کلاهخود جدید نیروی هوایی ایالات متحده برای خلبانان زن که قدرت دید خارق العاده ای دارد

کلاهخود جدید نیروی هوایی ایالات متحده برای خلبانان زن که قدرت دید خارق العاده ای دارد

خلبانان جنگنده های آمریکایی در حال تست کردن یک کلاهخود جدید، توانمند تر، خنک تر و سبک وزن تر هستند که می تواند هنگام درگیری با جت های دشمن، دید بهتری در اختیار آن ها قرار دهد. این کلاهخودها همچنین راحت تر روی سر خلبانان زن قرار می گیرد. این کلاهخود جدید Next Generation Fixed Wing Helmet نام دارد. پنج خلبان F-22A Raptor از اسکادران جنگنده ۳۰۱ نیروی هوایی ایالات متحده در پایگاه هوایی اگلین در فلوریدا، پیش تر پرواز با نسخه روزآمد شده این کلاهخود را آزمایش کرده اند.

کلاهخود جدید نیروی هوایی ایالات متحده برای خلبانان زن

سرگرد برت گدمن از این اسکادران در خبری در این باره گفته است: «طراحی این کلاهخود امکان دید، قابلیت تحرک و راحتی بی بدیلی را در کابین خلبان فراهم می کند. افزایش قدرت دید در کنار تحرکی که فراهم می کند باعث شده که نسبت به آن چیزی که من با آن پرواز می کردم بسیار بهتر باشد». این کلاهخود جدید قرار است جایگزین کلاهخودهای HGU-55/P شود که در دهه ۱۹۸۰ توسعه یافته و ساخته شدند. در طراحی روزآمدشده این کلاهخودها از فیبر کربن استفاده شده تا خنک تر باشند و بتواند سیستم راهنمایی مستقر شده روی کلاهخود و دوربین های دید در شب را در خود جای دهد. این کلاهخود دارای یک چراغ است که با استخوان فک فعال شده تا بتواند اطلاعات مورد نیاز را در طول شب ببیند، به ویژه در هنگام فرود یا دیگر مانورها.

کلاهخود جدید نیروی هوایی ایالات متحده برای خلبانان زن

این کلاهخود تازه خلبانان آمریکایی نسبت به همتایان قبلی خود سبک تر است. در هنگام پرواز هر گرم وزن اهمیت دارد، زیرا خلبانن باید با فشار مداوم و دائماً رو به افزایش روی گردن خود روبرو شوند. گدمن می گوید که راحتی و دید بهتری که این کلاهخودهای جدید به خلبانان آمریکایی می دهد در هنگام انجام عملیات ها در یک فضای با برد دید بالا بسیار اهمیت دارد. همچنین این کلاهخودها امکان مقداری شخصی سازی را نیز فراهم می آورند. خلبانان می توانند پدهایی را در داخل به آن اضافه کنند تا راحتی بیشتری داشته باشد و چراغ هایی را روشن کنند که مشکلی برای صفحه نمایش داخل کلاه هایشان ایجاد نمی کند.

کلاهخود جدید نیروی هوایی ایالات متحده برای خلبانان زن

کلاهخود موسوم به Next Generation Fixed Wing Helmet برای اینکه بهتر روی سر خلبانان زن قرار گیرد طراحی شده است. مطالعات نیروی هوایی ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ نشان می داد که خلبانان زن به کلاهخودهای کوچکتری نسبت به خلبانان مرد نیاز دارند. بعد از تکمیل مرحله آزمایش، این کلاهخودها در سال آینده میلادی به نیروی هوایی تحویل داده خواهد شد. این کلاهخودها به تمامی خلبانان نیروی هوایی، غیر از خلبانان F-35A Lightning II و هلیکوپترها داده خواهد شد، زیرا این پرنده های نظامی کلاهخودهای خاص خود را دارند.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۴ نظر

ورود

 • Abdolsamad yanegh فروردین ۲۶, ۱۴۰۲

  خیلی ممنون

 • اصلان فروردین ۲۶, ۱۴۰۲

  🇮🇷

 • سندرز فروردین ۲۶, ۱۴۰۲

  USA🦅

 • جامعه رو به زوال فروردین ۲۷, ۱۴۰۲

  چه ربطی به زن و مرد داره یعنی چی مگه مرد ها انسان نیستند این مقاله تیتر واقعا مضخرف داره منظور طرف ابن نبوده که فقط برای زن ها باشه منظور اینکه حالا هم خلبان های زنو هم مرد راحت تر هستند با ابن کلاه سبک تر اینقدر جنسی زده و بدبخت نباشید