گواهی کولورکتال یا رابطه مقعدی چیست؟

گواهی کولورکتال یا رابطه مقعدی چیست؟

گواهی کولورکتال چیست؟ رابطه مقعدی همچون رابطه واژنی اثراتی بر جای می گذارد و پزشکی قانونی در صورت دستور دادگاه می تواند با معاینه ی مقعد نسبت به برقراری رابطه جنسی در این ناحیه اظهار نظر نماید و نتیجه ی معاینه را در قالب گواهی کولورکتال یا سلامت مقعد ارائه کند.

معاینه برای گواهی کولورکتال بیشتر در خصوص تجاوزات جنسی صورت می گیرد و در صورتی که شکایتی مبنی بر رابطه نامشروع شده باشد دادگاه دستورات لازم در خصوص صدور گواهی کولورکتال را به پزشکی قانونی خواهد داد.

گواهی کولورکتال چیست؟

رابطه مقعدی در مواردی باعث خونریزی و آسیب دیدگی شدید بافت مقعد می شود و در طولانی مدت ممکن است بیماری هایی نیز به دنبال داشته باشد.

جدا از انواع عفونت هایی که امکان جذب مستقیم آن ها از طریق مقعد وجود دارد و می تواند باعث انواع بیماری های عفونی و التهابی شود، مدت زمان و میزان ترمیم بافت بستگی به حساسیت این ناحیه و تعداد دفعات انجام دخول و فاصله ی زمانی تکرار و شدت آن دارد.

گواهی کولورکتال

آیا امکان تشخیص رابطه مقعدی وجود دارد؟

رابطه مقعدی ممکن است آثاری بر جای بگذارد که پزشک زنان هم هنگام معاینه ی پرده بکارت متوجه آن شود اما معمولاً در آزمایش بکارت، مقعد مورد بررسی قرار نمی گیرد.

تشخیص دخول مقعدی در صورت کثرت تعداد دفعات انجام این عمل امکان پذیر است. اگر تعداد دفعات دخول کمتر از ۲ یا ۳ بار باشد، انتظار مشاهده ی علائم را نمی توان داشت. اما اگر تعداد دفعات انجام آن بیشتر باشد علائمی را می توان در این ناحیه مشاهده کرد، مثل از بین رفتن چین های مقعدی و صاف تر شدن پوست اطراف مقعد، ورم کردن دور مقعد، ضخیم شدن پوست اطراف و داخل مقعد.

علت خارش مقعد چیست و چطور آن را درمان کنیم؟

اگر فرد مفعول به صورت مداوم رابطه مقعدی داشته باشد، این ضخیم شدگی پوست تا رکتوم یا همان راست روده امتداد دارد و شقاق های بهبود یافته ی قبلی به صورت خطوط کمرنگ در محل چین ها دیده می شود.

در رابطه ی مداوم، مقعد مفعول شکلی قیفی مانند پیدا می کند، گویی که مقعد به طرف داخل کشیده شده باشد. شل شدن اسفنکتر خارجی مقعد (ماهیچه ای که کار بستن مقعد را برعهده دارد) نیز نشان دهنده ی دخول مداوم مقعدی است.

گواهی کولورکتال

در معاینه گوهی کولورکتال به حالت مجرای مقعدی هم توجه می شود. دخول مقعدی ممکن است باعث تغییر شکل مجرای مقعدی، ایجاد بواسیر و هموروئید، زوائد گوشتی کوچک در اطراف مجرای مقعدی، زگیل های کوچک، بیرون زدن قسمتی از بافت از مقعد، گشاد شدگی اندک مجرای مقعدی و غیره شود.

ورزش کِگِل؛ نحوه انجام آن و فواید این تمرین برای تقویت عضلان کف لگن

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۷ نظر

ورود

 • من خرداد ۲۹, ۱۴۰۰

  یه سوال از خانم های سایت
  در صورت درخواست خاستگار ، آیا دخترا قبل ازدواج حاضر میشن برن پیش متخصص هیپنوتیزم تا از روابط دوران مجردیشون در حالتی که هیپنوتیزم شدن، ازشون سوال پرسیده بشه؟
  اگه خود شخص خاستگار حاضر به چنین کاری باشه که این تست رو خودش انجام بشه ، و متقابلا از خانم هم این درخواستو داشته باشه، آیا درخواست این کار از خانم، در صورتی که گفته باشه قبل ازدواج هیچ رابطه ای با پسر نداشته، کار اشتباهیه؟
  اگه میگین که این کار توهین به دختره، آیا تست اعتیاد که از پسر گرفته میشه یه جور توهین به پسر نیست؟

  • اش خرداد ۳۰, ۱۴۰۰

   شما اول دوره دبستانو دوباره بگذرون، روی دیکته ات کار کن بعد برو خواستگاری. فعلا زوده برات…

   • حیدر خرداد ۳۰, ۱۴۰۰

    هار هار هار

   • من تیر ۱, ۱۴۰۰

    حالا خواستگاری یا خاستگاری
    از کل این متن فقط همینو دیدین؟

  • نازنین شهریور ۲۶, ۱۴۰۰

   فک کنم شما با این دیدت و با این حجم از شکاک بودنت اصن نرو خاستگاری اگه به شخص مورد نظرت اعتماد نداری خب نرو خاستگاری مجبورت ک نکردن اگه هم داری این مزخرفات چیه؟ ب نظر من اون دختری ک شما ازش خاستگاری کردی خیلی خانوم بوده ک با این درخواستت نزده تو گوشت و از خونه پرتت نکرده بیرون

   • وحید اردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۱

    سلام
    کار اشتباهی نیست
    من زن بگیرم میبرم آزمایش بکارت و رابطه میگیرم
    چون این روزا با همه رابطه داشتن شده روشنفکری بعد که همون دختر موقع ازدواج می‌ره دنبال یکی که پرده بکارت بکاره براش و میگه گذشته مهم نیست
    ولی من گوشم پره چون دخترای امروزی موقع شوهر خودشونو جا باکره قالب میکنن

    • کیخسرو تیر ۲۷, ۱۴۰۱

     شمای نوعی آیا خودتون پیغمبری که از دیگران توقع امام بودن داری؟
     در بحث ازدواج نوعی تعهده یعنی از بعد ازدواج باید به هم وفادار باشن اینکه آدم تحقیق کلی بکنه خوبه ولی بخوای ته توی طرفو دربیاری که چند تا دوست داشته یا چند بار خودارضایی کرده راه به جایی نخواهی برد و عاقبتش روان گسیختگی است،چه بسا افرادی با زنان پاکدامنی ازدواج کردن که بر اثر سوء رفتار، همسرشون رو به بیراهه کشاندن و همینطور برعکسش

  • فرهاد مهر ۲۲, ۱۴۰۰

   داداش هر چقدر شکاک باشی حق داری ؛ تا زمانی که مطمئن نشدی ازدواج نکن چون زمونه بدی شده

   • غریبه فروردین ۴, ۱۴۰۱

    همه فقط میگن زمونه بدی شده یکم شما به کارای خودت فکر کن ببین چه کارا که نکردی ببین خود تو باعث نشدی زمونه به قول خودت خراب بشه؟؟؟اگع هم پرونده سفیدی داری پس نگران زمونه نباش کارما سر جای خودش هست خدا جواب خوبی رو با بدی نمیده

    • sasan مهر ۱۸, ۱۴۰۲

     من خودم پسرم
     پاکم و دوست دارم با آدم پاکی ازدواج کنم
     تا حالا حتی به نامحرم دست هم ندادم چه تو دانشگاه چه محل کار چه جامعه
     برای من خیلی مهمه طرف مقابلم هم گذشتش مثل خودم باشه
     اون خداست که توبه پذیره من توبه پذیر نیستم

 • نازنین شهریور ۲۶, ۱۴۰۰

  فک کنم شما با این دیدت و با این حجم از شکاک بودنت اصن نرو خاستگاری اگه به شخص مورد نظرت اعتماد نداری خب نرو خاستگاری مجبورت ک نکردن اگه هم داری این مزخرفات چیه؟ ب نظر من اون دختری ک شما ازش خاستگاری کردی خیلی خانوم بوده ک با این درخواستت نزده تو گوشت و از خونه پرتت نکرده بیرون

 • گیسو مهر ۲, ۱۴۰۰

  خوب تست اعتیاد یه مقوله جداس شما میتونی از ایشون تست اعتیاد بگیری نه هیپنوتیزم!!! ?

 • ترانه اردیبهشت ۹, ۱۴۰۱

  ببخشید من‌ یبوست زیاد میشدم و به اون‌علت بواسیر دارم الان ینی برم‌ دکتر میدونن ک از یبوسته یا میگن اره این رابطه مقعدی داشتع ک اینجور شده ?

  • **** خرداد ۴, ۱۴۰۱

   بواسیر گرفتن براساس دو چیزع
   یکی از طریق التهاب روده ایی، چرکی، عفونت، و یبوست شدید،
   اگر بواسیری که داری دلیلش یکی از اینها باشه خب پزشک تشخیص میده که این بیماره و دلیل بواسیر یکی از این دلایله…
   ولی اگر بواسیر گرفتع باشی بدون یکی از این دلایل پزشک تشخصی میدع کع بواسیرت براساس رابطه مقعدی هست…

 • بی نام آبان ۱۱, ۱۴۰۱

  ۱. آقایی که میگی تست اعتیاد گرفتن از آقایون توهین محسوب میشه، از خانمها هم مثل آقایون پیش از ازدواج تست اعتیاد می گیرن و جواب منفیش باید برای دفترخونه فرستاده بشه.
  ۲. آقایونی که به خودتون اجازه میدید از دخترا گواهی سلامت بکارت درخواست کنید، شما هم برید پیش متخصص اولوروژی و برای اعتیاد به خودارضایی و همین طور اعتیاد به رابطه مقعدی گواهی کولورکتال بگیرید.
  ۳. آقایی که انقدر ذهنت بیماره که میگی هیپنوتیزم … با دوستمون موافقم که ازدواج حالاحالاها زوده برای شما …

  • Lili آبان ۲, ۱۴۰۲

   چقدر مردهای ایرانی بیمارن پر از عقده و عزت نفس کم که بیشترش بخاطر القای رسانه و اجتماع در ارزش گذاری اقایونه اینهاباعث له شدن زن ایرانی شدن تمام دخترهای اطراف من دارن مهاجرت میکنن که با مردی خارجی ازدواج کنن به خانمهای ایرانی توصیه میکنم در جامعه بیمار مردان ایرانی خودشونو گرفتارنکنن که قبل ازدواج بگن رابطه عیب نیست ازت باج جنسی بگیرن بعد ازدواجم خودشون پاکن طرف نقابل بدکار و هنوز در پی تفکرراجع ب این مسائلن نه مسائلی بزرگتر خیلی به چیزهای پوچی فکرمیکنن خودتون و درگیراین مردانکنین مرد ایرانی هیچ احترامی برای زن قائل نیست حتی نحوه حرف زدن بازنهارو هم بلدنیستن

   • لطیفی اسفند ۲۸, ۱۴۰۲

    این دید مرد ستیزانه دختران و خانومای ایرانی تامل برانگیزه ، اونم وقتی اکثر دخترخانوما تاکید می کنم اکثرا دوست پسر دارند و رابطه جنسی قبل ازدواج ….. پس این تفکر مردستیزانه چه معنی داره !