تلاش برای فروش اورتون به قیمت 500 میلیون پوند

اورتون در فصل ۲۰۱۴/۱۵ فصل را در رتبه یازدهم به پایان رساند و پس از آن بود که مشیری کنترل کامل باشگاه را در دست گرفت. از آن زمان به بعد آن ها توانسته اند سه بار در جایگاه ده تیم اول جدول قرار بگیرند اما در دو فصل اخیر برای بقا تلاش کرده اند. اورتون در طول این سال ها مربیان بسیاری را عوض کرده است، از رونالد کومان، سم آلاردایس، مارکو سیلوا تا کارلو آنجلوتی، رافا بنیتز و اکنون فرانک لمپارد. مارسلو بیلسا، سرمربی سابق لیدز یونایتد اصلی ترین گزینه برای رهبری تافی هاست در شرایطی که تیم مرسی سایدی تلاش دارد از منطقه سقوط فرار کند.

فرهاد مشیری در تلاش برای فروش اورتون به قیمت 500 میلیون پوند

در شرایطی که اورتون به دنبال سرمربی جدید است، این تیم یک بار دیگر در به خدمت گرفتن بازیکن شکست خورد و روز سه شنبه اعلام شد که هدف اصلی این باشگاه در فصل نقل و انتقالات، آرنو دانجوما که به پیوستن به این باشگاه نزدیک شده بود، به تاتنهام پیوسته است. این ستاره ۲۵ ساله هلندی حتی در ورزشگاه گودیسون پارک حضور یافته و تست های پزشکی را انجام داده بود و همه چیز برای انتقال او از ویارئال به اورتون آماده به نظر می رسید. اما در شرایطی که هنوز قرارداد امضا نشده بود، تاتنهام در طی تنها ۱۱ ساعت توانست دانجوما را طی قراردادی قرضی از ویارئال به خدمت بگیرد.

فرهاد مشیری در تلاش برای فروش اورتون به قیمت 500 میلیون پوند

در بازی های پیش رو نیز شرایط برای اورتون منماسب نیست و این تیم بازی های سختی پیش رو دارد، از جمله بازی ۴ فوریه مقابل آرسنال که قوی ترین تیم این فصل لیگ برتر انگلیس بوده و با اختلاف در صدر قرار دارد. آن ها در ادامه به مصاف لیورپول رفته و بعدتر نیز از لیدز و استون ویلا میزبانی خواهند کرد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود