روایت مادر دنیز دایی از هوش بالای دخترش و موفقیت های تحصیلی چشمگیر او + ویدئو

روایت مادر دنیز دایی از هوش بالای دخترش و موفقیت های تحصیلی چشمگیر او + ویدئو

به تازگی مادر دنیز دایی، دختر بزرگ علی دایی، با انتشار پستی در اینستاگرام خود، هوش بالای دخترش را تحسین کرد و از موفقیت‌های خیره کننده او نوشت. به گفته او دنیز برای ورود به مدرسه‌ای در لندن که «آرزوی هر نوجوانی است» با کسب بیشترین امتیاز، رکورد زده بود. مهسا، مادر دنیز دایی همچنین از دیگر موفقیت‌های تحصیلی دخترش ازجمله تحصیل به عنوان شاگرد وی‌آی‌پی در دانشگاه آکسفورد نوشت.

مهسا خان‌پور با انتشار ویدئویی از کودکی دخترش در اینستاگرام خود نوشت:

در زمانی که که ورود به مدرسه (Harris Westminster Sixth Form) آرزو و رویاى هر نوجوانى در اینجا هست از طرف این مدرسه براى دنیز من بعد از مصاحبه دعوتنامه‌اى اومد که متن اون بدین شرح بود .. دنیز عزیز بالاترین رکورد ورودى براى ورود به این مدرسه در طول تاریخ این مدرسه ۴۴١ امتیاز بوده و شما در مصاحبه خود ۵٠١ امتیاز آوردید، خوشحال میشیم به ما افتخار بدهید و در مدرسه ما با بورسیه اى که به شما تعلق میگیره ثبت نام کنید.

او همچنین به دیگر موفقیت‌های دنیز اشاره کرد، ازجمله کسب عنوان «دومین دانش آموز برتر در سطح کل کشور انگلستان» و حالا که «جزو شاگردهاى وى آى پى دانشگاه آکسفورد از نظر رکورد امتیاز نمره ورودى است و نامه‌هاى خوش آمدگویى از طرف استادان سرشناس این دانشگاه دریافت کرده است».

همسر اول علی دایی کیست؟ مادر دنیز دایی کیست؟

همسر اول علی دایی کیست؟ مادر دنیز دایی کیست؟

صحبت های حاشیه ساز علی دایی درباره ازدواجش و واکنش دخترش دنیز

خرداد سال گذشته علی دایی، فوتبالیست پیشکسوت و پرافتخار ایرانی، در گفتگویی با عادل فردوسی پور صحبت هایی درباره ی ازدواجش مطرح کرد که واکنش دختر بزرگ ترش دنیز دایی و مادر وی را به دنبال داشت.

علی دایی اولین مهمان برنامه ی اینترنتی «فوتبال ۳۶۰» با اجرای عادل فردوسی پور بود و در بخشی از گفتگوی خود به زندگی شخصی اش پرداخت.

در حالی که پیش تر گفته شده بود علی دایی تاکنون دو بار ازدواج کرده و دختر بزرگش دنیز دایی را از همسر اول خود دارد و دختر کوچک ترش نورا دایی نیز ثمره ی ازدواج دوم او است، این فوتبالیست سابق در مصاحبه ی خود با فردوسی پور این شایعات را رد کرد و گفت تاکنون تنها یک بار در سال ۸۳ ازدواج کرده است. او همچنین درباره ی دخترانش گفت دنیز ۱۶ سال دارد و در انگلیس در کالج تحصیل می کند و به زودی به دانشگاه می رود و نورا نیز ۱۱ سال دارد و در ایران پیش پدر و مادرش زندگی می کند.

پس از انتشار صحبت های علی دایی درباره ی ازدواجش، دختر بزرگ وی دنیز دایی و همینطور مادر وی پست هایی در اینستاگرام خودمنتشر کردند که به نظر می رسید واکنشی به صحبت های دایی بود.

ابتدا دنیز دایی در پستی اینستاگرامی که با تصویری از کودکی او در کنار مادرش مهسا همراه بود نوشت به زودی ۱۸ ساله خواهد شد.

همسر اول علی دایی کیست؟ مادر دنیز دایی کیست؟

دنیز دایی در این پست نوشت: «امروز داشتم به این فکر میکردم که چیزی نمونده که ١٨ سالم بشه و نشستم عکسای بچگیمو دیدم که اینو پیدا کردم که خیلی هم دوستش دارم. فکر میکنم عکس تولد یک سالگیم باشه که اتفاقاً روزشم با تولد مامانم یکیه ، ٢٠ شهریور. خواستم با این عکس از اینکه همیشه هم دوستم بودی هم مامانم ازت تشکر کنم مامان مهسا جونم. مرسی بابت همه ی سختیا و از خود گذشتگی هایی که واسه من کردی. دوستت دارم.»

این پست با کامنتی از مادر وی مهسا نیز همراه شد.

همسر اول علی دایی کیست؟ مادر دنیز دایی کیست؟

سپس مادر دنیز دایی، مهسا هم پستی مشابه برای دخترش منتشر کرد.

او در این پست نوشت: «تقدیم به دخترم دنیز که کنون هیجده سال دارى با افتخار آفرینى در تحصیلات و سر بلندى همیشگى من و با داشتن شخصیت بالا و بى همتایت ، منو مغرورترین و خوشبختترین مادر دنیا کردى ، این متن بهانه اى براى قدردانى از تو نازنینم هست و تشکر مجدد از پیروزیهاى تحصیلیه اخیرت مرسى که هستى و مرسى که کارى کردى که همه جا مانند یک ستاره بى همتا بدرخشى.»

همسر اول علی دایی کیست؟ مادر دنیز دایی کیست؟

پیش تر گفته شده بود همسر اول علی دایی از آشنایان خانوادگی او بوده و پس از به پایان رسیدن زندگی مشترک این زوج، دخترشان دنیز به همراه مادر خود به انگلیس رفت. دنیز در کنار تحصیلات خود حرفه ی رقص را هم به طور جدی دنبال می کند.

دنیز هر از گاهی هم برای دیدار با پدر و خانواده ی پدری خود به ایران سفر می کند که تصاویر آن را در اینستاگرام خود به اشتراک می گذارد.

همسر اول علی دایی کیست؟ مادر دنیز دایی کیست؟
مهسا مادر دنیز دایی
همسر اول علی دایی کیست؟ مادر دنیز دایی کیست؟
دنیز دایی
همسر اول علی دایی کیست؟ مادر دنیز دایی کیست؟
دنیز دایی در کنار پدرش
همسر اول علی دایی کیست؟ مادر دنیز دایی کیست؟
دنیز دایی در کنار عمویش، محمد دایی

علی دایی سپس با یک طراح جواهرات به نام مونا فرخ آذری ازدواج کرد. گفته شده مراسم عروسی این زوج بسیار مجلل بود و هزینه ی زیادی صرف آن شد.

مونا فرخ آذری که همانند علی دایی اصالتا اهل اردبیل است، در سال ۱۳۵۶ در تهران به دنیا آمده و دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی صنایع غذایی است. او در یکی از مناطق شمالی تهران، گالری جواهراتی به نام «گالری نور» دارد.

علی دایی همچنین درباره ی مهریه ی همسر دومش گفته: «از آنجا که خانواده ی همسرم دارای اعتقادات ارزشمند اسلامی هستند، مهریه شان مثل مهریه حضرت فاطمه (س)، «آب» است. خیلی ها فکر می کردند که مهریه ی همسرم سکه های زیادی است، به قول این جدیدی ها!… اما با تفاهمی که بین ما بود، مهریه ضامن خوشبختی نیست، بلکه صداقت ها و حسن نیت ها، زمینه ساز یک زندگی مشترک است.»

ثمره ی این ازدواج، دختر دوم علی دایی، نورا دایی بوده است.

همسر اول علی دایی کیست؟ مادر دنیز دایی کیست؟
مونا فرخ آذری
همسر اول علی دایی کیست؟ مادر دنیز دایی کیست؟
علی دایی و همسرش در گالری جواهرت نور
همسر اول علی دایی کیست؟ مادر دنیز دایی کیست؟
نورا دایی
همسر اول علی دایی کیست؟ مادر دنیز دایی کیست؟
دنیز و نورا دایی

بیشتر بخوانید:

ماجرای دکمه سردست های گران قیمت علی دایی که از همسر جواهرسازش هدیه گرفت + ویدئو

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲۸ نظر

ورود

 • رضا جلوه خرداد ۱۶, ۱۴۰۱

  بابا چققققدر شما امت اسلامی گیجین و‌خنننننگ.
  بابا جان علی دایی دروغ نگفته واقعا ۱ بار ازدواج رسمیه شناسنامه ای کرده و ۲ تا دخترم داره
  دنیز خانم از زنی هستش که قبل از همسرش که الان زنه رسمیشه بوده و‌محصول یه مدت رابطه دوست پسر دوست دختریه علی دایی با مادر دنیز بوده یعنی نهایتا یک شب یه صیغه حلال خوندن و کار از کار یهو‌گذشته و دنیز به دنیا اومده
  حالا شاید ناخپاسته بوده ولی حالا چه بوده چه نبوده یه بچه اقایه دایی کذاشته تویه دامن این خانم که الان مادر دنیزه
  الان فهمیدین خنگاااااااا
  پس دایی ۱ بار رسمی ازدواج مرده و مادر نورا هستش و مادر دنیزم محصول یک شب رابطه و خوابیدن باهاش بوده حالاذشاید بعد از رابطه مادر دنیز نگفته باشه به دایی که اقا من حامله شدم و‌گذاشته مار از کار بگذره و هوس پول زده زیر دلش
  بفهمین نفهماااا

  • الهام خرداد ۱۷, ۱۴۰۱

   خنگن دیگه همش خودشونو به نفهمی می زنن برای همین جامعه اینطوری شده

  • نمیدونم خرداد ۱۸, ۱۴۰۱

   وای تو میفهمی همه نفهم

  • فرانک مرداد ۲۱, ۱۴۰۱

   عزیزم صیغه بودند صیغه حلال خداوند است و اگر بچه ای هم در صیغه متولد شود پاک و حلالزاده است چرا به قصد و زور میخواهید نعوذبالله صیغه را بد جلوه بدهید؟ خودت سرچ کن در گوگل سخنرانی مرحوم کافی درباره صیغه و خوب گوش بده اتفاقا این نشان دهنده اصالت یک فرد است که از راه حلال و شرعی وارد رابطه میشود نه از راه زناکاری که آتش جهنم سوزان را در پی دارد

  • جیجیل آبان ۱۲, ۱۴۰۲

   حرف مفت کنتور نمیندازه! علی دایی از سالهای سال مادر دنیز را صیغه داشت چرا دروغ میبافی اینقدر؟ یک شب خوابیدن چیه؟ چندین سال زن رسمی قانونی شرعی اش بوده صیغه قانونی و شرعی هست نفقه هم به عهده مرد هست مهریه هم تعلق میگیره چی میگی دیگه این وسط تهمت میزنی؟ تمام صفات زشتی هم که به مردم‌نسبت دادی خودت هستی

 • امیر اسماعیل پرتوی خرداد ۱۷, ۱۴۰۱

  چه یه بار ازدواج چه صد بار
  علی آقا آنقدر بزرگوار عزیز و مرد هستش که همه خودش و خانواده اش رو دوست داریم و بهش افتخار میکنیم

  • ناتالی آذر ۴, ۱۴۰۲

   کاش علی آقا که اینقدر مرددددددد هست جلوی دنیز را میگرفت که عکسهای عریانش را تو اینستاگرام نزاره که دست هر سرباز صفر کله کچلی عکسای دنیز هست زشته واقعن غیرت اردبیلی اش کجا رفته؟

 • ستار خرداد ۱۷, ۱۴۰۱

  واقعا کار دیگری در کشور ندارید به زندگی مردم سرک میکشید ؟بابا بخدا مردم درد مهمترین دارند کمی هم به کار جامعه و مشکلات جامعه رسیدگی کنید .زندگی دایی و همسر و فرزند امسال اینها به چه درد ما میخوره .بزارید زندگی خودشونو بکنند .

 • ع...حسن خانی خرداد ۱۷, ۱۴۰۱

  بخدا بجای اینکه با آبروبری وکنکاش تو زندگیه اسطوره فوتبال جهان وایران که باعث شد ملت فوتبالیه دنیا بفهمند کشوری بنام ایران هم هست اگر مرد وانسان هستید بیائید کمی از کارهای خیر خواهانه وکمک به افراد نیازمند وساختن ورزشگاه برای بچه های شهر خودش وخیلی کارهای دیگرش حرف بزنید چرا ببخصوص از روی حسادت غرض ورزی میکنید
  خدا شاهده منهم جناب دایی را مثل شما واکثرا فقط در زمین فوتبال از روی سکوها ویا از تلویزیون دیدم
  اما انسانیت وآدم بودن حکم میکنه حتی اگر ازروی دشمنی هم شده سعی در کوچک کردنه چنین بزرگمردی نکنیم
  یاحق

 • کاربر خرداد ۱۷, ۱۴۰۱

  بیخود کرده با اون بنده خدا رابطه داشته باردارش کرده الان زده زیرش، مگه آدم مادر بچشو انکار میکنه، این در واقع اول توهین به دخترش دنیزه، اون بنده خدا داره به تنهایی دخترشو بزرگ میکنه جایِ تشکرشه؟ دایی هر کی میخواد باشه تو فوتبال، قرار نیست هر اشتباهی کرد چون اسطوره فوتباله، کسی واکنشی نشون نده! در ضمن کسی سرک نمیکشه تو زندگیشون، خودش عنوان کرد این موضوع رو

  • اشکان خرداد ۱۹, ۱۴۰۱

   علی دایی، مادر بچه رو انکار نکرده اصلا صحبت از مادر بچه اولش نکرده. دوبار ازدواج رسمی رو منکر شده و عجیب هم نیس، صیغه اش بوده شما هم خیلی حرص نخور و واکنشی نشو! محبوبیت و عزتی که خدا به دایی داده چه به عنوان یه اسطوره بزرگ فوتبال و چه به عنوان یه خیّر بزرگ با این حرفها کم و زیاد نمیشه

  • نسیم آبان ۸, ۱۴۰۲

   صیغه ای بوده بابا !

 • پسته خرداد ۲۳, ۱۴۰۱

  زن اول ایشون خانم مهسا خانپور هستن که جالبه بدونید ایشون دختربرادر خانم زری خوشکام ستاره سینمای قبل از انقلاب هم میشن یعنی دختردایی لیلا حاتمی هستن
  مهسا خانم قبل از صیغه شدن با اقای علی دایی از شوهر قبلی اش امیر کفاش دوتا دختر بزرگ به اسم ملیکا و کیمیا داشت بعد از فوت اقای کفاش این خانم به واسطه دوستی صمیمی برادرش با علی دایی به مدت پنج سال صیغه علی دایی بود و یک پسر هم سقط کرد چون اصلن علی اقا از زن صیغه ایش بچه نمیخواست ولی دنیز را که حامله شد جار و جنجال به پا کرد و سقط نکرد و زایید علی اقا هم با مونا که دوشیزه و باکره بود اشنا شده بود و مونا هم دایی اش سخنگوی دولت و از خانواده سیاسیون و پولداررر بودن و جواهر سازی داشت و خواهرش دنا در کار صادرات آنتیک به اروپاست و خیلی پولدارن دیگه علی اقا هرچقدر زن صیغه ایش التماس و گریه زاری کرد افاقه نکرد و مهسا را ول کرد با دنیز و رفت مونا را گرفت!

  • مهرناز تیر ۳, ۱۴۰۱

   اگر بد بود چرا پنج سال باهاش رابطه داشت و اینکه خانومی ک قبلا یکبار ازدواج کرده چیزی از ارزش هاش کم میشه ک انقد باکره بودن زن دومش رو به رخ میکشید متاسفم برای لحن و طرز تفکر پوسیدتون که تو این عصر زن رو مثل کالا میدونید و مثل جنس اکبند و دست دوم تعریف میشه اگر خانوم هستید ک دیگه خیلی باید به حالتون تاسف خورد دوست عزیز!

   • یاشار تیر ۲۳, ۱۴۰۱

    متاسفانه مردهای ترک زن را مثل قوطی کنسرو میبینن که حتما و اکیدا درش را خودشون باید باز بکنند اگر این قوطی قبلن درش باز شده باشه را هیچ وقت ازدواج دائم نمیکنند به صورت صیغه موقت میزنن و علی دایی هم ترک اردبیل هست و از این قضیه مستثنی نیست دوست عزیز

  • کریم تیر ۲۴, ۱۴۰۲

   قطعا کار اون خانم هم درست نبوده، پول که وسط باشه، هر کسی ادای عاشقی در میاره و بچه هم این وسط مزید بر فسار واصرار برای ازدواج ناخواسته

 • ناشناس مرداد ۸, ۱۴۰۱

  فکر نکنم علی دایی صیغه کرده باشند از ایشان و خانواده شان بعید است. مادر دنیز با ایشان عقد دائم کرده ولی در دوران عقد باردار شده و منظور ایشان از ازدواج عقد+ عروسی باشد

  • فرانک مرداد ۲۱, ۱۴۰۱

   عزیزم صیغه بودند صیغه حلال خداوند است و اگر بچه ای هم در صیغه متولد شود پاک و حلالزاده است چرا به قصد و زور میخواهید نعوذبالله صیغه را بد جلوه بدهید؟ خودت سرچ کن در گوگل سخنرانی مرحوم کافی درباره صیغه و خوب گوش بده اتفاقا این نشان دهنده اصالت یک فرد است که از راه حلال و شرعی وارد رابطه میشود نه از راه زناکاری که آتش جهنم سوزان را در پی دارد

 • ناشناس مرداد ۸, ۱۴۰۱

  منطور ایشان از ازدواج عقد+ عروسی باشد

  • فرانک مرداد ۲۱, ۱۴۰۱

   نه خیر منظور ایشان همان صیغه یا ازدواج موقت است. چرا که خیلی واضح گفتن فقط یکبار آنهم با مونا فرخ آذری مادر نورا ازدواج دائم داشته اند پس در نتیجه با مادر دنیز صیغه موقت بوده است.
   عزیزم صیغه بودند صیغه حلال خداوند است و اگر بچه ای هم در صیغه متولد شود پاک و حلالزاده است چرا به قصد و زور میخواهید نعوذبالله صیغه را بد جلوه بدهید؟ خودت سرچ کن در گوگل سخنرانی مرحوم کافی درباره صیغه و خوب گوش بده اتفاقا این نشان دهنده اصالت یک فرد است که از راه حلال و شرعی وارد رابطه میشود نه از راه زناکاری که آتش جهنم سوزان را در پی دارد

 • Bahrami اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۲

  این طور که شنیده ها میگن این خانم یعنی مهسا بدون رضایت علی دایی بچه دار شده ، چون صیغه بوده ولی میخواسته خودش را آویزان علی دایی کنه به قصد پول دارشدن. در هر صورت این طور بچه دارشدن برای کسب پول و درآمد واقعا انسانی و اخلاقی نیست و رضایت طرفین برای فرزند آوری مهم هست. خب علی دایی هم بالاخره بچه رو پذیرفته ولی مادرش رو نبخشیده چون از اول ، از این خانم بچه نمی‌خواست و نیت ابن خانم رو فهمیده. پس حق با ایشونه و این که خرج این دختر و مادرش رو کاملا داره میده، دیگه چکار باید بکنه.

  • کمالی فرد آبان ۸, ۱۴۰۲

   چه زن زرنگی که با صیغه حامله شد و خودشو و دخترشو گردن علی دایی سوار کرد و عشق میکنن تو لندن 😜🤭

   • جیجیل آبان ۱۲, ۱۴۰۲

    تخمین ثروت علی دایی تو مجله فوربز بالای صد میلییییییییییییون دلاررررررر هست حتی اگه دو سه میلیون دلار هم به صیغه و بچش برسه کل زندگیشون تو این دنیا از لحاظ مادی تامین هست🥴 صد میلیون دلار میدونی یعنی چی؟ کل خاندانت بزارن رو هم صد میلیون دلار نمیشه

 • ش. رئیسی تیر ۲۴, ۱۴۰۲

  مادر دنیز متاسفانه خودشو به زور با آوردن بچه به علی دایی تحمیل کرد و الان هم با وجود اینکه شوهر سومش رو داره هنوز روی این دختر یعنی دنیز خیلی حساب باز کرده و مرتب با عکسی ازش توی اینستا مانور میده، و روی دو دختر از شوهر اول و قبلیش که خیلی بزرگترن خیلی کمتر مانو ر میده، بیشتر حسادت زنانه و خودنمایی است. به نظرم از اول کارش اشتباه بوده. خلاصه که طمع زیادی برای پول چیز بدیه و گاهی هم دردسر ساز میشه. دخترا و زنانی که فقط برای پول ازدواج میکنن گاهی باید توی هچل بیفتن تا عبرت سایرین بشن.

  • جیجیل آبان ۱۲, ۱۴۰۲

   آینده خودش و سه تا دخترش را ساخت کجا تو هچل افتاد؟ اتفاقا مادر دنیز باید الگوی تمام زنان صیغه ای بشه که فقط سراغ مردان ثروتمند و مجرد بروند ❤

  • ملیکا آبان ۲۲, ۱۴۰۲

   ببین اگه یادت باشه یه فیلمی پخش شد از پارتی استقلال یه مهمونی بود بعد یه عده زن و دختر مطلقه وسط بودن به شدت میرقصیدن پول گرفته بودن مجلس را گرم‌کنند اینها خیلی راحت هم برای یک شب دوشب یا حتی یه هفته با پول صیغه میشن و هر فوتبالیستی میخواست یکی شون را انتخاب میکرد صیغه اش میکرد تو فیلم مهمونی هم اخر شب دروازه بان استقلال اون خانم موقهوه ای قد کوتاهه را صیغه کرد حالا فک کن یکی از این صیغه ای ها خیلی زرنگ باشه و به جای یکشب و یک هفته قرارداد صیغه اش را شش ماهه ببنده و بعد بکنه یکساله و یه دفعه بگه حامله ام ………………