۷ نکته درباره استفاده صحیح از کانسیلر دور چشم

۷ نکته درباره استفاده صحیح از کانسیلر دور چشم

برای سیاهی زیر چشم ها علل مختلفی وجود دارد، مثل نداشتن خواب کافی، داشتن استعداد ژنتیکی، آسیب پذیری بیشتر در برابر تغییر رنگ پوست (هایپرپیگمنتاسیون)، سن و کم آبی بدن. به همین دلیل، سیاهی زیر چشم ها مشکل بسیار رایجی است و اگر قصد پوشاندن آن را داشته باشید، کانسیلر دور چشم بهترین گزینه برای این منظور است.

۱- از کالر کورکتور استفاده کنید

اشتباه: استفاده از رنگی روشن تر از رنگ پوست خودتان باعث می شود پوست زیر چشم حالتی خاکستری و کدر پیدا کند.

روش صحیح: برای جلوگیری از بروز این مشکل ابتدا از کالر کورکتور استفاده کنید. برای این منظور یکی از رنگ های گرم آن را انتخاب کنید. قرمز، نارنجی یا هلویی رنگ های مناسبی برای زیرسازی هستند. پس از آن، از کانسیلری استفاده کنید که نزدیک ترین رنگ را به رنگ طبیعی پوست تان داشته باشد.

۲- کانسیلر را فقط به قسمت سیاهی زیر چشم نزنید

اشتباه: زدن کانسیلر به شکل هلال ماه در زیر چشم ها روش درستی نیست. این کار به جای پوشاندن سیاهی زیر چشم ها آن را بیشتر مشخص می کند.

روش صحیح: برای جلوگیری از بروز این مشکل با کانسیلر یک مثلث برعکس زیر چشم ها بکشید. کافی است در هر طرف چشم یک نقطه بگذارید و یک نقطه هم پایین آن ها در قسمت وسط بگذارید و سپس کانسیلر را به سمت بالا روی پوست پخش کنید.

۳- از کرم مرطوب کننده استفاده کنید

اشتباه: پوست زیر چشم ها بسیار ظریف است، بنابراین می تواند به راحتی خشک شود، به خصوص اگر به طور مرتب آرایش کنید یا به آن رسیدگی نکنید.

روش صحیح: بنابراین، پیش از زدن هر چیزی باید این قسمت را با یک محصول مناسب مرطوب کنید. نوشیدن زیاد آب، داشتن خواب کافی و تغذیه ی مناسب را هم فراموش نکنید. عادت های خوب برای سلامت و پوست مفید هستند.

مرطوب و تغذیه کردن پوست اهمیت زیادی دارد. در غیر اینصورت، کانسیلر به جای آنکه جذب پوست شود، تنها روی سطح آن می نشیند.

۴- از پودر تثبیت کننده ی آرایش استفاده کنید

اشتباه: وجود چین و چروک زیر چشم ها امری طبیعی است و مواد آرایشی می توانند لا به لای آن ها جمع شوند، امری که باعث می شود چین و چروک ها بیشتر به چشم بیایند.

روش صحیح: برای اینکه کانسیلری که به پوست خود زده اید سر جای خود باقی بماند و به اصطلاح نریزد، باید از پودر ثبیت کننده ی آرایش استفاده کنید. استفاده از این پودر نه تنها باعث می شود چین و چروک ها بیشتر مشخص نشوند، بلکه به افزایش ماندگاری آرایش هم کمک می کند. کافی است مقداری از این پودر را بردارید و آن را به همه جای صورت خود بزنید.

۵- کرم پودر را قبل از کانسیلر بزنید

اشتباه: بعضی به جای آنکه کرم پودر را به همه ی قسمت های صورت بزنند، آن را به زیر چشم ها نمی زنند، چون تصور می کنند برای پوشاندن این قسمت از کانسیلر استفاده خواهند کرد. اما این کار درستی نیست.

روش صحیح: زدن یک لایه ی نازک کرم پودر به قسمت زیر چشم ها به نشستن بهتر کانسیلر روی پوست کمک می کند.

۶- پیش از آرایش پوست را خوب تمیز کنید

اشتباه: نگرفتن پف زیر چشم ها با یک کمپرس سرد هم یکی از اشتباهاتی است که می توان مرتکب شد. همچنین تمیز کردن کامل پوست و پاک کردن بقایای لوازم آرایشی امری ضروری است.

روش صحیح: پیش از آرایش کردن، باید بقایای ریمل، سایه و دیگر محصولاتی که به چشم های خود زده بودید را پاک کنید. علاوه بر این، بهتر است پف زیر چشم هایتان را بگیرید و همانطور که پیش تر اشاره شد پوست این ناحیه را به خوبی مرطوب کنید.

۷- از افراط در استفاده از کانسیلر خودداری کنید

اشتباه: همیشه هر چه بیشتر بهتر نیست. زیاده روی در استفاده از کانسیلر باعث جمع شدن آن در زیر چشم ها می شود که بیشتر جلب توجه خواهد کرد.

روش صحیح: بسته به نوع کانسیلرتان (پخش کانسیلر مایع روی پوست ساده تر است) چند قطره یا نقطه به پوست خود بزنید و سپس آن را به طور کامل روی پوست پخش کنید. اگر پوست به پوشش بیشتری نیاز داشت این کار را دوباره تکرار کنید، اما همیشه تنها یک لایه ی نازک درست کنید.

منبع: brightside
دیجیاتو
بدون نظر

ورود