زنی ۶۳ ساله پس از تلاش بسیار در ۹۶۰ اُمین امتحان رانندگی خود قبول شد

زنی ۶۳ ساله پس از تلاش بسیار در ۹۶۰ اُمین امتحان رانندگی خود قبول شد

یک زن ۶۹ ساله، اهل کره جنوبی پس از صرف بیش از ۱۳,۷۵۳ دلار برای گرفتن گواهینامه، سرانجام در ۹۶۰اٌمین تلاش خود در آزمون رانندگی قبول شد. چا سا سون، برای اولین بار در آوریل ۲۰۰۵ امتحان کتبی رانندگی را داد و پس از رد شدن در آن برای اولین بار، هر روز، پنج روز در هفته، به مدت سه سال، با مجموع ۷۸۰ بار تلاش، ادامه داد. او بعداً فقط دو بار در هفته امتحان داد تا اینکه در نهایت موفق شد.

960 بار تلاش یک زن 69 ساله برای گرفتن گواهینامه رانندگی

او پس از ۱۰ بار تلاش در آزمون عملی رانندگی نیز قبول شد؛ به این معنی که در مجموع ۹۶۰ امتحان را قبل از اینکه بالاخره گواهینامه خود را دریافت کند، پشت سر گذاشت.

این زن تسلیم نشد زیرا برای تجارت سبزی فروشی خود به گواهینامه نیاز داشت. مربی رانندگی او در مدرسه رانندگی جئونبوک گفت وقتی چا سا سون بالاخره گواهینامه را گرفت احساس آرامش کرد.

960 بار تلاش یک زن 69 ساله برای گرفتن گواهینامه رانندگی

او گفت: «وقتی او بالاخره گواهینامه اش را گرفت، همه با تشویق بیرون رفتیم و او را در آغوش گرفتیم و به او گل دادیم. احساس می‌کردیم که بار بزرگی از دوش ما برداشته شده است».

960 بار تلاش یک زن 69 ساله برای گرفتن گواهینامه رانندگی

پس از چندین بار تلاش برای شرکت در آزمون، این زن به یک شهرتی ملی دست یافت و حتی در تبلیغات هیوندای هم ظاهر شد. یک تولیدکننده خودروی هیوندای کره جنوبی حتی یک وسیله نقلیه کاملاً جدید به ارزش تقریباً ۱۴,۵۵۳ دلار به او هدیه داد.

960 بار تلاش یک زن 69 ساله برای گرفتن گواهینامه رانندگی

این داستان که مربوط به بیش از ۱۵ سال پیش است، این هفته در Reddit دوباره مطرح شد و صدها کاربر واکنش های خود را به اشتراک گذاشتند.

شخصی نوشت: «نمی‌خواهم کسی که بیش از ۵ بار در آزمون رانندگی رد شده در جاده کنار من رانندگی کند چه برسد به کسی که ۹۶۰ بار رد شده است.»

یکی دیگر اظهار داشت: «من شخصاً معتقدم اگر بیش از ۱۰ بار در آزمون رانندگی رد شوید، هرگز نباید اجازه رانندگی داشته باشید. قبل از ۹۶۰ بار باید یک نقطه وجود داشته باشد که در آن کسی تصمیم بگیرد که نباید رانندگی کند.»

اما برخی از مردم دلسوزانه تر به این ماجرا واکنش نشان دادند. یکی از این کاربران گفت: «۹۵۹ بار زمین بخورید، ۹۶۰ بار برخیزید».

یکی دیگر اضافه کرد: «و بگذارید از این ماجرا درس بگیریم، هرگز تسلیم نشوید.»

منبع: mirror
مطالب مرتبط
۵ نظر

ورود

 • حاج حشمت فروردین ۱۷, ۱۴۰۲

  دادن حق رانندگی به زنان اشتباه خیلی بزرگی بود

  • مرتضی فروردین ۱۷, ۱۴۰۲

   دادن موبایل در سن خردسالی هم اشتباه بدی از جانب پدرتون بود.

 • تبریک میگم فروردین ۱۷, ۱۴۰۲

  تبریک میگم بعد اینکه خاک تو سرت حشمت

  چون از نزدیک میشناسم فردی که تلاش کرد و الان اپارتمانش تو چیتگر چند میلیارد تومنه.
  شاگردی میکرد تو بازار. از ۱۰ سالگی چون پدرش فوت کرده بود. یکی دوبار سرشو کلاه گذاشتن سرمایه شو گرفتن و بهش جنس بنجل دادن.
  بیشتر وقتا با موتور جنس و مسافر میزد. ۲ سالی اینطوری پول جمع کرد بعدش جنس میخرید از عمده تک میفروخت. شاه عبدالعظیم دستفروشی میکرد. بیشتر وقتا اصلا خونه نمیرفت. ۲۳ سالگیش رفت کنکور. قبول هم شد درسو ول کرد بعد یک ترم اونم مهندسی دانشگاه تهران. باز چسبید به کار. شکست عشقی خورد. چند سالی بیخبر بودم. بعد چندسال گفته بود وام گرفت وانت خرید جنس هرجا که میخورد میبرد. سمنان شمال قزوین قم. بندر اصههان. تو پرند اپارتمان خرید. فروخت بعدش پولو سرمایه کرد یه مغازه اجاره کرد اطراف ولیعصر. ۲ ساله وام هاشو صاف کرد. جنس از بوشهر و بندر میاره میفروشه. خودشه و یه شاگرد. ۱ سالیه عروسی کرده.

 • یک نفر فروردین ۱۸, ۱۴۰۲

  باب اسفنجی

 • اعظم فروردین ۱۹, ۱۴۰۲

  افرین به این پشتکار