اتهامات دونالد ترامپ چیست؟ ۳۴ مورد اتهامی که رییس جمهور سابق آمریکا با آن ها روبروست

اتهامات دونالد ترامپ چیست؟ ۳۴ مورد اتهامی که رییس جمهور سابق آمریکا با آن ها روبروست

کیفرخواست علیه دونالد ترامپ، او را متهم می کند که در سال ۲۰۱۷ اسناد سوابق تجاری خود را جعل کرده است تا در نخستین باری که برای ریاست جمهوری ایالات متحده نامزد می شود، پرداخت های غیرقانونی خود را که به عنوان حق السکوت داده شده تا از رسوایی او جلوگیری کند را از پنهان کند.

اتهامات دونالد ترامپ

ترامپ به ۳۴ فقره جرم کلاس E در جعل سوابق تجاری متهم شد. او متهم است که مبالغی را به عنوان پرداخت برای خدمات حقوقی به وکیلش، مایکل کوهن، داده است در حالی که در واقع این مبالغ، حق السکوت پرداختی برای جلوگیری از رسوایی بوده است.

اتهامات دونالد ترامپ

هفته‌ها است که گمانه‌زنی‌های بی‌سابقه‌ای درباره کیفرخواست و اتهاماتی که متوجه دونالد ترامپ است، وجود دارد. برخلاف آنچه انتظار می‌رفت، اتهامات وارده به دونالد ترامپ تنها پرداخت حق السکوت به استورمی دانیلز نیست.

اتهامات دونالد ترامپ

این اتهامات شامل تبانی ترامپ با مالک سابق National Enquirer، دیوید پکر نیز می شود که طی آن تیم روزنامه‌نگاران و ویراستاران او داستان‌های نامطلوبی که منجر به رسوایی ترامپ می شد را خریداری کرده اند تا از انتشار آن‌ها توسط سایر رسانه‌ها جلوگیری کنند.

در این کیفرخواست سه پرداخت شرح داده شده است. ۱۳۰,۰۰۰ دلار به استورمی دانیلز، ۱۵۰,۰۰۰ دلار دیگر به زن دومی که گمان می رود کارن مک دوگال باشد و ۳۰,۰۰۰ دلار به دربان برج ترامپ که گفته بود می خواهد ماجرای فرزند نامشروع ترامپ از یکی از معشوقه های پنهانش را به رسانه ها بفروشد.

داستان دربان

اتهامات دونالد ترامپ

اولین رسوایی ای که ترامپ می خواست بر آن سرپوش بگذارد در اکتبر ۲۰۱۵ بود، زمانی که دینو ساجودین، دربان برج ترامپ، سعی کرد داستانی را به مطبوعات بفروشد. او مدعی شد که ترامپ یک فرزند نامشروع دارد و او می‌تواند آن را ثابت کند.

زن شماره ۱، کارن مک دوگال

اتهامات دونالد ترامپ

در ژوئن ۲۰۱۶، زنی که گمان می‌رود کارن مک‌دوگال، مدل سابق پلی‌بوی باشد، ادعا کرد که او و ترامپ رابطه نامشروع داشته‌اند.

به گفته دفتر دادستان منهتن آلوی براگ، ترامپ، کوهن و سردبیر AMI تصمیم گرفتند ۱۵۰,۰۰۰ دلار به او بپردازند و در تماس ضبط شده آنها مشخص شده است که برای انتقال این پول، کوهن شرکتی افتتاح کرده است.

زن شماره ۲، استورمی دانیلز

اتهامات دونالد ترامپ

در اکتبر ۲۰۱۶، تنها چند هفته قبل از انتخابات استورمی دانیلز که نام واقعی او استفانی کلیفورد است ادعا کرد که در سال ۲۰۰۶ با ترامپ رابطه نامشروع داشته است. کوهن یک معامله ۱۳۰,۰۰۰ دلاری برای سکوت دنیلز انجام داد.

نمایش ترامپ در دادگاه

اتهامات دونالد ترامپ

دونالد ترامپ در جلسه تفهیم اتهامات خود به هواداران و رسانه ها چیزی نگفت و در هنگام ورود به دادگاه در برابر سؤالات خبرنگاران مقاومت کرد و احساسات خود را در طول جلسه کنترل کرد.

ترامپ که چندوقت پیش نامزدی خود را برای جمهوری خواهان در سال ۲۰۲۴، به طور رسمی اعلام کرد، فراخوانده شد و به ۳۴ مورد جعل سوابق تجاری متهم شد.

اتهامات دونالد ترامپ

پس از خواندن کیفرخواست، توسط یک کارمند در جلسه دادگاه نیویورک، رئیس‌جمهور سابق آمریکا که نشسته بود با صدایی گرفته اعلام کرد: «گناه کار نیستم».

او بلافاصله پس از آن به تفرجگاه شخصی خود در مار-آ-لاگوی (Mar-a-Lago) بازگشت.

اتهامات دونالد ترامپ

ترامپ اکنون قرار است در ماه دسامبر دوباره در دادگاه حاضر شود. اگر گناهکار شناخته شود، ممکن است با زندان روبرو شود.

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
۲ نظر

ورود

 • حاج حشمت فروردین ۱۶, ۱۴۰۲

  بزودی ترامپ برای محاکمه به ایران اورده میشود

 • مننن فروردین ۱۶, ۱۴۰۲

  خداییش چقدر قانون مندن ، رئیس جمهورم که باشی میشه کشیدنت به دادگاه
  حالا اینجا اون یکی گفت مردم بیاین توو بورس ، اونجا کلاهبرداری کرد
  اونیکیا گفتن اصلا نمیشه که ما خودمون موشکو زده باشیم به هواپیمای اوکراینی ، بعد گندش درامود که زدن
  اونیکی گفتن کرونا یاب ساختیم ، کشک بود
  اونیکی گفت یک میلیون شغل ، کشک
  اون یکی به بهانه ای اینستاگرام و یوتیوب فیلتر میکنه تا از روبیکا و آپارات و … درامد خودشونو داشته باشن
  جرم جرم ، دروغ دروغ ، ولی کشک
  کاش یکی پیدا شه همینارو که ادعای حب علی و نقی و. .. میکنن ، به روش همون علی رسوا و مجازاتشون کنن