ماجرای ارتباط هیچکس با سازمان مجاهدین خلق چیست؟

ماجرای ارتباط هیچکس با سازمان مجاهدین خلق چیست؟

اشکان فدایی، رپر ایرانی، با انتشار تصاویری سروش لشکری معروف به هیچکس، دیگر رپر ایرانی را به ارتباط با سازمان منافقین متهم کرد. این تصاویر از حمایت علنی والدین همسر لشکری، آزاده اکبری از منافقین حکایت دارد. ادعای فدایی اما با تکذیب سروش لشکری رو به رو شده است.

اشکان فدایی از اعضای گروه رپ ملتفت که سروش لشکری نیز زمانی عضو آن بود، روز جمعه با انتشار توییتی مدعی شد علت جدایی لشکری از این گروه ارتباط وی با سازمان منافقین بود.

او در این توییت نوشت:

نمیخواستم عمومی بگم ولی سروش اصرار داره بشینه اینور اونور دروغ ببافه. دلیل جدایی سروش و ملتفت رابطه این آقا با تروریستای مجاهدینه نه چیز دیگه. اینم عکسای پدر مادر آزاده اکبری، زن این آقاست وسط انقلاب. که البته چیز خصوصی‌ای نیست و انقدر وقیحه که همه اینا عمومی رو صفحه مادرزنش هست.

سروش لشکری منافقین

این ادعا جنجال برانگیز شد و واکنش های زیادی را در شبکه های اجتماعی به دنبال داشت.

یک روز بعد اما سروش لشکری هر گونه ارتباطی میان خود و همسرش، آزاده اکبری با سازمان منافقین را تکذیب کرد.

لشکری در رشته توییتی تأکید کرد او و همسرش با ایدئولوژی این سازمان مخالف اند و آن را یک فرقه می دانند.

سروش لشکری منافقین

او گفت که پدر و مادر همسرش از سال‌‌ها پیش حامی سازمان منافقین بوده‌اند، اما او و همسرش نه‌تنها با گرایش سیاسی آن‌ها موافق نیستند، بلکه حتی همسرش تلاش‌های زیادی برای «انصراف» والدین خود برای دست کشیدن از حمایت از این گروه انجام داده که تاکنون بی‌اثر بوده است.

لشکری همچنین گفت که اعضای گروه ملتفت از سال ها پیش از حمایت والدین همسرش از سازمان منافقین خبر داشتند، اما این موضوع را حالا «به صورت هدفمند و به دلیل اختلافات کاری» مطرح کرده اند.

او در ادامه تأکید کرد که گروه موسیقی ملتفت را خود و به دلایلی که از آن با عنوان «رفتار غیراخلاقی و فرقه‌ای» نام برده که با «ارزش‌ها»ی او در «تضاد» بوده، ترک کرده است.

سروش لشکری منافقین

سروش لشکری که یکی از مشهورترین رپرهای ایرانی است و از سال ۸۸ در انگلیس به سر می برد، از حامیان اعتراضات سال گذشته ی کشور بود و بارها با اظهارنظرهای سیاسی تند خود خبرساز شد.

در یکی از این موارد وقتی لشکری حمایت خود از ایده ی حمله ی نظامی به ایران برای براندازی نظام را ابراز کرد، با واکنش های تندی رو به رو شد، از جمله رعنا رحیم پور، مجری سابق شبکه بی‌بی‌سی فارسی که لشکری را به دریافت ۴۰۰ هزار دلار پول متهم کرد.

رحیم پور در توییتی نوشت: «اینکه دوست‌ داری به ایران حمله نظامی شود، آیا با ۴۰۰ هزار دلاری که گرفتی ربطی دارد؟»

سروش لشکری منافقین

سروش لشکری منافقین

سروش لشکری ملقب به هیچکس از اولین رپرهای ایرانی بود که مضامین اجتماعی را به دایره رپ فارسی اضافه کرد. پس از وقایع سال ۸۸، لشکری به انگلیس مهاجرت کرد و فعالیت خود را در خارج از ایران ادامه داد. او یک سال پس از خروج از ایران یعنی در سال ۸۹ گروه رپ ملتفت را با همکاری دو رپر دیگر مهدیار آقاجانی و فدایی تأسیس کرد. اما پس از مدتی با بالا گرفتن اختلافات میان اعضای گروه، لشکری از گروه ملتفت کناره گیری کرد.

بیوگرافی سروش لشکری و همسرش آزاده اکبری

سروش لشکری منافقین

سروش لشکری متولد سال ۱۳۶۴ در تهران و دانشجوی اخراجی رشته مترجمی از دانشگاه آزاد گرمسار است.

فعالیت خود در زمینه ی موسیقی را از اوایل دهه ی ۸۰ آغاز کرد. نخستین آلبوم رسمی او با نام «جنگل آسفالت» در سال ۸۵ منتشر شد.

او در فیلم «کسی از گربه‌های ایرانی خبر نداره» ساخته ی بهمن قبادی که به موضوع گروه‌ های موسیقی زیرزمینی در ایران پرداخته بود و در سال ۸۸ پخش شد، حضور داشت و ترانه «یه روز خوب میاد» که واکنش او به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بود، از مشهورترین آثار رپ سیاسی فارسی است.

او در سال ۸۸ ایران را به مقصد انگلیس ترک کرد و و فعالیت خود در زمینه ی موسیقی رپ را در آنجا ادامه داد.

همسر وی آزاده اکبری دانش آموخته ی رشته حقوق از دانشگاه استرالیا، مؤسس و مدیرعامل شرکت Lync Media Group و فعال حقوق بشری است.

گفته می شود احسان اکبری پسرعموی آزاده اکبری از خبرنگاران شبکه ایران اینترنشنال است.

سروش لشکری منافقین

۹ نظر

ورود

 • ایران اسلامی فروردین ۲۷, ۱۴۰۲

  جمهوری اسلامی که با کسی کاری نداشت این آمریکا بود که برای دلایل بی مدرک خود تحریم کردن ها رو شروع کرد

  • آره باباااااا فروردین ۲۷, ۱۴۰۲

   هنوزم همینه برادر ، هم چنا نظام مقدس کاری به کارکسی ندارد
   فقط به جنگ تو اروپا کمک میگند
   فقط به جنگ تو غزه کمک میکند
   فقط مدام اسرائیل را تهدید به نابودی میکند
   فقط مدام حرف از بستن تنگه هرمز میزند
   فقط نظامی های آمریکایی را تهداد میکند
   فقط پرچم کشورهای مختلف را آتش میزند
   .
   .
   و خب اینا ک چیزی نیستن برادر مگه ن

   • مهدی فروردین ۲۷, ۱۴۰۲

    خله مثلا اگه جمهوری اسلامی نبود ۱۱ سپتامبر اتفاق نمی افتاد؟ عربستان حمله کرد به برجای دوقلو آمریکا حمله کرد به عراق و افغانستان چند میلیون آدم کشت

  • Mahdi فروردین ۲۸, ۱۴۰۲

   مثل اینکه یادت رفته اول ما بودیم که حمله کردیم به سفارت آمریکا،بعد تحریم ها شروع شد.

   • مهدی فروردین ۲۸, ۱۴۰۲

    اینو قبول دارم اما بقیه کشورهایی که تحریم هستند اصلا تورم ندارند مثل کوبا کره شمالی و ایران در زمان شاه هم تورم بالایی داشته اما در مورد سفارت متهم اصلی طبق اسناد سیا کار راکفلر بوده چون قبل از انقلاب پول نفت ایران اول وارد بانک اون میشده و بعد از انقلاب با اشغال سفارت و ماجرای چند صد روز گروگانگیری پول نفت ایران توی بانک راکفلر بلوکه شد و این مردک کلی سود کرد

 • Jafar ajaji فروردین ۲۷, ۱۴۰۲

  یه عده نفهم نا اگاه زن زندگی راه مینداز

  • امیر فروردین ۲۹, ۱۴۰۲

   تو که میفهمی چه غلطی کردی برای این مردم؟؟؟؟ 😊

 • حامد فروردین ۲۷, ۱۴۰۲

  اینم از کارای ج.ا واسه اختلاف انداختن بین مخالفاس

 • ساندیس تاریخ گذشته مختص بسیجی دلاور اردیبهشت ۲, ۱۴۰۲

  رعنا رحیم‌پور کارمند برون مرزی ج.ا چی میگه این وسط، نحوه سوال پرسیدنش و برداشتش از اون توییت هم جالب هست هم زمان افترا، سفسطه و مغلطه رو چپوند تو هم شد اون مزخرفی که کارمند آیت‌الله بی بی سی پرسید