مصاحبه جنجالی عادل فردوسی پور با علیرضا جهانبخش درباره حواشی جام جهانی قطر + ویدئو

مصاحبه جنجالی عادل فردوسی پور با علیرضا جهانبخش درباره حواشی جام جهانی قطر + ویدئو

عادل فردوسی پور در اولین مصاحبه ی خود در برنامه اینترنتی اش فوتبال ۳۶۰ در سال جدید با علیرضا جهانبخش، بازیکن تیم ملی فوتبال به گفتگو نشست. فردوسی پور در ابتدای این مصاحبه به حوادث سال گذشته ی کشور اشاره کرد و در بخش هایی از گفتگویش با جهانبخش به حواشی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی قطر پرداخت. این مصاحبه بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی داشته و با انتقاد برخی کاربران مواجه شده است.

مصاحبه فردوسی پور با جهانبخش

عادل فردوسی‌ پور مصاحبه ی خود را با این جملات آغاز کرد:

از آخرین مصاحبه‌ای که من در فوتبال ۳۶۰ انجام دادم نزدیک به ۷ ماه می‌گذرد. یک وقفه طولانی داشتیم و در این مدت همه ناراحت و عزادار بودیم. صحبت درباره فوتبال و برنامه فوتبالی ساختن و مصاحبه گرفتن اولویت هیچکدام از ما نبود و حرف‌های مهم‌تری برای شنیده شدن وجود داشت. آنچه بر ما در این ماه‌ها گذشت بسیار دردناک بود و اثر آن بر ما خواهد بود و حافظه جمعی ما خواهد ماند. جوانان و عزیزانی که در این مدت از دست دادیم و آسیب خوردند همه عاشق زندگی بودند و امید داشتند. ما امید و عشق به زندگی را از این عزیزان یاد گرفتیم. ما ناامید نمی‌شویم. ما همدیگر را داریم و به زندگی کردن ادامه می‌دهیم و با کمک هم تمام توان و تلاشمان را به کار می‌گیریم تا ایران بهتری را برای جوانانمان بسازیم.

مصاحبه فردوسی پور با جهانبخش

علیرضا جهانبخش درباره شرایط ملتهب کشور در زمان برگزاری اردوی تیم ملی در اتریش و حواشی مختلفی چون جشن تولد علیرضا بیرانوند، شادی بعد از گل بازیکنان مقابل اروگوئه، دیدار با رئیس جمهور و عکس‌های جنجالی پیش از جام جهانی گفت:

از نظر زندگی شخصی و اجتماعی یکی از نقطه‌های سیاه من بود. یک سری اتفاقات مختلفی افتاده بود که مردم درباره‌اش نمی‌دانند. در آن زمان طوری به مردم نشان دادند که باید نشان داده می‌شد. شادی بازی با اروگوئه یک اتفاق لحظه‌ای بود. در فوتبال به صورت لحظه‌ای نمی‌توانید بگویید. در بازی با اروگوئه که حساس بود و بازیکنان ما می‌زدند خب در آخرین دقایق گل زدیم و کنترل سخت است. شما خودت سال‌ها در فوتبال بودی و نمی‌دانی چگونه است.

مصاحبه فردوسی پور با جهانبخش

وینگر ایرانی تیم فاینورد درباره منع بازیکنان از بستن مچ‌بند سیاه در بازی با اروگوئه گفت:

ما با بچه‌ها صحبت کردیم که دستبند مشکی ببندیم و برنامه‌ریزی کردیم. اما هر موقع که به اردو می‌رویم یک سری افرادی هستند که از یک سری کارها جلوگیری می‌کنند و در آن شرایط اجازه ندادند. شاید یک سری بچه‌ها بودند که دوست داشتند این کار را کنند و بعضی‌ها دوست نداشتند و در آن زمان وقتی آن فشار را دیدند بعضی بچه ‌ها تحت تاثیر قرار گرفتند. نه اینکه نخواهند ولی نمی‌توانستند فشاری که روی آن‌ها بود را تحمل کنند. در خصوص عکس‌ها ما تک تک عکس می‌گرفتیم. آن عکاس انگلیسی گفت ما این را فقط به شما و فدراسیون فوتبال می‌دهیم و همینطوری نیست که بیرون بیاید. من مطمئنم کسانی که در آن زمان تحت تاثیر عواطف و اتفاقات بودند هم در جمع‌های خودمانی معمولی بودند. من با افراد مختلف صحبت می‌کردم ولی وظیفه عمومی که داشتند را در زمان‌های مختلف انجام می‌دادند. این باعث شد بازیکنان شادی گل و … کنند.

مصاحبه فردوسی پور با جهانبخش

جهانبخش درباره سکوت بازیکنان و صحبت نکردن درباره اتفاقات کشور و افزایش فاصله تیم ملی و مردم گفت:

بچه‌ها هیچکدام درباره این مسائل صحبت نکردند ولی من با توجه به وظیفه‌ای که دارم باید بگویم بچه‌های تیم ملی در آن زمان هر کاری می‌کردند اشتباه بود. آن‌ها این وسط گیر کرده بودند. یعنی یک توقعی از سمت مردم بود و طرف دیگر مسئولینی که وزارتخانه‌ها بودند و فشارهایی که وجود داشت و بحث خانواده بچه‌ها بود. شما این فشارها را در نظر بگیرید برای تیمی که سه روز بعد بزرگ‌ترین بازی زندگی‌اش را جلوی انگلیس دارد. قبل بازی هم این فشار روی ما بود که سرود خوانده شود ولی با بچه‌ها به این نتیجه رسیدیم به احترام مردم نخوانیم. همین فشارها بازی بعدی هم بود با شدت بیشتر که بچه‌ها سرود را خواندند.

مصاحبه فردوسی پور با جهانبخش

او درباره شادی بخشی از مردم پس از شکست تیم ملی می‌گوید:

برای همه عجیب بود. حسی که هیچوقت تجربه‌اش نکرده بودیم ولی مسائلی که اتفاق افتاد و شکافی که کنترل شده به وجود آمد باعث این اتفاقات شد.

ویدئو: مصاحبه فردوسی پور با علیرضا جهانبخش درباره حواشی تیم ملی در جام جهانی قطر

گفتگوی فردوسی پور و جهانبخش در برنامه اینترنتی فوتبال ۳۶۰ از زمان انتشارش واکنش های زیادی را در شبکه های اجتماعی به همراه داشته است. گروهی از کاربران به انتقاد از فردوسی پور پرداخته و او را به تحت فشار قرار دادن جهانبخش در این مصاحبه متهم کرده اند.

حمید رسایی، فعال سیاسی اصولگرا و نماینده سابق مجلس در توییتی در واکنش به این مصاحبه عادل فردوسی پور را «مجری بازجو» و «آزارگر ورزشی» خطاب کرد.

مصاحبه فردوسی پور با جهانبخش

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود