آیا رابطه جنسی روزه را باطل می‌کند؟

آیا رابطه جنسی روزه را باطل می‌کند؟

آیا سکس روزه را باطل می کند؟ آیا رابطه جنسی روزه را باطل می کند؟ با شروع ماه رمضان، این سوالی است که بسیاری در اولین روزهای ماه رمضان دارند. در ماه رمضان تکالیفی بر مسلمانان واجب است که تا حد توان باید به جا آورند. برخی چیزهایی که در شرایط عادی بدون مشکل است، در ماه رمضان جزو مبطلات روزه به شمار می آید. در این میان همسران نیز بر اساس شرایط خاص این ماه مبارک در زمان‌هایی که اجازه دارند و بر اعمال آنها آسیبی نمی‌زند از هم بهره مند شوند. اما آیا سکس  روزه را باطل می‌کند؟ رابطه جنسی یا زناشویی همسران در ماه رمضان در چه شرایطی جایز است؟

آیا سکس روزه را باطل میکند؟

انجام عمل زناشویی در روز و شب‌های ماه رمضان حرام نیست اما افراد روزه‌دار نمی‌توانند زمانی که روزه هستند، رابطه زناشویی برقرار نمایند زیرا برقراری رابطه جنسی برای افراد روزه‌دار حرام است و یکی از مبطلات روزه به شمار می‌رود.

آیا سکس روزه را باطل می کند؟

در این مطلب سوال و جواب و استفتائاتی از چند نفر از مراجع تقلید عظام برای شما آورده ایم که امیدواریم پاسخگوی مشکلات شما در این ایام مبارک باشد.

 • سؤال: اگر زن و شوهرى در روز ماه رمضان نزدیکى کنند، حکم آن- با توجه به جهل به این موضوع- چیست؟

پاسخ: آیت‌الله روحانی می‌فرمایند: اگر جهل داشته باشند که نزدیکى در روز ماه رمضان اشکال ندارد، روزه آن‌ها باطل نمى‌شود، ولى اگر احتمال دادند و یقین نداشته و عمل را انجام دادند، روزه باطل مى‌شود.

 • سؤال: اگر شخص روزه‌دار در اثر فراموشى آمیزش جنسى کند، آیا به روزه‌هایش ضرر می‌رساند؟

پاسخ: آیت‌الله خامنه‌ای می‌فرمایند: اگر فراموش کند که روزه است و آمیزش جنسى کند، روزه او باطل نمی‌شود، ولى هر لحظه که یادش آمد، باید فوراً از حال آمیزش خارج شود؛ وگرنه روزه‌اش باطل است.

 • سؤال: اگر شوهر با همسر خود در ماه رمضان جماع کند و زن نیز به آن راضى باشد، چه حکمى دارد؟

پاسخ: آیت‌الله سیستانی می‌فرمایند: دخول بدون انزال در ماه رمضان، مبطل روزه است.

 • سؤال: مردی که به هر علتی مثل مرض، روزه نمی‌گیرد، اگر همسر روزه‌دار خود را مجبور به جماع کند، روزه زن باطل است؟ و آیا کفاره دارد یا نه؟ کفاره آن به عهده چه کسی است؟

پاسخ: حضرات آیات بهجت و مظاهری می‌فرمایند: روزه او باطل می‌شود و کفاره روزه خودش و روزه زنش را باید بدهد. آیت‌الله بهجت در ادامه توضیح می‌دهند: ولى اگر زن در بین جماع راضى شود، بنابر احتیاط واجب مرد دو کفاره بدهد و زن یک کفاره و در هر صورت زن باید قضاى روزه آن روز را به‌جا آورد.

کفاره نزدیکی

 • سؤال: اگر در روز ماه مبارک رمضان زن و شوهر نزدیکی کنند، چه حکمی دارد و باید چه کاری انجام دهند؟ آیا باید روزه را قضا بگیرند؟

پاسخ: آیت‌الله خامنه‌ای می‌فرمایند: بر هر یک از آنان حکم افطار عمدى جارى است و علاوه بر قضا، کفاره هم بر هر دو واجب می‌شود؛ که عبارت است از شصت روز روزه یا اطعام شصت فقیر و یا دادن شصت مد طعام به شصت مسکین که سهم هر کدام، یک مد (ده سیر گندم یا جو یا برنج) است.

آیا سکس روزه را باطل میکند؟

عشق بازی  یا ملاعبه

سؤال: اگر مردى با همسر خود در روز ماه رمضان شوخى و ملاعبه کند، آیا به روزه‌هایش ضرر می‌رساند؟

پاسخ: حضرات آیات خامنه‌ای و مکارم‌شیرازی معتقدند: اگر دخول صورت نگیرد و منجر به انزال منى نشود، به روزه خللى وارد نمی‌کند و روزه باطل نیست.

آیت‌الله بهجت نیز می‌فرمایند: ملاعبه زن و مرد روزه را باطل نمی‌کند، اما ایشان در پاسخ به سؤال دیگری می‌فرمایند: اگر ملاعبه منجر به انزال شود، درصورتی‌که قصد انزال داشته یا عادت او در این کار این بوده که به انزال منجر مى‏‌شده، روزه وى باطل است، اما اگر منى انزال نشده و قصد انزال هم نداشته، اشکال ندارد. آیت‌الله روحانی نیز می‌فرمایند: احتلام ناخواسته موجب افطار نمى‌شود و روزه صحیح است.

آیت‌الله تبریزی در این ‌‌باره توضیح می‌دهند: چنان‌چه قصد انزال داشته، ولو بعد از شروع در ملاعبه، روزه‌اش باطل مى‌شود و هم‌چنین است اگر بداند یا احتمال بدهد که منى از او خارج مى‌شود. آیت‌الله مظاهری نیز معتقدند: آبی که در هنگام معاشقه از زن یا مرد خارج می‌شود، پاک است و روزه را باطل نمی‌کند.

آیا سکس روزه را باطل میکند؟

در وبسایت آیت الله مکارم شیرازی بحث باطل شدن روزه در اثر رابطه جنسی در قالب یک سری سوال و پاسخ آمده است که به شرح زیر است:

پرسش ۱: حکم روزه مردی که زنش روزه نیست ولی شوهر خود را مجبور به جماع میکند چیست؟ شوهر باید کفاره بدهد؟

پاسخ :کفاره ندارد.
پرسش ۲: نزدیکی کردن در ماه رمضان چه حکمی دارد؟
پاسخ: نزدیکی در حال روزه حرام است و روزه هر دو طرف را باطل می‌کند، حتی اگر منی بیرون نیاید، مشروط بر این‌که به مقدار ختنه‌گاه داخل شود؛ و اگر کمتر از آن باشد و منی هم بیرون نیاید باطل نمی‌شود و هرگاه شک کند که این مقدار داخل شده یا نه‌روزه‌اش صحیح است. ولی بعد از افطار تا سحر مانعی ندارد، البته باید تا قبل از اذان صبح غسل نمایند و سزاوار است در شب‌های شهادت پرهیز شود.
پرسش ۳: خانمی در وسعت وقت روزه قضای ماه مبارک رمضان گرفته است، قبل از ظهر شوهرش از او مطالبه تمکین دارد آیا تمکین بر او واجب است؟ و در صورت عدم اطاعت معصیت محسوب می‌شود و روزه‌اش صحیح است یا خیر؟
پاسخ : در فرض سؤال تمکین واجب است و عدم اطاعت معصیت محسوب میشود اما در صورت عدم تمکین هرچند کار خلافی مرتکب شده ولی روزه او صحیح است.
پرسش ۴:اگر مرد در ماه رمضان درخواست نزدیکی کند و تا اذان ‌وقتی باقی نمانده باشد در اینجا زن نباید تمکین کند؟
پاسخ :احتیاط در مسئله احتیاط واجب است و زن نباید تمکین کند.
پرسش ۵ :اگر در ماه مبارک رمضان زن وشوهر روزه دار در مقدار دخول اختلاف داشته باشند و زن مدعی است به کمتر از ختنه گاه و مرد بیش از آن و فرض دوم مرد مدعی است به کمتر از ختنه گاه و زن بیش از آن دخول صورت گرفته، حکم روزه برای طرفین در دو فرض چگونه است؟
پاسخ :هر کدام باید به وظیفه خود عمل کنند.
آیا سکس روزه را باطل میکند؟
پرسش ۶: جماع کردن برای فرد بیمار یا معذور در روز ماه رمضان چه حکمی دارد؟
پاسخ :کسى که از روزه گرفتن معذور است مکروه است با همسر خود جماع نماید.
پرسش ۷ :چنانچه فرد روزه‌دار از روی فراموشی یا اجبار نزدیکی باهمسر داشته باشد، حکم روزه‌ی او چیست؟
پاسخ :هرگاه از روى فراموشى جماع کند و یا از روى اجبار به‌طوری‌که هیچ اختیارى نداشته باشد، روزه باطل نمی‌شود، ولى چنانچه در بین جماع یادش بیاید، یا اجبار برطرف شود، باید فوراً ترک‏ کند و الّا روزه او باطل است.
پرسش ۸ :اگر شخص روزه‌دار لواط کند و جنب شود حکم روزه‌ی فاعل و مفعول چیست؟
پاسخ :برای فاعل و مفعول هر دو: اگر منی خارج شود روزه باطل است در غیر این صورت نیز بنابراحتیاط واجب روزه باطل می‌شود و در هر دو مورد بنابر احتیاط واجب کفاره جمع واجب است.
پرسش ۹ :اگر مرد با زن روزه‌دار نزدیکی کند جنب از حرام محسوب می‌گردد؟
پاسخ :در فرض سؤال، جنب از حرام است.
پرسش ۱۰ :اگر مرد روزه‌دار تقاضای دخول کمتر از ختنه‌گاه کند، آیا بر زن باردار که روزه نیست، تمکین واجب است؟ (ضمناً زن احتمال زیاد می‌دهد که مرد با این مقدار هم انزال می‌کند)
پاسخ :درصورتی‌که یقین به باطل شدن روزه شوهر ندارد باید تمکین نماید.
آیا سکس روزه را باطل میکند؟
پرسش ۱۱:اگر فرد روزه‌دار در ملاعبه باهمسرش، به‌صورت غیرارادی جنب شود و دو بار دیگر به همان صورت باهمسر خود ملاعبه نموده و اصلاً فکر نمی‌کرده، بازهم جنب شود و واقعاً در سه مورد اصلاً عمدی نبوده باشد، تکلیف او چیست؟
پاسخ :درصورتی‌که مطمئن بوده جنب نمی‌شود و اتفاقاً جنب شده است، روزه‌ی او صحیح است.
پرسش ۱۲ :شخصى به خیال این‌که در روز ماه مبارک رمضان، آمیزش با زوجه نه حرام است و نه‌روزه را باطل می‌کند، مرتکب آن شده است، آیا کفّاره هم دارد؟
پاسخ :در فرض سؤال فقط قضا دارد.
پرسش ۱۳:اگر شخصی در روزه مستحبی یا روزه قضا‌‌، جماع کند چه باید بکند؟
پاسخ :در روزه مستحبی کار خلافی نکرده اما روزه باطل می‌شود و در روزه قضا اگر بعدازظهر عمداً این کار را انجام دهد کفاره دارد و کفاره آن اطعام ده فقیر است و اگر نمی‌تواند ۳ روز روزه می‌گیرد.
پرسش ۱۴ :تماس جنسی (بدون دخول) باهمسر در حین روزه چه حکمی دارد؟
پاسخ :اگر دخول صورت نگیرد و انزال نشود روزه باطل نیست.

۹۱ نظر

ورود

 • آرش اردیبهشت ۶, ۱۳۹۹

  خداروشکر این مشکلمونم حل شد…

  • Hamed اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۹

   هیییییییییییی

 • احمد فروردین ۱۵, ۱۴۰۱

  چه خب

 • علی ولیزاده فروردین ۱۵, ۱۴۰۱

  وقتی داخل هر خونه ای حموم هست چرا باید مشکلی داشته باشه

  • نیایش رجبی فروردین ۱۶, ۱۴۰۱

   راست میگی

   • علی فروردین ۱۶, ۱۴۰۱

    حقوق بازنشستگان تامین اجتمایی زیرخط فقر است و این مهم آیا برای دولت اهمیت ندارد

  • ایمان فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

   کله من طاس است، از یک چشم هم بی بهره هستم،درکودکی بر اثر یک اتفاق کاملا غیر عمد ست چپ و پای راستم را از دست دادم،تکلیف من چیست آیا نزدیکی من و حاج خانوم حرام است،یا حلال ،،،راستی روزه بگیرم یا بر من واجب نیست ممنون میشم راهنمایی کنید ….منتظر شما ایمان

  • علیرضا فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

   دوستت دارم

 • "N مثل نحس" فروردین ۱۶, ۱۴۰۱

  ینیییی خاککککک

 • علی فروردین ۱۶, ۱۴۰۱

  الحمدلله .سوال بعدی..

 • ط فروردین ۱۶, ۱۴۰۱

  چه مطالب چرتی

  • یک مسلمون با ایمان فروردین ۱۹, ۱۴۰۱

   خب تویی که روزه نمیگیری و مسلمون نیستی چرا اومدی همشو خوندی؟؟

  • اسماعیل فروردین ۱۹, ۱۴۰۱

   مدت ۳۰ سال است بیماری صرع دارم ونمی توانم روزه بگیرم وازنظرمالی نمی توانم کفاره بدهم تکلیف من چیست؟باتشکر

   • سجاد فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

    خب نده،مجبوری

   • جعفر فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

    اگرواقعا مریض هستید وتوان گرفتن ندارید میتوانید بعدا که خوب شدید دوباره روزه بگیرید حالا اگرتوان مالی هم ندارید باید باید قضایی گرفته شودکفاره برای ترک عمدا روزه هستش کساییکه قصدا روزه میخورن وبهانه مریضی میارن قبل ماه رمضان سالم هستن ماه رمضان مریض میشن اینها گنا کبیره به حساب میاد

   • تبریز فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

    عزیز دل مراجعه کنید به رساله مراجع . اگر توان جسمی و مالی نداری ، سه بار استغفرالله بگو و به بندگی خود در مقابل خدا ادامه بده….

  • شیدا فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

   منو شوهرم هم روزه‌ایم هم دخول انجام میده و انزال هم داریم و به عقیده خودمون نیاز داشتیم و حرام نیست و روزه‌ما هم باطل نیس. هیچکدوم ازین حرفارو هم قبول نداریم

   • Mmmmmmmmmm فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

    عزیزم شیدا خانم شما به دستور خداوند که در قرآن اومده روزه میگیرید و در همین قرآن نزدیکی در هنگام روزه منع شده با چی لجبازی میکنید آخه . بعدم نوشته شب رتلطه رو برقرار کنید و غسل کنید این دیگه معضلی نیست که نشه حل کرد

   • تبریز فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

    تو بکارت ادامه بده بلکه دانشمندان بدون رگ تحویل دهید

   • عباس فروردین ۲۶, ۱۴۰۱

    فدات شیداجون

   • senator اردیبهشت ۱, ۱۴۰۱

    ایول به هردوتون

   • ج اردیبهشت ۳, ۱۴۰۱

    خوب قبل. سحری یا سر شب خودتونو خالی کنین که تو روزه تونم شکی نباشه

   • علی اردیبهشت ۵, ۱۴۰۱

    مشکل‌از تو هست نه شوهرت دیدت به جامعه شهوانی هست روزه به تو این قدرت رو میده که جلوی شهوت خود را بگیری که فردا روزی به شوهرت خیانت فیزیکی نکنی … و تا الان همه روزهات باطل هست و برو بهتر هست جلوی نفست رو بگیری تا ارادت قوی بشه انقدر گناه نکنی

