عمل زیبایی لب های پروانه ای چیست و چه خطری دارد؟

عمل زیبایی لب های پروانه ای چیست و چه خطری دارد؟

لب های پروانه ای جدیدترین ترند زیبایی لب است که در رسانه های اجتماعی محبوب شده است. لب‌ های پروانه‌ای هم در اینستاگرام و هم در تیک تاک طرفدارانی پیدا کرده و چهره های شناخته شده ای مانند لورن گودگر و کتی پرایس، هر دو عکس‌هایی از خود در حال انجام این عمل را به اشتراک گذاشته اند.

لب های پروانه ای

این عمل شامل حجیم کردن لب ها با استفاده از پر کننده های پوستی مانند بوتاکس شروع می شود، سپس لب ها با تأکید بیش از حد روی کمان کوپید توسط چسب بخیه (Steri-Strips) محکم می شود تا حالت تحمیل شده را به خود بگیرد. در نتیجه حالت بالایی لب به شکلی در می آید که ظاهر بال پروانه را به ذهن متبادر می کند.

لب های پروانه ای

با وجود استفاده این چهره های شناخته شده از تکنیک لب های پروانه ای و استقبال کاربران شبکه های اجتماعی، پیش‌بینی می‌شود که در ماه‌های آینده بسیاری از افرادی که مخصوصا از چهره های تلویزیونی الگو برداری می کنند، سراغ این روش بروند.

با این حال، نگرانی های قابل توجهی وجود دارد که این روش را پرخطر می کند. به طور خاص، استفاده از چسب بخیه در این تکنیک و حجیم شدن بیش از حد لب بالا باعث نگرانی هایی شده است.

لب های پروانه ای

دکتر دیپا پانچ، پزشک متخصص زیبایی در گفتگویی گفت که این درمانی نیست که او به بیمارانش توصیه می کند. به گفته او: «ترند لب های پروانه ای خطرناک است. چراکه این روش شامل پر کردن لب ها با فیلر و آنزیم حل کننده و استفاده از چسب بخیه در همان روز است که از نظر علمی انجام این کار منطقی نیست. به این خاطر که آنزیمی که برای حل کردن فیلر استفاده می شود باعث تورم بافت ها و التهاب می شود و معلوم نیست در هفته های آینده چه شکلی به خود می گیرند».

دکتر پانچ گفت که اگر در فکر انجام این روش هستید، مهم است که از خطرات آن آگاه باشید.

لب های پروانه ای

مهم است که توجه داشته باشید که آنزیم حل کننده نه تنها فیلر را حل می کند، بلکه می تواند اسید هیالورونیک طبیعی شما را نیز از بین ببرد، که عاملی کلیدی در حفظ رطوبت پوست است.

لب های پروانه ای

علاوه بر این، اثرات استفاده از نوار بخیه برای نگه داشتن این پرکننده پس از پر کردن بیش از حد آن کاملاً بیهوده و کاملاً غیربهداشتی است. استفاده از این نوارها، به طور قابل توجهی خطر ابتلا به عفونت را افزایش می دهد.

چنین حجم زیادی از فیلر تزریق شده، ساختار ظریف لب ها را مختل می کند و ممکن است ظاهری شبیه به نوک اردک ایجاد کند.

لب های پروانه ای

علاوه بر موارد بالا، برخی از کاربران تیک تاک، نگران این بودند که لب‌ های پروانه‌ای، نه فقط در دوربین، بلکه در زندگی واقعی چقدر خوب به نظر می‌رسند. بحث هایی هم در مورد یکنواختی لب و تورم ناشی از این روش نیز وجود داشت.

منبع: the sun
۳ نظر

ورود

 • کوروش اسفند ۲۹, ۱۴۰۱

  # انحرافات
  # اخرالزمان

 • ...... فروردین ۱, ۱۴۰۲

  مردشور ریختتونو ببرن .چه کاره اید که لب و لوچتونو اینطوری بسازید ؟گدای نگاه مردم .دچار کمبود عاطفی شدید .نیازمند تایید .بجای خرج این همه پول برای لب و لوچه روانتونو درمان کنید

 • امیر فروردین ۱, ۱۴۰۲

  بجاش چهار تا کتاب بخون یه چیزی بهت اضافه بشه ……