تاریخچه و معرفی برند آدیداس

تاریخچه و معرفی برند آدیداس

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

آدیداس یک هلدینگ آلمانی چند ملیتی است، که در سال ۱۹۴۸ توسط آدولف داسلر پایه گذاری شد، او از طریق همکاری با برادرش در سال ۱۹۲۴ شروع به تولید کفش های ورزشی کرد، این شرکت در ایالات بایرن قرار دارد و در زمینه تولید انواع لباس، تجهیزات ورزشی و لوازم لوکس فعالیت می کند. سه شرکت تولید پوشاک ورزشی ریبوک ، گلف تیلورمید و شرکت راک پورت زیر مجموعه های هلدینگ آدیداس محسوب می شوند، شرکت آدیداس بزرگترین تولید کننده تجهیزات و همچنین لوازم ورزشی در قاره اروپا است و به همین علت خیلی از افراد همیشه به دنبال خرید کفش ادیداس هستند.

برادران داسلر

آدولف داسلر تولیدی کفش های خود را با لباسشویی مادرش بعد از جنگ جهانی اول به راه انداخت، در سال ۱۹۲۴ برادر او رودولف، به آدولف پیوست و این دو برادر در شهر هرتسوگن آوراخ همکاری خود را آغاز کردند. آدلف داسلر برای اولین بار در المپیک سال۱۹۳۶ به دهکده المپیک رفت تا بتواند قهرمان المپیک آمریکایی _آفریقایی را متقاعد سازد که از کفش های ورزشی برادران داسلر استفاده کند، جسی اونز پیشنهاد برادران داسلر را پذیرفت و در آن مسابقات توانست ۴ مدال طلا به دست آورد، جسی در سخنان خود اعلام کرد که برد چهار مدال طلا خود را مدیون کفش های برادران داسلر است! شاید یکی از دلیل هایی که این برند انتخاب اول خیلی از افراد برای خرید کتونی می باشد، همین شروع رویایی آنها بود!

تفرقه برادران داسلر

در زمان جنگ جهانی دوم اختلاف فراوانی میان برادران داسلر شکل گرفت ، که با هجوم متفقین اختلاف این دو برادر به اوج خود رسید،کارخانه تولید کفش برادران داسلر در دوره جنگ جهانی دوم به عنوان کارخانه تولید اسلحه فعال بود که در سال ۱۹۴۵ توسط نیروهای آمریکایی از بین رفت ، همسر آدولف داسلر ادعا کرد که این کارخانه تنها در جهت تولید کفش ورزشی فعالیت می کند و کارکنان،کارخانه تمایل دارند به تولید کفش ورزشی ادامه دهند، بعد از این سخنان نیروهای آمریکایی که آلمان را به اشغال خود درآورده بودند ، بیشترین خریداران کفش های کارخانه برادران داسلر به شمار می رفتند. در سال ۱۹۴۷ بعد از پایان جنگ جهانی دوم برادران داسلر به صورت رسمی از یکدیگر جدا شدند، در آن زمان رودی شرکتی به نام رودا تاسیس کرد که بعد از مدتی به پوما تغییر نام داد،آدلف داسلر نیز در سال ۱۹۴۹ شرکتی به نام آدیداس بنیانگذاری کرد ، هر چند که بیشتر افراد فکر می کنند آدیداس مخفف جمله هر روز درباره ورزش رویا پردازی می کنم است، اما در واقع نام شرکت مخفف نام آدولف داسلر تاسیس کننده برند آدیداس بود.

رقابت بنیانگذاران آدیداس

برادران داسلر بعد از جدایی رقابت شدیدی را با هم شروع کردند، این مسئله به قدر جدی بود که شهر هرتسوگن به دو بخش غیر رسمی تبدیل شد و به آن شهر لقب شهر گردن خم نسبت داده شد. در سال ۱۹۴۸ با شروع مسابقات تیم فوتبال آلمان رقابت این دو برادر برای فروش کفش های خود به بازیکنان افزایش یافت، بیشتر بازیکنان تیم ملی آلمان در مسابقات کفش پوما را انتخاب کردند تا اینکه در سال ۱۹۶۰، رادولف داسلر با پرداخت پول به هری دونده دو سرعت از او درخواست کرد که در مسابقات خود از کفش های پوما استفاده کند، پیش از این هری با برند آدیداس قرارداد بسته بود ،هری در مسابقات خود از کفش های پوما استفاده کرد و توانست مدال طلا المپیک را از آن خود کند، و در مراسم پایانی با برند آدیداس حاضر شد و همه افراد حاضر را شوکه کرد، این موضوع آدولف داسلر را به شدت عصبانی کرد و به همین دلیل برند آدیداس مسابقات المپیک را تحریم کرد.

پایان آدولف داسلر

آدولف داسلر در سال ۱۹۷۸ زمانی که ۷۷ سال داشت از دنیا رفت، تنها باز مانده او همسر و پسرش به نام هورست بود، بعد از فوت آدولف شرکت آدیداس به همسر او سپرده شد، در این هنگام پسرش هورست نیز در فعالیت های شرکت حضور داشت. در سال ۱۹۸۶ شرکت آدیداس تصمیم گرفت یک شعبه از برند خود را در کشور آمریکا تاسیس کند، این شرکت با کشف پتانسیل اصلی کشور آمریکا توانست بازار خود را به خوبی گسترش دهد، نخستین موفقیت این برند با اسنیکر سوپراستار که مخصوص بسکتبال تولید شده بود به دست آمد. کفش مورد علاقه گروه هیپ هاپ ران دی ام سی ، سوپراستارهای از برند آدیداس بود، این مسئله باعث شد اولین قرارداد میان گروه هیپ هاپ ران دی ام سی و شرکت آدیداس در تاریخ ثبت شود.

نکات مهم در هنگام خرید کتونی آدیداس

برای خرید کفش مناسب باید به نکات زیادی توجه کنید، برای مثال:

۱. مکان استفاده اگر مقصد شما خیابان های شهر و آسفالت است، باید کفشی را انتخاب کنید که مناسب و بادوام باشد، اما اگر می خواهیدپیاده روی کنید و یا از آن در باشگاه استفاده کنید، شاید کفشی در مدل کلود فوم برای شما مناسب باشد.

۲. شما نیاز به آزمایش دارید باید ببینیم که در چه ساعتی به دنبال استراحت هستید، زیرا با هر قدم انرژی از سمت زمین به پا باز می گردد، اما توجه داشته باشید که کفش هایی با کوسن های بسیار ضخیم کمی از کفش های معمولی سنگین تر هستند. با توجه به ورزش خودتون، کتونی مورد نظرتون رو انتخاب کنید. بسته به نوع فعالیت شما ممکن است این انتخاب متفاوت باشد.

۳. زیره کفش اگر پاهای شما دارای شکل خاصی هستند، باید کفشی را انتخاب کنید که با ویژگی های ظاهری شما همخوانی داشته باشد، آدیداس در این مورد انتخاب های زیادی را پیش روی شما قرار داده است.

بدون نظر

ورود