جیمز کامرون: «لئوناردو دی کاپریو و کیت وینسلت انتخاب اولم برای تایتانیک نبودند»

جیمز کامرون: «لئوناردو دی کاپریو و کیت وینسلت انتخاب اولم برای تایتانیک نبودند»

فیلم «تایتانیک» یکی از ماندگارترین آثار سینما هالیوود است که در ۱۹ دسامبر ۱۹۹۷ به سینماها رفت و در نهایت ۱۱ جایزه اسکار از جمله بهترین کارگردانی را برای کامرون به همراه داشت. جیمز کامرون جزئیات شگفت انگیزی از ساخت اثر موفقیت آمیز بزرگ خود «تایتانیک»، به اشتراک گذاشت. در یک مصاحبه جدید، این کارگردان فاش کرد که تقریباً او لئوناردو دی کاپریو یا کیت وینسلت را انتخاب نکرده بود؛ دو بازیگری که حرفه آنها به عنوان ستارگان بزرگ سینمای هالیوود با همین فیلم برجسته و برنده اسکار تثبیت شده است.

جیمز کامرون چگونه بازیگران تایتانیک را انتخاب کرده است؟

کامرون در نظر داشت بازیگران دیگری را برای ایفای نقش های مهمش انتخاب کند. در حالی که وینسلت به عنوان یک گزینه پیشنهاد شده بود، او در ابتدا به فکر بازیگری مانند گوئینت پالترو برای نقش رز بود. او گفت: «در واقع من در ابتدا کیت را ندیدم. او چند درام تاریخی دیگر نیز انجام داده بود و به انجام کارهای تاریخی شهرت داشت.» کامرون توضیح داد که در ابتدا می ترسید از کیت وینسلت استفاده کند، اما با این وجود موافقت کرد که کیت را ملاقات کند. بعد از آن دیدار کامرون به این نتیجه رسید که او فوق العاده است.

جیمز کامرون چگونه بازیگران تایتانیک را انتخاب کرده است؟

در همین حال مشکلات دیگری با دی کاپریو بوجود آمد. کارگردان این اثر به یاد ماندنی توضیح داد که پس از یک ملاقات اولیه پر تنش با لئو، که در آن همه زنان در دفتر تولید به نحوی در اتاق کنفرانس در کنار کامرون ایستاده بودند، دی کاپریو برای یک تست دیگر با وینسلت دعوت شد.

اما وقتی ستاره «رومئو و ژولیت» متوجه شد باید خطوطی را همراه با وینسلت بخواند تا از آنها فیلمبرداری شده و بررسی شوند، شگفت زده شد.

کامرون توضیح داد: «او وارد شد، فکر می‌کرد دیدار دیگری برای ملاقات با کیت است. به آنها گفتم ما فقط چند خط را اجرا می کنیم و من آن را ضبط می کنم.»

جیمز کامرون چگونه بازیگران تایتانیک را انتخاب کرده است؟

اما پس از آن دی کاپریو که تا آن زمان چندین فیلم بازی کرده بود و نامزدی اسکار را برای «چه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می‌دهد» در سال ۱۹۹۳ به دست آورده بود به کامرون گفت: «یعنی من از رو متن بخوانم؟… نمی خوانم» که به این معنی بود که تست را انجام نمی دهد و در ادامه هم همکاری نمی کند. جیمز کامرون بدون آنکه وقتی تلف کند دستش را به سمت لئو دراز کرد و به او گفت: «خب، ممنون که آمدی.»

جیمز کامرون چگونه بازیگران تایتانیک را انتخاب کرده است؟

این کارگردان سپس به دی کاپریو توضیح داد که پروژه پیش روی آنها بسیار عظیم است و این فیلم دو سال از زندگی او را می گیرد، در نتیجه تصمیم اشتباه او در انتخاب بازیگران، مشکل ساز می شود.

کامرون به بازیگر جوان گفت: «پس اگر دوست داری بخوان یا نقش را نخواهی گرفت». دی کاپریو با اکراه تسلیم شد. کامرون به یاد آورد که چگونه دی کاپریو ناگهان به شخصیت جک تبدیل شد و با کیت چنان رابطه ای برقرار کرد که بعداً به وضوح در خود فیلم دیده شد.

بیشتر بخوانید:

بازیگر نقش پسرک ایرلندی «تایتانیک» ۲۰ سال بعد از اکران فیلم هنوز دستمزد می گیرد

داستان زوجی که تن به جدایی ندادند و تا آخرین لحظه در کشتی تایتانیک با هم ماندند

منبع: cnn
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود