آیا رنگ کردن مو روزه را باطل می‌ کند؟

آیا رنگ کردن مو روزه را باطل می‌ کند؟

در ماه مبارک رمضان که ماه مهمانی خدا و روزه داری است، افرادی که توانایی جسمی کافی دارند روزه می‌گیرند. بدون شک روزه‌دارها مبطلات روزه را می شناسند و از انجام آنها در زمانی که روزه هستند پیشگیری می کنند. نظرتان در مورد رنگ کردن مو چیست؟ آیا رنگ کردن مو روزه را باطل می کند ؟

شاید به دلیل بوی تند و تیز رنگ مو و وارد شدن غبار شیمیایی اکسیدان به حلق با خودتان فکر کنید روزه تان باطل می شود.

اما چیزهایی که باعث باطل شدن روزه می شود در رساله علمیه بیان شده است. رنگ کردن مو جزء کارهایی که باعث باطل شدن روزه می شود نیست و برای روزه دار اشکال ندارد موهای خود را رنگ کند .

حنا گذاشتن در هنگام روزه داری

اگر برایتان این سوال پیش آمده است که گذاشتن حنا که یک رنگ طبیعی و بدون مواد شیمیایی است چطور، باید به شما بگوییم پاسخ همان است که در مورد رنگ موی شیمیایی صدق می کند. در ماه مبارک رمضان و در حال روزه داری، گذاشتن حنا ( بر سر و دست و پا ) مشکلی برای روزه به وجود نمی آورد و مانند رنگ مو اشکالی ندارد. بنابراین، مومنان روزه دار در این ماه مبارک یا هر ماه دیگری می توانند بدون باطل شدن روزه شان حنا بگذارند.

پس، چه زنان و چه مردان روزه دار اگر موهای خود را رنگ یا حنا کنند روزه شان باطل نمی‌شود .

رنگ کردن مو

به شما پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

حکم روزه در ایام کرونا چیست؟ نظر مراجع در مورد روزه در ایام کرونا

فواید روزه برای سیستم ایمنی بدن؛ نظر پزشکان درباره گرفتن روزه در دوران شیوع کرونا

روزه کله گنجشکی چگونه گرفته می شود ؟

آیا دوش گرفتن روزه را باطل می کند؟

با کشورهایی که بیشترین و کمترین ساعات روزه‌داری را دارند آشنا شوید

آیا رابطه جنسی روزه را باطل می‌کند؟

یک نظر

ورود

  • Farhad اسفند ۲۴, ۱۴۰۲

    آیا حق مردم خوردن، دزدی، اختلاس، حیف و میل بیت المال، دروغ گویی، ریاکاری، چاپلوسی، فریب کاری، بر هم زدن امنیت و آسایش در زندگی مردم، واردات و انداختن جنس بنجل به انسان ها، سانسور بیخود، فیلتر بیخود، باعث تحریم شدن، طرفداری از تروریست ها، حیوان آزاری، دلالی، گول زدن، تحت فشار قرار دادن دیگران و قلدری، فحاشی، تهمت، زخم زبان و… هم روزه را باطل میکنند احیاننننننن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