 • علی فروردین ۱۶, ۱۴۰۱

  حقوق بازنشستگان تامین اجتمایی زیرخط فقر است و این مهم آیا برای دولت اهمیت ندارد

 • پری فروردین ۱۷, ۱۴۰۱

  مردم محتاج نان شب خودشون هستن اینا اومدن در مورد نزدیکی مردم نظر میدن
  تو این وضعیت مگر کسی هست که واقعا از ته دلش نزدیکی داشته باشه که شما اومدین حلال حرام میکنید
  برید ۱۰۰۰تا مشکل اساسی هست اونا را حل کنید

 • میرغلامعلی خشکنابی فروردین ۱۸, ۱۴۰۱

  با سلام خسته نباشید در اسلام هر چیزیی خلاف شرع
  اسلام باشد حرام هست
  بعد ار نماز صبح و ظهر و معرب و عشا درسته

 • کچل فروردین ۱۸, ۱۴۰۱

  برید نزدیکی کنید جمعیت زیاد شه خیلی حال میده

 • گاز فروردین ۱۸, ۱۴۰۱

  گاز ورمه گاز ورمه

  • ??? فروردین ۱۹, ۱۴۰۱

   Hy

  • علی فروردین ۲۱, ۱۴۰۱

   جالبه رابطه شوهر و زن هم حرام شد
   نویسنده نمیفهمم که فقط روزه رو باطل میکنه

  • عباس فروردین ۲۶, ۱۴۰۱

   ساقول

   • فلانی فروردین ۵, ۱۴۰۲

    به ما گفتن روزه بگیرید تا با فقرا همدردی کنید حالا کسایی که چیزی ندارند بخورن سکس که میتونن داشته باشن نه پولی لازم داره نه چیزی هرچیزی که خوبه رو حرام کنید حالا ?

  • ارضامند فروردین ۲, ۱۴۰۳

   قانون وقانون شرع ومراجع و…در مورد لواط قاری هیچ نظری ندارند%

 • علی فروردین ۱۹, ۱۴۰۱

  خدا را شکر/درود و سپاس فراوان به همه مراجع تقلید؟که راهنمایان دل هستند/ه خیلی زود و آسان و بدون داشتن محدودیت؟ این مشکل جنسی ملت ایران را حل کرد دید؟ایکاش مشکل معیشتی مردم هم به همین راحتی حل می‌شد؟درود به حامیان زیر گوووک…

 • Kamran فروردین ۱۹, ۱۴۰۱

  خیالتون راحت برین نزدیکی کنیین چیزی فقط نخورین

  • ترک قیزی فروردین ۱۹, ۱۴۰۱

   راست میگه????

   • فردین فروردین ۲۱, ۱۴۰۱

    تمام مشکلات حل کردید همین مونده حل نشده ما نون نداریم بخوریم همیشه در حالت روزه هستیم وهیچ تمایلی به مسائل زنا شویی نداریم بعد تو میگی دخول شود وقتی مشکلات مالی هست هیچ دخولی نیست حالا اگر خیلی عالمی حکم این چی است بی پولی دخول میشه یا نه

 • علی فروردین ۱۹, ۱۴۰۱

  به خودمان مربوطه

 • Amanda فروردین ۱۹, ۱۴۰۱

  چه چرندیاتی .. دیگه دغدغه مردم این حرفهای صد من یک غاز نیست .

 • امید فروردین ۱۹, ۱۴۰۱

  واقعا کسی که اعتقاد داره به فکر آمیزش جنسی تو ساعت روزه داریش میافته،!! اگه اینطوره به نظرم اصلا مومن واقعی نیست ، چون برای اینکار وقت بسیار هست،،،،

 • فری فروردین ۱۹, ۱۴۰۱

  ???? وای ازبس خندیدم از دست این دین دارای مملکت خودمون?? چه شعر هایی میگن

  • یاور فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

   بنظر من خوب بود ..من سوال بوده برام ولی نمی‌دونستم از کی باید بپرسم و روم نمی‌شده …..ممنون

 • فروردین ۱۹, ۱۴۰۱

  اگه ی بچه اینارو بخونه چی؟

  • یک مسلمون با ایمان فروردین ۱۹, ۱۴۰۱

   اره مثل شما

  • سعید ـــ اس فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

   برای این حضرات نسبت دوغ و دوشاب برای ما مردم هیچ است و اینگونه مسایل برای این حضرات از نان شب ضروری تر و الزامی تر است..!! اصلا قصدشان همین است که ذکر کردید..

 • رضا فروردین ۱۹, ۱۴۰۱

  کاش درد ملت این چیزا بود دردما این چیزانیست ما کمرمون زیرفشار گرونی شکسته اگه راه کار واسه این چیزا داریدبگید نه واسه دخول کردن

 • هادی فروردین ۱۹, ۱۴۰۱

  احسنت بر تو ای پاکدامن

 • ی بدبخ فروردین ۱۹, ۱۴۰۱

  بله خیلی مطلب مفیدی بود
  سما کی باشین برا خمو راس شدن مردم نظر بدین اصن جم کنین بابا

 • سید روزه گیر فروردین ۱۹, ۱۴۰۱

  من پروستاتم را بدلیل سرطان پیشرفته برداشته ام و بعد از این عمل هیچگونه خروج منی و ترشح حاصل نمیشه آیا نزدیکی امثال من روزه را باطل می‌کند یا نه

  • سجاد فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

   ن دادا تو مرده ای …..

 • محمودی فروردین ۱۹, ۱۴۰۱

  چقدر …هستند کسانیکه این سوال‌ها را مطرح می‌کنند روزه برای ترک این رفتارهای حیوانی در یکماه از سال است

  • ارضامند فروردین ۲, ۱۴۰۳

   قانون وقانون شرع ومراجع و…در مورد لواط قاری هیچ نظری ندارند%

 • صفر فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

  با عرض پوزش مزخرفترین سؤال ممکن بود. این که پرسیدن نداشت. فکر کردن هم نمیخواست، معلومه که نزدیکی روزه را باطل میکنه.

 • داور فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

  خوب بود ممنون سوالم بوده .وممکنه برای هر کسی اتفاق بیوفته

  • عدالت فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

   خیلی ها اگر با دزدی و کلاهبرداری….. و پول مردم….. از مجرمان بگیر تا قضات فاسد شریک مجرم مخصوصا تو شیراز…. تا…. تا هر شب نکنن ول کن نیستند
   ما هم حقمون رو مجرم و قاضی خورده نمی تونیم ازدواج کنیم…..
   پس این مطالب برای کی هست؟ چه چرت!!! مغزشون فقط این مسائل تو‌ هست…….. اون هم با پول چهار تا بدبخت

 • یاور فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

  بنظر من خوب بود ..من سوال بوده برام ولی نمی‌دونستم از کی باید بپرسم و روم نمی‌شده …..ممنون

 • رضا فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

  روزه داری برای مبارزه با خواهشهای نفسانی است نه فقط برای پرهیز از خوردن وآشامیدن. وقتی روزه هستی اینقدر باید به فکر مبارزه با نفس باشی که از هر کاری که نفس رو ارضا میکنه پرهیز کنی. اگر به خوردن بود که ما همه سال روزه ایم چون روزی یک وعده بیشتر غذانمیخوریم بقیه اش رو با یک تکه نان میگذرونیم

 • H فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

  سطح دغدغه هارو

 • توفیق فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

  اقایون روشنفکر که همش به فکر مشکلات مردم هستید لطفا این مطالب نخونید چون برای شماها نیست برای مردم عادی است شما معمولا وقتی حرف از دین ودینداری می شه فکر بدبختی ومشکلات مردم می افتید اما وقتی به کثافتکاریاتون می رسید مشکلات وبدبختی مردم یادتون می ره

 • چکاوک فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

  کاملا صحیح و مقبول است برای افراد روزه دار حرام است ولی افرادی که روزه نیستن مستحب است،با شرط محبت و عشق برن جلو انشالله که خیر است.

  • سید فروردین ۲۱, ۱۴۰۱

   تا خرند این قوم رندان خرسواری میکنن.وین خران در زیر ایشان آه و زاری میکنن،آگه کسی که اعتقادات محکم و پابرجایی داشته باشه شب رو برا نزدیکی…چه لزومی داره دهن روزه به فکر عشق بازی باشی؟؟!شب رو که خدا ازت نگرفتن آگه عاقل و بالغ باشی.

 • یونس فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

  چه مصخره

  • اخه خدا میخواد با شما چیکار کنه؟من مونوم اسفند ۲۴, ۱۴۰۲

   اسگلا وقتی مسلمون نیستید نیاید اینجا کسی زورتون نکرده مسلمون بشید وقتی میگید مسلمونیم یه ادابی داره که باید انجام بدید تو روزه میگن نزدیکی نکنید بزای خودتون میگن اون منی که میاد بیرون نجسه و بدنتون نجس میکنه بعد بدنتون درحال روزه ضعیفه و وقتی اون منی خارش میشه باعث میشه به بدنتون خیلی فشار بیاد و اسیب ببینه برا خودتون گفتن پلشتا بعدش هم نمیخواید نگیرید کسی زورتون نکرده

 • علی مددی فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

  چنان قحط سالی آمد اندر دمشق. که یاران فراموش کردنند عشـــق

 • 4 فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

  دراصل و ابتدا خداوند دستور داده که کلا رابطه جنسی درماه رمضان ممنوع و حرام است چه در شب و یا روز ولی بعدها خیلی از مسلمانان نمی‌توانستند این مسئله رو رعایت کنند خداوند تخفیف داد به هنگام افطار نزدیکی جایز هست بنابراین بهتر است که یک ماه روزه فعالیت جنسی صورت نگیرد

  • فاتح فروردین ۷, ۱۴۰۳

   لطفا منبع جمله اولتون؟

 • علیرضا فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

  سلام خیلی عالی بود ممنون میشم
  خدا دوستت دارم

 • عدالت فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

  احتمالا برای آفازاده ها و فامیلشون و دوستانشون….. و اجیر شده هاشون و مجرمان و مفسدان و دزدان و کلاهبرداران…… هیچ ایرادی نداره…… این افراد برای خودشون با صد نفر هم باشن ایراد نداره………. اما برای بقیه کلا ازدواج رو بد می دونن…. کاری به روزه و غیره هم ندارد.
  خدا لعنتتون کنه

 • رضا مقدم فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

  هرکدومتون یه چیزی میگید از آخوندی سوال کردم گفت مشکلی نداره البته گفت وقتی که نیاز دارید

 • خب روزه اتون باطله فروردین ۳۰, ۱۴۰۱

  پاسخ به شیدا

 • مننن اردیبهشت ۴, ۱۴۰۱

  شما کلاً برو بمیر راحت تری

 • نیازمند نزدیکی فروردین ۲۲, ۱۴۰۲

  الان تکلیف خودارضایی چی میشه؟ مگه روزه مال این نیست که حال فقرا رو درک کنیم آدم فقیر که نزدیکی نمیتونه داشته باشه پس خودارضایی میکنه پس خودارضایی حلاله و مشکلی نداره

 • سیف الله تیر ۳۰, ۱۴۰۲

  سکس

 • سیف تیر ۳۰, ۱۴۰۲

  سکس

 • امید اسفند ۲۲, ۱۴۰۲

  آخه کدوم زن و شوهر مسلمونی تو ماه رمضان به فکر…. هستن؟

  • فاتح فروردین ۷, ۱۴۰۳

   چه ربطی داره مگه آدم نیستن
   هوس همیشه هست در رمضان هم باید براش وقت گذاشت

 • ارضامند فروردین ۲, ۱۴۰۳

  تودنیای موازی ما انسانها حالت وصفت انسانیت مهم نه اسم آدم داشتن وخیانت وخسارت به منطق وراه واصفاتانسانی%

 • افشین فروردین ۲, ۱۴۰۳

  هیچگاه بینهایت واصول محض ریاضی ۱ واحد و۰و….وخدا وپیغمبر وملاءک هدف نیستند بلکه وسیله های درحد یک اندازه وخط واسم وعدد جایگاه مختص انرژیند وتنها وتنها خودشناسی درانسانیت موازی انرژی هدف سودمند وبی کاستهای فتوژنتیک تحمیل شده احاطه شده است%