درآمدزایی از روشی باورنکردنی؛ ۱۸۰ هزار دلار در ازای اهدای مدفوع خود!

درآمدزایی از روشی باورنکردنی؛ ۱۸۰ هزار دلار در ازای اهدای مدفوع خود!

تعداد دفعات مدفوع کردن، از ۳ بار در روز تا ۳ بار در هفته کاملاً طبیعی است و این موضوع در هر فردی متفاوت است. مدفوع ما سرنخی مهمی درباره ی وضعیت کلی سلامتی مان است. گرچه کارکرد اصلی آن خلاصی بدن از فضولات خود است، اما می تواند فایده ی دیگری هم داشته باشد که شاید نجات بخش باشد.

پیوند مدفوع شاید اختراعی امروزی به نظر برسد، اما تاریخ چیز دیگری می گوید. قدمت این ایده می تواند به ۱،۷۰۰ سال پیش بازگردد، زمانی که یک محقق چینی باستانی به نام جی هونگ از «سوپ زرد» برای درمان بیماران مبتلا به اسهال استفاده می کرد.

به طور خلاصه، پیوند میکروبیوتای مدفوع به معنای انتقال مدفوع فردی سالم به درون روده های فردی بیمار جهت بازگرداندن تعادل به جمعیت باکتری های سالم او است. وقتی به اندازه ی کافی باتری مفید در روده های خود داشته باشیم، باکتری های مضری که باعث بیماری می شوند، تحت کنترل باقی می مانند. این امر به بدن ما در مقابله با عفونت های فعلی و شاید حتی عفونت های آتی کمک می کند.

Human Microbes، شرکتی که در سال ۲۰۲۰ در آمریکا تأسیس شد، یک شبکه ی اهدای مدفوع است که هدف آن پیدا کردن باکیفیت ترین مدفوع با اثرگذاری بالا در برابر بیماری های مزمن متعدد است.

افراد می توانند با هر بار اهدای مدفوع خود ۵۰۰ دلار از این شرکت دریافت کنند و یا در صورت اهدای روزانه می توانند در سال تا ۱۸۰ هزار دلار از این طریق درآمد داشته باشند. کار اهدا به صورت کاملاً ناشناس صورت می گیرد و تمامی هزینه های آن برعهده ی شرکت است.

نکته اینجا است که این شرکت به دنبال آن یک دهم درصد افرادی است که از سلامت کافی برای آنکه اهدا کننده ی باکیفیتی محسوب شوند، برخوردارند.

بیشتر بخوانید:

با انواع شکل مدفوع و علت هر یک آشنا شوید

رنگ مدفوع چه نکاتی را در مورد سلامتی ما آشکار می کند؟

چرا قهوه مدفوع آور است؟

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • شمامه بهمن ۱۰, ۱۴۰۱

    ای خاک تو سرشون همون بیمارا بمیرن بهترازاینه که 💩بخورن