جنجال دیپلم افتخار خط خورده هومن برق نورد از جشنواره فیلم فجر؛ ماجرا چه بود؟

جنجال دیپلم افتخار خط خورده هومن برق نورد از جشنواره فیلم فجر؛ ماجرا چه بود؟

حواشی جشنواره فیلم فجر چهل و یکم گویا حتی پس از به پایان رسیدن این رویداد نیز تمامی ندارد و این بار انتشار تصویری از دیپلم افتخاری که هومن برق نورد در اختتامیه جشنواره دریافت کرد، خبرساز شده است.

محسن تنابنده روز گذشته تصویری از دیپلم افتخار هومن برق نورد را در اینستاگرام خود منتشر کرد که نشان می دهد این دیپلم افتخار به صورت دستنویس با خطی ناخوانا و بدون امضای دبیر جشنواره به برق نورد تعلق گرفته بود. همچنین آثار استفاده از لاک غلط گیر نیز در این دیپلم افتخار دیده می شود.

هومن برق نورد این دیپلم افتخار را برای بازی خود در فیلم «سینما متروپل» دریافت کرده است.

محسن تنابنده در پست خود به کنایه نوشت:

هومن جان تبریک. تو شایسته بهترینهایی. فقط جان مادرت این دیپلم افتخار رو به دلایل زیر جایی رو نکن.

۱- اولاً لاک گرفتگی داره.

۲- دوماً تو هومن برق نوردی نه هومن برق نور. تازه اگه همینم قابل خوانش باشه.

۳- سوم و مهم تر از همه امضای دبیر جشنواره رو نداره و به نظر میاد خودت این دیپلم ردی رو جعل کردی.

همچنین تصویر دیگری از دیپلم افتخاری که پژمان جمشیدی برای بازی خود در فیلم «یادگار جنوب» دریافت کرده است، در فصای مجازی منتشر شد که نشان می دهد دیپلم افتخار جمشیدی نیز وضعیت مشابهی داشته است.

پس از انتشار گسترده ی این تصاویر در فضای مجازی که انتقاد و تمسخر کاربران را به دنبال داشت، دبیر جشنواره فیلم فجر، مجتبی امینی، بدون هیچ توضیحی تصویر دیگری از دیپلم افتخار هومن برق نورد را در استوری اینستاگرام خود منتشر کرد. در این تصویر دیپلم افتخار برق نورد به صورت تایپ شده با امضای دبیر جشنواره بود.

پس از واکنش دبیر جشنواره فجر، ایرنا خبرگزاری رسمی دولت، با انتشار مطلبی به انتقاد از محسن تنابنده پرداخت.

ایرنا در مطلب خود مدعی شد تصویر منتشر شده توسط تنابنده نسخه ی پیش نویس دیپلم افتخار برق نورد بوده که معلوم نیست عکس آن چطور به دست تنابنده رسیده و برندگان جشنواره نسخه ی اصلی تایپ شده را دریافت کرده اند.

با وجود ادعاهای خبرگزاری ایرنا، ساعاتی بعد، روابط عمومی جشنواره فیلم فجر ضمن اذعان به اشتباه صورت گرفته در آماده سازی دیپلم افتخار برندگان جشنواره اعلام کرد نسخه ی اصلاح شده ی دیپلم ها برای برندگان ارسال و از آن ها عذرخواهی شده است.

مسعود نجفی، مدیر روابط عمومی جشنواره فجر شب گذشته در واکنش به تصاویر منتشر شده از دیپلم افتخار برندگان جشنواره گفت: «به دلیل حساسیت‌های این دوره و به دلیل لو نرفتن اسامی برگزیدگان، جلسه جمع‌بندی داوران ساعتی قبل از مراسم اختتامیه برگزار شد که تا دقایقی قبل از مراسم ادامه داشت و به دلیل تکثر جوایز نسخه چک نویس بدون امضای دبیر سهواً در برخی از لوح‌های تقدیر قرار گرفت.»

مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر ادامه داد: «امروز (یکشنبه ۲۳ بهمن‌ماه) نسخه نهایی ارسال و از آن‌ها عذرخواهی شد.»

وی تأکید کرد: «جلسه نهایی داوران در سال‌های گذشته یک روز قبل از مراسم انجام می‌شد و فرصت کافی برای آماده‌سازی لوح‌ها وجود داشت که امسال این زمان برای آماده‌سازی با توجه به زمان برگزاری جلسه جمع بندی هیأت داوران قبل از اختتامیه محدود بود.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود