روزهای سخت عزت اللّه پورقاز؛ کاپیتان تیم فوتبال «هوادار» سوگوار مرگ فرزندش شد + ویدیو

روزهای سخت عزت اللّه پورقاز؛ کاپیتان تیم فوتبال «هوادار» سوگوار مرگ فرزندش شد + ویدیو

عزت الله پورقاز مدافع ۳۵ ساله تیم فوتبال هوادار تهران، که پیش از این در تیم سپاهان اصفهان بازی می کرد، خبر بچه دار شدن خود را در شادی بعد از گل به همه اعلام کرده بود. اما زمان زیادی از اعلام این خبر نگذشته بود که کاپیتان فعلی تیم هوادار تهران در کمال تاسف سوگوار فرزند از دست رفته خود شد.

فرزند عزت الله پورقاز درگذشت
شادی پس از گل عزت الله پورقاز که با آن خبر بچه دار شدن خود را اعلام کرد

کاپیتان پیشین سپاهان که در فصل جاری و با پیراهن و بازوبند تیم هوادار، یکی از بهترین عملکردهای چند سال اخیر خود را زیر نظر ساکت الهامی به نمایش می‌گذارد، پس از به ثمر رساندن تگ گل پیروزی بخش و سه امتیازی بنفش‌ها برابر ذوب آهن در تهران، شادی گل خود را در حرکتی جالب و احساسی، به فرزندی که در راه بود تقدیم کرد و پدر شدن خود را بدین شکل اعلام کرد.

او بار دیگر و در دیدار برابر آلومینیوم در تهران نیز پس از به ثمر رساندن گل با بوسیدن حلقه خود به نشانه وفاداری، گل دیگر خود را به نوعی این بار به همسر باردارش تقدیم کرد.

فرزند عزت الله پورقاز درگذشت

اما در نهایت این اتفاق تلخ باعث شد تا پورقاز در غم از دست دادن فرزند خود به سوگ بنشیند. کاپیتان هوادار که چند روزی بود با مشکل بزرگ پیش آمده دست و پنجه نرم می‌کرد با دشواری خود را به آخرین تمرین بنفش‌ها پیش از دیدار برابر تراکتور رساند و در این بازی هم به میدان رفت.

فرزند عزت الله پورقاز درگذشت

اما او نتوانست در بازی تیم هوادار مقابل پرسپولیس در استادیوم آزادی در ترکیب تیمش حضور یابد. ساکت الهامی پیش از شروع این بازی در رختکن از هم‌تیمی‌های عزت خواست در مصاف با پرسپولیس با همه توان بازی کنند و در صورت پیروزی، این برد را به کاپیتان تقدیم کنند. این اتفاق رخ داد و ساکت الهامی بعد از برد در برابر پرسپولیس این پیروزی را به کاپیتان تیمش تقدیم کرد.

سرمربی تیم هوادار در کنفرانس خبری بعد از بازی مقابل پرسپولیس گفت: «این پیروزی را به عزت پورقاز تقدیم می‌کنیم که روزهای سختی را سپری می‌کند. او بداند که کنارش هستیم و امروز ثابت کردیم برای او جان می‌دهیم. پورقاز بداند همیشه عزیز است و برای همسرش آرزوی سلامتی دارم.»

مدافع میانی و کاپیتان تیم هوادار، این فصل با ۴ گل و ۳ پاس گل، موثرترین بازیکن این تیم بوده است. در غیاب او همان‌طور که پیش‌بینی می‌‌شد، مسعود شجاعی در ترکیب ثابت تیم هوادار به عنوان کاپیتان وارد میدان شد.

بیوگرافی عزت الله پورقاز

فرزند عزت الله پورقاز درگذشت

عزت الله پورقاز در ۱ فروردین ماه سال ۱۳۶۶ در روستای سیجوال در جوار بندرترکمن استان گلستان متولد شد. پورقاز قبل از تیم سپاهان برای تیم های ایران جوان بوشهر و اتکا گلستان توپ زنی کرده است. حالا بعد از سپاهان او در تیم هوادار بازی می کند. او در اردیبهشت ۱۳۹۴ به دعوت کارلوس کی روش به تیم ملی ایران دعوت شد.

عزت الله در تیم هایی نظیر اتکا گلستان و ایرانجوان بازی کرده است. البته در سپاهان نیز بسیار خوش درخشید ولی در سال ۱۴۰۰-۱۴۰۱ با این تیم به مشکلاتی برخورد و به تیم هوادار رفت.

دروازه‌بانی عزت الله پورقاز در تیم ملی

فرزند عزت الله پورقاز درگذشت

در بازی تیم ملی با گوام در تاریخ ۲۶ آبان ۱۳۹۴ او که در مسابقه حضور داشت و در ترکیب اصلی قرار داشت. در دقیقه ۷۱ علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی با دریافت کارت قرمز مستقیم اخراج شد. به دلیل اینکه تعویضی های تیم ملی تمام شد. پورقاز لباس دروازه بانی پوشید و درون دروازه قرار گرفت. این بازی با نتیجه ۰-۶ به نفع ایران تمام شد.

کمک به سیل زدگان شهرهای ترکمن

پورقاز بازیکن ایرانی که اصالتا ترکمن می باشد و با سردار آزمون دیگر فوتبالیست محبوب کشورمان اهل استان گلستان هستند. پورقاز به بهانه کمک به سیل زدگان شهر آق قلا اردوی تیمش را ترک کرد و شبانه از اصفهان راهی شمال کشور شد.

فرزند عزت الله پورقاز درگذشت

او حتی پس از سیل آق قلا در یک مصاحبه با خبرنگاران گفت خواستار توجه بیشتر به صدا و سیما است. او خواست که دولت به سیل زدگان شهرهای ترکمن صحرا کمک کند. با وجود اینکه در اردوی تیم سپاهان نیز منتظر بازی ذوب آهن بود با کسب اجازه از امیر قلعه نویی راهی شهر آق قلا شد تا به مردم سیل زده این شهر کمک کند. در این روزهای سخت کنار هم استانی های خودش باشد.

مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود