گرانقیمت ترین سرمربی های باشگاهی فوتبال جهان؛ دیگو سیمئونه در صدر

گرانقیمت ترین سرمربی های باشگاهی فوتبال جهان؛ دیگو سیمئونه در صدر

گراهام پاتر که شب گذشته از سرمربیگری چلسی اخراج شد، بالاتر از کارلو آنجلوتی سرمربی رئال مادرید، چهارمین سرمربی گرانقیمت جهان بود. سرمربی سابق آبی های لندن که پس از باخت دو بر صفر روز گذشته به استون ویلا بالاخره از سرمربیگری چلسی اخراج شد، دستمزدی بیشتری از توماس توخل، سرمربی سابق چلسی و کنونی تیم بایرن مونیخ دریافت می کرد. بر اساس گزارش روزنامه اکیپ فرانسه، سه نفر از چهار سرمربی گرانقیمت کنونی جهان در لیگ برتر انگلیس حضور دارند.

گرانقیمت ترین سرمربی های دنیای فوتبال 2023

بر اساس این گزارش، تا پیش از اخراج شدن، گراهام پاتر سالانه ۱۱,۹۱۷,۴۰۴ پوند دستمزد دریافت می کرده است. بدین ترتیب او ماهانه ۹۹,۳۱۱۷ پوند و هفته ای ۲۲۹,۱۸۰ پوند دستمزد دریافت می کرده است. پاتر دوران بسیار بدی در چلسی داشت و اکنون تیم او در رتبه یازدهم جدول به سر می برد، تیمی که به سرمربی جدید تحویل داده خواهد شد. او در طی ۳۱ بازی حضور روی نیمکت چلسی تنها ۱۲ بازی را برده، ۸ بازی را مساوی کرده و ۱۱ باخت را نیز تجربه کرد. تنها دیگو سیمئونه سرمربی تیم اتلتیکو مادرید، پپ گواردیولا سرمربی منچستر سیتی و یورگن کلوپ سرمربی لیورپول دستمزدی بیشتر از سرمربی اخراج شده و ناموفق چلسی دریافت می کنند.

گرانقیمت ترین سرمربی های دنیای فوتبال 2023

سیمئونه در صدر فهرست گرانقیمت ترین سرمربی های باشگاهی جهان قرار داشته و سالانه ۲۹.۸ میلیون پوند دستمزد می گیرد که او را با فاصله ای فراوان در صدر قرار می دهد. بعد از او نوبت به گواردیولا می رسد که با ۱۹.۷ میلیون پوند رتبه دوم گرانقیمت ترین سرمربی های جهان را در اختیار دارد و یورگن کلوپ نیز با ۱۵.۷ میلیون پوند دستمزد سالانه در رتبه سوم جای دارد. بعد از پاتر که در رتبه چهارم قرار داشت، نوبت به مکس آلگری سرمربی تیم یوونتوس می رسد که سالی ۱۱.۳ میلیون پوند دستمزد می گیرد.

توماس توخل که به تازگی به سرمربیگری بایرن مونیخ منصوب شده در رتبه ششم قرار دارد و سالی ۱۰.۵ میلیون پوند دستمزد دریافت می کند. در کمال ناباوری، کارلو آنجلوتی سرمربی رئال مادرید که سال گذشته با این تیم قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد با دستمزد ۹.۶ میلیون پوند در رتبه هفتم قرار دارد. سیمونه اینزاگی و ژوزه مورینیو سرمربیان تیم های اینترمیلان و رم نیز در رتبه های هشتم و نهم قرار گرفته اند. رتبه دهم گرانقیمت ترین سرمربی های فوتبال باشگاهی جهان نیز در اختیار سه سرمربی است که نامشان و رتبه شان شما را شوکه می کند. ژابی آلونسو که اکنون سرمربی تیم بایر لورکوزن است رتبه دهم را در اختیار دارد.

گرانقیمت ترین سرمربی های دنیای فوتبال 2023

نیکو کوواچ که بعد از اخراج از بایرن مونیخ همچنان در بوندس لیگا مانده، در مقام سرمربی وولفسبورگ در رتبه یازدهم گرانقیمت ترین سرمربی فوتبال باشگاهی جهان قرار دارد. بعد از آن ها با فاصله ای اندک، ژاوی سرمربی تیم بارسلونا قرار دارد که سالانه ۳.۴ میلیون پوند دستمزد می گیرد و ظاهراً برای کمک به باشگاه سابقش در شرایط مالی دشوار، با کاهش دستمزدش موافقت کرده است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود